Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałoby się trochę poprawić jakość stron w systemie, bo jak na razie to wszystkie linki muszę usuwać :)

Mało kto to robi ale oczywiście możesz - gdyż te kilka dodatkowych opcji powstało po to aby każdy mógł działać wg tego jak uważa że jest najlepiej.

Z testerów nikt nie używa żadnych opcji począwszy od usunięcia linku do masek - celem jest testowanie algorytmu takiego jaki jest.

Na pytanie czy system jest w stanie cokolwiek zrobić odpowiedź padła już jakiś czas temu - strona z poza top100 po 3 tygodniach na prostą frazę, 14 pozycja (oczywiście brak jakiegokolwiek ingerowania o którym pisałem wyżej a test był prowadzony na trzeciorzędnych lokalizacjach).

Odnośnie ciężkich fraz będzie trzeba poczekać do czasu uwolnienia najlepszych lokalizacji przez punkty bonusowe (strony główne + najszybciej zlokalizowane) - nie mniej jednak po zakończeniu pierwszego testu 19 października na warsztat poszedł serwis mający 15k uu na dobę, znajdujący się na ciężkie frazy między 2 a 10 pozycją - podlinkowanych zostało 100 fraz niszowych oraz 5 fraz głównych. Przyrost na frazy główne 2 linki na dobę - niszowe 2 linki na tydzień. 2 grudnia - 2 główne frazy pozycja 1, 3 pozycja 2, 40k uu/dobę.

Oczywiście brak stosowania czegokolwiek poza algorytmem.

Wydaje mi się również że naprawdę nie ma sensu żeby ktokolwiek tutaj opisywał jakie to uzyskał efekty gdyż im będą one przedstawione jak te rewelacyjne tym wiarygodność będzie niższa - w każdym bądź razie tendencja jest taka że na forach piszemy jakie to jest złe, brzydkie i do niczego a rozmowach prywatnych czy nawet spontanicznych wiadomościach poprzez formularz kontaktowy sytuacja jest całkowicie odwrotna - ale jak się zastanowić to ma to sens, jeśli coś z czego korzystam i jest dobre to nikt nie będzie się tym zachwycał bo każdy chce zyskać przewagę w pozycjonowaniu...

Dlatego mówię, nie ma to jak poszukać sobie w zasobach jakiejś zapomnianej stronki błąkającej się poza top100 i bez żadnego majsterkowania z dodatkowymi opcjami w systemie ostro ją potraktować i wyciągnąć wnioski. Oczywiste jest też, że nie każdy jest w stanie prowadzić takich masowych testów jakie prowadzą nasze systemy i to pod różnym kątem - ale to dzięki ich wynikom stworzyliśmy algorytmy obu systemów które nie ograniczają się tylko do prostej dystrybucji linków.

Jeszcze słowo do opcji dodatkowych - tak jak wyżej napisałem są one tylko dodatkiem do algorytmu systemu, faktycznie dzięki nim możemy pare rzeczy zrobić - wywalać linki z podstron, subdomen, kiepskich pr, małych lub dużych site, brzydkich lub słabszych stron ale ani my ani nikt kogo znamy nie jest w stanie powiedzieć jaki to będzie miało wpływ na dodatkową efektywność - dlatego opcje są, kto chce to używa, używa wg swojego przekonania ale póki co i może nawet dobrze, mało kto ich używa - ale tak jak już ponad rok temu stwierdziliśmy, co użytkownik to inne podejście do tematu. A wymagania, oczekiwania i sytuacje są różne albo zdarza się przypadek że ktoś usuwa ciągle wszystkie linki i mówi że miesiąc pozycjonuje i nie ma efektów albo jak ostatnia sytuacja na forum systemu gdzie toczy się dyskusja na temat Bonus Link w której użytkownik ma pretensje do systemu że takich linków dostał za dużo - osobiście bym się z tego cieszył a w ostateczności skorzystał z usunięcia linka z tej domeny...

Także "Zdrowie" zupełnie nie pasuje do kategorii turystyka/sport...

Co do podziału systemu pod względem tematycznym też można by dużo dyskutować - najlepszą sytuacją byłby taki podział aby każda tematyka była z osobna a już idealnie gdyby jeszcze do nich zrobić bardziej szczegółowe podkategorie - wszystko jest do zrobienia ale kategorii głównych musiałoby być 30-50 a w każdej z nich jeszcze po kilka podkategorii (kiedyś liczyliśmy, perfekcyjnie byłoby przy blisko 2000 szczegółowych kategorii) - ale jakby tego nie podzielić dopiero przy ponad 1000 stron w danej kategorii zaczyna ona spełniać swoją rolę. A więc osobiście zdrowie kojarzę ze sportem i turystyką dlatego taki podział bo to już jakby nie patrzeć rozgraniczamy w jakimś zakresie tematykę oddzielając od niej strony z tematyki polityka czy komputery. Co oczywiście nie oznacza, że się z Tobą nie zgadzam.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w systemie opłaca się dodawać stronki o unikalnych artykułach (tak jak w statlink, linkme elite),

czy przyjmowane są też inne stronki o charakterze większych śmietników?

Mówiąc "opłaca" mam na myśli koszty wytworzenia zaplecza względem uzyskanych za nią punkty?

Jaki typ zaplecza najlepiej robić, by koszt uzyskanych punktów był jak najmniejszy?

Pozdrawiam

:hi:Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka. ~ Samuel Butle. Zerknij na: Wyszczekany.pl :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu cen, okaże się po wygaśnięciu wszystkich punktów bonusowych na koniec lutego.

Co do tematyki przy tworzeniu stron warto zapoznać się z dostępnością wolnych miejsc w systemie, obecnie brakuje turystyki, motoryzacji, kultury.

Co do jakości tworzonego zaplecza należy brać uwagę że użytkownik może bez ograniczeń usuwać linki ze stron nie spełniających jego oczekiwań, może blokować całe zaplecza na subdomenach stosując "maski" w grupach a to wszystko przekłada się na punkty, ich ilość i szybkość przydzielania. W przypadku stron wartościowych możesz liczyć na szybkie, pełne naliczenie punktów już w ciągu 48h bez obaw o ich spadek w przyszłości.

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów i 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie KNS, przy spamie nie warto, zresztą jak w każdym systemie - w długim terminie realne korzyści przynosi robienie tylko wartościowych stron. Warto pamiętać że unikalne artykuły to nie wszystko co decyduje o wartościowej stronie, do tego przydaje się jeszcze realny ruch i jej podlinkowanie. To o czym nie można zapominać w systemie to autolinkowanie domen oraz redukcja punktacji gdy ilość zlokalizowanych urli <15.

Mówiąc "opłaca" mam na myśli koszty wytworzenia zaplecza względem uzyskanych za nią punkty?

Na pewno nie będzie się opłacać w sytuacji gdy dodawane strony będą odbiegały poziomem w dół od średniej w systemie - wtedy ilość punktów uzyskanych za linki przydzielone do Twoich stron nie pokryją kosztów Twoich linków na innych stronach systemowych (gdy ilości linków w obydwu przypadkach będą takie same). W przypadku stron wartościowych sytuacja jest odwrotna, za uzyskane punkty otrzymasz dużo więcej linków na innych stronach niż sam wyświetlasz u siebie. W sytuacji gdy parametry dodawanych stron nie odbiegają od średniej w systemie, stosunek ilości linków wynosi 1:1

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dzisiejszym losowaniu linków uciekłem :piwo:

Myślałem, że to jakaś konkurencja statlink, czy linkme (graficznie i funkcjonalnie na pewno wypada lepiej od obydwu), ale jeśli chodzi o same linki, to tu nawet livelink bije ten system na głowę (np. dostaje się linki na stronach, które w ogóle nie dzialają, są wielkie cyfry "404" zamiast linków, a w najlepszym przypadku link jest na farmie lub forum z przekierowaniem 301 na stronę główną albo komunikatem "brak takiej strony" - oczywiście o jakimkolwiek zaindeksowaniu w google nie ma mowy); jednym słowem: masakra :)

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlterNeo, od 16 listopada 4000 usuniętych...

arek_inc, - wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane w ciągu 24h - nie zgłosiłeś żadnego przypadku 404/przekierowania. Co do zaindeksowania niestety nie da się pisać co trzeci post o tym samym ale jeśli ktoś nie rozumie zasady działania systemu i usuwa/blokuje serwisy na którym otrzymuje 10-30 linków (licząc tylko zaindeksowane strony) sugerując się tylko 1 linkiem gwarantowanym to później wychodzą takie kwiatki, masakra :piwo:

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeoMatik.pl, ale to chyba nie polega na tym, żeby codziennie sprawdzać 100 linków i 99 z nich usuwać, co nie? Chwała za to, że jest taka funkcja (bo nigdzie indziej jej nie ma), ale to ma być automat, a nie że się idzie na wysypisko z milionem ton śmieci i po miesiącu gmerania może się znajdzie monetę 5 zł :piwo:

Bez jaj, no takie rzeczy to chyba system powinien sam sprawdzać, czy nie ma przekierowania/404. Te podstrony to jeden wielki syf i nic więcej, po co się oszukiwać że jest inaczej? Zresztą, za dobrą domenę z PR=2 dostałem 2000 punktów, a userzy sprzedają 100 000 po 45 zł... to chyba świadczy o jakiejś patologii systemu.

Nie martw się, już tu nie zaglądnę, więc nie będziesz się musiał ze mną użerać :)

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, chwilę wcześniej pisałem że ciągle pisze się o tym samym w kółko a są osoby które tego nie rozumieją - więc o cenach przeczytasz parę postów wyżej, że do końca lutego nie ma realnej wyceny ;)

No jeżeli uważasz że system powinien sprawdzać każdą podstronę wszystkich serwisów w celu wykrycia 404 bo ktoś usunął np. jakiś art, to pokaż mi który system to robi - nawet poprzedni system napisał że nie są NASA - wystarczy zgłosić taką sytuacje a gwarantowane urle zostaną zaktualizowane.

Co do Twojej domeny i syfu - nie chce bronić ani innych zapleczowców ani Ciebie... ale zwróć uwagę na fakty:

Twoja strona to Pr=2 i 638 zaindeksowanych z ponad 3000 podstron serwisu (więcej już nie szukałem) oraz 45k BL

Z 638 zaindeksowanych ponad 550 podstron posiada BL=0

No wybacz, ale co Ty wniosłeś wartościowego do systemu? Stronę główną na której zamieściłeś parę linków? - w zamian otrzymałeś punkty pozwalające na uzyskanie ponad 1000 linków z których nie sądzę abyś nie uzyskał tych paru wartościowych linków jakie sam dałeś...

Nawet Bonus Link w Twoje domenie to ok 3, a sam uznałeś za syf stronę z której miałeś zaindeksowanych linków 30.

A jak uważasz że ocenią Twoją stronę użytkownicy którzy dostaliby linki na którejś z 3000 podstron z BL=0? A jak ją ocenią Ci którzy dostaliby linki na 2500 podstron niezaindeksowanych? - jeśli nie wiesz, to zobacz jak Ty nazwałeś strony innych: "Te podstrony to jeden wielki syf i nic więcej, po co się oszukiwać że jest inaczej" - a ja nie będę oceniał bo tak zrobić najłatwiej tak samo jak oczekiwać od innych nic nie dając w zamian.

Arek, nie traktuje tego jako użeranie więc możesz zaglądać częściej ale zacznij od podstaw i nie wyciągaj wniosków na podstawie 3 dni i kilku linków bo tak jak w przypadku zaindeksowania i bonus link, wyciągasz błędne wnioski...

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że system nie ma mocy - NIE SPRAWDZIŁEM tego (zaznaczam). Może po prostu jestem na innym "życiowym etapie", że wymagam od systemu czegoś innego, niż prezentuje (tzn. mam ukształtowane oczekiwania bez sprawdzania, że jakaś "inność" może przynieść oczekiwany efekt). I tak każdy kto będzie chciał, sprawdzi sobie sam jak działa i sam wyciągnie wnioski.

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Arku. Na podsumowanie przypomnę tylko sytuacje która miała miejsce gdy w jednym czasie user A zgłosił że user B ma spamierskie strony - natomiast user B stwierdził że on ma takie dobre strony a jego linki trafiają na spamy - wniosek jest jeden, każdy chwali swoje bo robi je wg swoich przekonań. Często dochodzi do takich skrajności że jak strona brzydka to już na pewno nie jest wartościowa, lub że jak jest ładna i unikalna to musi być mocna - w obydwu sytuacjach to nie musi być prawda, a prawda zwykle leży gdzieś po środku więc żadna strona nigdy nie jest tak dobra jak twierdzi jej właściciel ani nigdy tak zła jak uważają Ci którym zostały gdzieś przydzielone linki...

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalna wartość "site" domeny dodawanej od 15 grudnia do systemu wynosić będzie "10".

Próg "site" nie obowiązuje w stosunku do serwisów z Pr>0.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności