Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem... W sumie nie patrzyłem ostatnio na jakich stronach moje linki wylądowały, ale na wybicie do top10 niszowych fraz starczyło :wow:

A tak swoją drogą to na mojej pełnowartościowej stronie dodanej dla testu ciągle są wolne miejsca...

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podam bo już je w panelu wywaliłem.
A ja myślałem że nie podasz ponieważ szanujesz pewne zasady panujące na tym forum :wow: [nie podpier... zaplecza kolegów/koleżanek]

Swoją drogą to jestem pod wrażeniem że chce Ci się moderować linki :)

Moim zdaniem jeżeli w system będzie wprowadzał coraz to nowsze ograniczenia to cała idea moderacji systemu przez użytkowników padnie ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli w system będzie wprowadzał coraz to nowsze ograniczenia to cała idea moderacji systemu przez użytkowników padnie :)

Jeżeli odbije się to na jakości stron umieszczonych w systemie, to niech ta idea spokojnie pada ;) Dobrze, że jest jakiś wybór, ale raczej się nie chce moderować 2,5k linków :wow:

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielkq, tak jak powiedziałeś, dobrze że jest jakiś wybór :wow: Mi osobiście podoba się w seomatiku to że nie mam z góry narzuconych wytycznych (przynajmniej nie są one aż tak rygorystyczne).

Ogólnie zasada jest prosta, kto chce ten moderuje a kto nie chce to nie moderuje :)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak moderuje, i codziennie wywalam setki linków to może się to znudzić, a na takich syfach jak niektóre strony to nie chciałbym aby moje linki lądowały...a niestety spamów przybywa więcej niż jest sie w stanie wymoderować - a spamy takie jak w seomatiku to już spam przez wielkie S. Chyba że dla kogoś wartością są strony mające kilkadziesiąt wychodzących i 0.01% treści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat "jakości" i "zasad" było napisane tyle stron, że przytaczanie pewnych rzeczy po raz kolejny gdy nic się nie zmieniło mija się z sensem.

Ogólnie zasada jest prosta, kto chce ten moderuje a kto nie chce to nie moderuje :)

Ponad 90% użytkowników nie moderuje. Pozostali próbują ale na pewno część decyzji w naszej ocenie jest błędna.

Oczywiście są sytuacje w których pewne kroki są słuszne - jeśli napotykamy na zaplecze spełniające minimalne kryteria systemu a strony są o niskim site i bl na wielu subdomenach to ich zablokowanie jest zrozumiałe (system maksymalnie przydziela 20% linków w ramach jednej domeny).

Sytuacja w której użytkownik wycofuje mnóstwo linków z podstron bo zbiera tylko na głównych stronach też ma sens (dla przypomnienia w poprzednim miesiącu zostały urealnione koszty za linki na stronach głównych)

Ale są sytuacje które potrafią zdziwić:

- użytkownik wycofuje link ze strony o większym site i bl gdyż stwierdza że jest to dla jego strony szkodliwe (chodzi o linki bonusowe)

- użytkownik zdobywa 50.000 lokalizacji tworząc linki z błędnym urlem - informowany przez administracje do końca nie reaguje - sens żaden, cel? - niewiadomy! - ostateczny wniosek: niska skuteczność :)

- użytkownik wycofuje link z podstrony ze względu na brak jej indeksacji - niestety często zapomina się o fakcie bonusowych linków i wycofanie gwarantowanego linku może powodować rezygnacji z wielu innych podstron zaindeksowanych na rzecz jednego linku gwarantowanego na stronie zaindeksowanej ale bez bonusowych linków.

Kilka stron wcześniej miałem okazję dyskutować z Arek_inc na temat jego strony - pokazałem jak cienka jest granica pomiędzy pozytywną a negatywną oceną strony - dla właściciela strony cudo, dla linkującego śmieć:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=621741

@EliaSh - kolejny raz chcę podkreślić że SeoMatik nie jest system stawiającym na wygląd stron, nie stawiamy też na strony z 5 linkami wychodzącymi których bl=0 - przyjmowanie założeń innych systemów nie jest naszym celem. Tak samo przytaczanie stron ze setkami linków wychodzących to mówienie o wyjątkach, wyjątkach akceptowanych również przez wiele innych systemów gdyż skądś te linki muszą się brać.

Czy ja wiem... W sumie nie patrzyłem ostatnio na jakich stronach moje linki wylądowały, ale na wybicie do top10 niszowych fraz starczyło B)

Dokładnie tak. Próba linkowania dziewiczych domen na lekkie frazy, z przed dwóch miesięcy, wskazywała na efektywność systemu mimo wykorzystywania trzeciorzędnych lokalizacji.

Test systemów stałych na PiO wypadł również dobrze - jak na nowy system, wciągniecie fraz parę oczek za konkurencyjnymi systemami uważanymi za pro jakościowe można uznać za sukces i to mimo 3 ważnych rzeczy jakie należy wziąć pod uwagę:

- niedawny start systemu - większość stron dopiero co stworzona

- w okresie testu lokalizacje na stronach głównych i najbardziej wartościowych podstronach zajęte przez linki testowe/bonusowe które dopiero wygasną na początku marca

- dość istotna rzecz jak ilość punktów wykorzystanych w teście - w momencie gdy systemy konkurencyjne miały już wykorzystane 60% punktów przeznaczonych na test, SeoMatik wykorzystał ich 40% - niestety użytkownik prowadzący test na ostatnim etapie nie informował już o stopniu wykorzystania punktów a jest wysoce prawdopodobne że w momencie publikowania wyniku procent wykorzystania linków w SeoMatiku nie przekroczył 65% (brak wolnych lokalizacji).

Reasumując te 3 czynniki miały istotny wpływ na test a uzyskany wynik, świadczy o efektywności systemu nawet przy braku moderacji - dlatego jeszcze raz podkreślę, mówienie że coś się komuś nie podoba w stronach lub nie jest zgodne z jego przekonaniami nie zawsze pokrywa się z tym co najważniejsze.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta moderacja sama zniechęca do tego, ponieważ jest to mozolne, i jak długa jest lista, to idzie potem się pogubić,

Już pisałem o tym na PW, czy nie da się dorobić funkcji nie wiem podświetlania strony która już sprawdziliśmy. Chodzi o to ze przeglądając gdzie mój link ląduje później nie wiadomo czy ta strona była już sprawdzana czy nie. Z tego co pamiętam spis katalogów u Mkr chyba ma tak funkcje ze jak się kliknie na jeden to go automatycznie podkreśla na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostało rozwiązane w ten sposób że zostały dodane boxy - sprawdzenie danego url'a i decyzja o jego usunięciu poprzez zaznaczenie danego box'u powoduje podświetlenie całego wiersza.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są przydzielane jakieś dodatkowe extra linki?

nie śledziłem tego wątku ale widzę iż liczba linków znalezionych przez yahoo jest większa od tej przydzielonej w panelu, nawet po odliczeniu tych martwych które są w indeksie a już nie istnieją jest to wynik nadal na + a domena testowo linkowana wyłącznie z systemu

respect.gifgoogle.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są przydzielane jakieś dodatkowe extra linki?

Bonus Site & Bonus Link - https://www.seomatik.pl/news/read/4-bonus-site-i-bonus-link/

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności