Skocz do zawartości

Gwarancja... ale nie dla firmy?


Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, nie wiem czy się obudziłem, czy to tak jest od dawna - ale czytam warunki gwarancji na mojej kamerze JVC której używam glónie do celów prywatnych ale tez do firmowych (zakup na FV) i okazuje się, że nie mam na nią żadnej gwarancji...

LINK

Cytat: "Gwarancją objęty jest sprzęt użytkowany wyłącznie dla celów prywatnych, przez osobę fizyczną, która nabyła sprzęt w celu niezwiązanym z działalnością zawodową i gospodarczą. Gwarancji nie udziela się na wyroby używane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. "

Zawsze tak było? Trochę to bezsensu bo a) sprzedawca nie informuje o tym - nakupiłem już tony sprzętu na firmę i pierwszy raz o tym usłyszałem dziś, a dwa - wydaje 3000 na sprzęt i może się zepsuć za dwa tygodnie i jestem w plecy 3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki gwarancji ustala producent i może w niej umieścić takie zastrzeżenie.

Często są inne warunki gwarancyjne dla firm i osób prywatnych w elektronarzędziach, np. Bosch zielony do użytku prywatnego a niebieski dla firm. Możesz używać zielonych w firmie ale bez gwarancji.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio też mnie to zdziwiło :) ale wynika to z tego, że wykorzystując sprzęt do celów firmowych bardziej się go eksploatuje (przynajmniej teoretycznie) tak więc naturalnie rzecz biorąc szybciej się zużywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i racja, ale jak by nie patrząc jakaś gwarancja chociażby "rozruchowa" jak jest na używany sprzęt 3-6 mc powinna być.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn., że producent może sobie zastrzec, że nawet gwarancji rozruchowej przy zakupie na firmę nie ma? Kupujesz np. TV na firmę z wadą poważną, ukrytą (np. sprzęt się nie uruchamia po podłączenia do źródła zasilania) fabryczną i nie możesz go zwrócić?

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się dzisiaj szukać, ale w tym artykule to chyba trochę bzdury są.

Rękojmia w sprzedaży konsumenckiej zniknęła. Zamiast tego jest coś co się nazywa "niezgodność towaru z

umową".

Rękojmia obowiązuje w relacjach firma - firma.

Jutro pogrzebię w ustawach :D

Prawnicy często piszą o czymś na podstawie starych przepisów.

Pozdrawiam,

Mariusz

---

Jednak pogrzebałem.

USTAWA

z dnia 27 lipca 2002 r.

o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu

cywilnego

Art. 1. punkt 4. Do sprzedaży konsumenckiej nie stosuje się przepisów art. 556-581 ustawy z

dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny

- czyli zapisów dotyczących rękojmi ;)

Zawsze tak było? Trochę to bezsensu bo a) sprzedawca nie informuje o tym - nakupiłem już tony sprzętu na firmę i pierwszy raz o tym usłyszałem dziś, a dwa - wydaje 3000 na sprzęt i może się zepsuć za dwa tygodnie i jestem w plecy 3000?

Gwarancja nie jest czymś obligatoryjnym.

Sprzedawca czy producent może ją dać lub nie i to Ty decydujesz czy kupić produkt np. bez gwarancji lub z gwarancją na określonych warunkach.

Warunki gwarancji ustala gwarant, dlatego warto przeczytać jej tekst.

Prawda jest taka, że nikt tego nie robi, bo komu chciałoby się czytać 10 stron drukiem tak małym, że bez powiększenia nie przeczytasz.

Pozdrawiam,

Mariusz

Ps. Wiele firm zastrzega, że przy zakupie na firmę nie udzielają gwarancji.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Tak samo jak w przypadku firm często wyłączona jest rękojmia. Ja mam w PKD wpisane ogólnie Handel więc w razie czego po prostu sprzedaję coś co będzie reklamowane osobie z rodziny i ona jako osoba prywatna przychodzi do mnie z reklamacją :D a ja wysyłam to dalej.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czytać gwarancję jak kupujesz coś drogiego na firmę.

2. Sprawdzać sprzęt.

3. Sprawdzić czy warunki sprzedaży nie wyłączają odpowiedzialności z tytułu rękojmi.

Jeżeli gwarancja jest tak skonstruowana, że nie dotyczy zakupu dla firm i dodatkowo ogranicza lub wyłącza rękojmię, wtedy chyba niewiele można zrobić.

Jeżeli nie masz ograniczenia rękojmi, wtedy kodeks cywilny daje kupującemu trochę praw (warto przeczytać - od art 556).

Generalnie ograniczenia dotyczą głównie takich przedmiotów jak opisane już elektronarzędzia.

I tu właśnie jest miejsce dla działań "wolnego rynku" i konkurencji. Kupuj to, co ma najlepsze warunki.

Pozdrawiam,

Mariusz

Ps. Taka ciekawostka

Jak kupisz sprzęt w "sklepie nie dla idiotów" to po jego opłaceniu w kasie masz możliwość sprawdzenia.

Jak sprawdzisz i sprzęt nie działa to nie dostaniesz drugiego sprawnego.

Twój niesprawny, świeżo kupiony sprzęt możesz oddać do naprawy w ramach gwarancji.

Dlatego ja kupuję elektronikę w zaprzyjaźnionej POLSKIEJ firmie, gdzie mogę wziąć sprzęt do wypróbowania, wymiany i sprawdzenia. Bez jakichkolwiek problemów i zobowiazań. Bezlitosne prawa rynku :D

Na szczęście, pomimo faktu że wszystko jest produkowane u wielbicieli ryżu, obecna elektronika jest raczej niezawodna.

Jak wydasz trochę grosza w jednej firmie, to zazwyczaj obowiązują Cię specjalne warunki i nikt nie patrzy na zapisy karty gwarancyjnej czy warunki zakupu.

Ja tak mam np. w Vobis-ie (polecam Olsztyn), fakt że trochę gotówki tam zostawiłem.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności