Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ocziwiste jest, że im mniej tym lepiej dla mocy, więc jak iść w tym kierunku, to bym raczej zabrał progi z ilością emisji linków systemowych i zaostrzył kryterium (zmniejszyłilość możliwych OL) z karą za OL, a nie nagradzał za mniejszą ilość emisji systemowych linków :)

Edytowane przez zakręcony

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc dlaczego chcesz by za wiekszą ich ilość na danej stronie dostawać mniej punktów? Przecież to nielogiczne...

Nigdzie nie napisałem ze za większą ilość linków niż próg strony maj dostawać mniej punktów.

Chodzi mi żeby jak jest kara za ilość wychodzących ponad 34 (rozumie to tak 15 seomatik linków 15 linków gotlinka plus 4 swoje) to powinna byc nagroda za mniejsza ilość wychodzących.

Na dzień dzisiejszy jeśli mam ze strony 5 wychodzącymi to co system robi ?? karze tak stronę około 10 razy mniejsza ilością punktów.

Traktowana jest dużo gorzej jak strona z pond 35 linkami wychodzącymi gdzie tych punktów jest zabierane tylko 50 %

Czyli do sytemu lepiej dodawać strony podchodzące pod "farmę" linków niż mniejsze stronki z mniejsza ilością wychodzących??

z karą za OL,

Co to " OL"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OL - Out Link

Ty patrzysz, że system karze, a jest tak, że jest jakaś ilośc wyjściowa punktów za 5 linków systemowych, za 10 dostajesz bonus, za 15 dostajesz wyższy bonus. Może nie rozumiem o co Ci chodzi, bo dla mnie nie logiczne jest by za 15 linków systemowych dostać jakąś ilość wyjściową punktów, za 10 dostać bonus, a za 5 dostać wiekszy bonus (cały czas mowa o tych systemowych).

I bys mnie nie zrozumiał, źle, ja wiem, że system promuje farmę, tak to wygląda, ale jest to farma linków systemowych.

Dlatego jeżeli już to jak pisałem, zmiejszyć ilość dopuszczalnych OL powiedzmy do 14, zabrać progi i dać więcej tych punktów za emisję. Wtedy pójdzie w jakość.

Edytowane przez zakręcony

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeżeli już to jak pisałem, zmiejszyć ilość dopuszczalnych OL powiedzmy do 14, zabrać progi i dać więcej tych punktów za emisję. Wtedy pójdzie w jakość.

Mądrego to i warto czasami posłuchać :)

O to właśnie mi chodziło. Jak wcześniej pisałem rozumie takie postępowanie na starcie gdzie potrzeba było miejsca na linki, ale na dzień dzisiejszy chyba wiele się zmieniło w tym temacie.

Zmiany w kierunku premiowania małej ilości wychodzących, czy obcinania punktów stroną z linkami wychodzącymi chyba tylko na na dobre wyjdzie na wzmocnienie sytemu.

Chyba, że się mylę.

Jeszcze raz napisze strona z 5 wychodzącymi linkami ma 10 razy mniej punktów niż storna z 15 wychodzącymi, a strona z 40,50, czy nawet z 1000 linków wychodzących ma tylko 50 % mniej.

Jak to jedna Pani w TV (w sumie Pan) mówi heloł heloł chyba coś nie tak jest z ta punktacją.

Wiem że teraz zacznie się lamet handlarzy punktów, ale czy system jest dla handlarza czy usera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze nie muszą wcale aż tak bardzo stracić, wszystko zależy, czy zmiany poszły by w kierunku tylko ograniczenia OL do max 14 i zabrania progów, czy może w kierunku ograniczenia OL, zdjęcia progów (pozostawienia tylko jednej możliwości: 5) i podwyższenia wyjściowej ilości punktów za emisję tych 5 linków systemowych :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji gdy dodam strona i dam na nią tylko 5 linków systemowych to mam około 10 razy mniej punktów niż gdy dam 15 linków wychodzących.
Może podam przykład:

Strona wyświetla 5 linków systemowych - za link otrzymuje 15 pkt - 5 x 15 = 75pkt

Strona wyświetla 15 linków systemowych - za link otrzymuje 10 pkt - 15 x 10 = 150pkt

Wniosek:

Potrajając ilość linków systemowych, podwajamy ilość punktów.

Gdy poza linkami systemowymi SeoMatik.pl dodamy jeszcze inne linki przekraczając próg 34 linków punktacja redukowana jest o 50%

Wniosek:

Opłaca się wyświetlać 15 zamiast 5 linków systemowych, ale nie opłaca się tworzyć farmy.

Pozostałe zaplanowane cięcia:

15 czerwiec

- W, z 30% do 40%

- B, z 30% do 40%

15 lipiec

- W, z 40% do 50%

- B, z 40% do 50%

Od sierpnia możemy dokonać kolejnych zmian wg tego co ustalimy:

- możemy zwiększać minimalny poziom BL

- możemy obniżyć ilość linków wychodzących od której zaczynamy cięcie

- możemy zwiększać poziomy cięć

...ustalając terminy zmian.

Proszę proponować powyższe zmiany a będziemy wdrażać.

Wstępnie możemy zaproponować

- ilość linków wychodzących obniżyć do 19

- cięcie za ilość linków wychodzących >34 podwyższyć do 70%

- cięcie za niski BL zwiększyć do 90%

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek:

Potrajając ilość linków systemowych, podwajamy ilość punktów.

Jak sami wiecie co pokazłaes to tylko jeden tylko z parametrów który wpływa na ilosc punktów za dana domene.

Po drugie nie wiem jak to jest liczone bo znalazłem domen która z 4 linkami systemowymi dostaje więcej punktów niż ta sama domena z 15 linkami wychodzącymi.

Wstępnie możemy zaproponować

- ilość linków wychodzących obniżyć do 19

- cięcie za ilość linków wychodzących >34 podwyższyć do 70%

- cięcie za niski BL zwiększyć do 90%

Jestem jak najbardziej za

Możecie zrobić coś takiego ze 15 systemowych i powiedzmy 4 usera linki czyli 19 to wychodzi zero bonusów i kar za linki wychodzące.

gdy jest tych linków tylko 18 to +5% gdy 20 to - 5% punktów

oczywiscie ilość % to tylko taki mój przykład.

Z założenia jest to sytemu linków stałych tylko z wiadomych względów ma na sobie zazwyczaj dwa systemy seomatik i gotlinka. czemu to już nie będę się rozpisywał.

Taki układ sił powoduje ze moje linki nie wyświetlają sie na stronie z 15 linkami systemu plus 4 linki usera, a na stronie co ma 15 linków seomatika + 4 linki usera + 15 linków gotlinka (system rotacyjny) co dłuższej perspektywie przy rotacji wychodzi ze mój link jest na stronie z kilkanaście tysiącami innych linków.

A tu chyba nie chodzi o to ?? Czy się mylę ??

Mało tego zaproponował bym cięcie linków wychodzących do 18 ze strony, a nawet jeszcze bardziej drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia możemy dokonać kolejnych zmian wg tego co ustalimy:

- możemy zwiększać minimalny poziom BL

- możemy obniżyć ilość linków wychodzących od której zaczynamy cięcie

- możemy zwiększać poziomy cięć

...ustalając terminy zmian.

Proszę proponować powyższe zmiany a będziemy wdrażać.

Wstępnie możemy zaproponować

- ilość linków wychodzących obniżyć do 19

- cięcie za ilość linków wychodzących >34 podwyższyć do 70%

- cięcie za niski BL zwiększyć do 90%

Trochę nie rozumiem takiej polityki. Rozumiem, że system się rozwinął przyszedł pomysł np. cięcia/min. BL.

Zostało ustalone jakie mają progi - no i by ludzie się przystosowali został dany czas odpowiedni. Ale jeżeli to nie miały być ostateczne zmiany - to czemu nie od razu ustalić te ostateczne, tylko tak cały czas zmieniać. Przecież - teraz ludzie robią strony pod te limity, a tu one się jeszcze dobrze nie wdrożyły i są już w planach kolejne. Wg. mnie widać taką niekonsekwencję - nie mówię o tym by system stał w miejscu. Ale planować już zmieniać parametry które jeszcze teraz się nie wdrożyły poprzednie. Wg. mnie takie kolejne zmiany mają sens - ale np. po pół jak obecne zostały wdrożone i np. system okazuję się słaby. Wtedy się zaczyna rozmyślać - a tu nie wiadomo czy obecne zmiany dużo dały czy mało, jak użytkownicy po KOMPLETNYM wdrożeniu to przetrawili.

Zdziwiony jestem takim dość chaotycznym planowaniem. Ja jestem zdecydowanie za tym by skończyć co się zaczęło - analizowanie tego przez pewien okres i ew. wtedy coś planować.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sami wiecie co pokazłaes to tylko jeden tylko z parametrów który wpływa na ilosc punktów za dana domene.
Zgadza się, ten parametr o którym pisałeś tj. ilość linków systemowych. A jak wiadomo innymi parametrami mogącymi wpływać na ilość otrzymywanych punktów mogą być pr, site, staż. Ale same proporcje pomiędzy ilością linków o których pisałeś wynoszą "Potrajając ilość linków systemowych, podwajamy ilość punktów" - jeśli różnicy są inne to wynikają zapewne z różnicy punktów otrzymanych za staż, pr lub bonus site ale nie z ilości wyświetlanych linków systemowych.
Zdziwiony jestem takim dość chaotycznym planowaniem.
Nie rozumiem.

Otwarcie dyskusji na temat zmian, które mogłyby nastąpić za kilka miesięcy uważasz za chaotyczne planowanie? Wg mnie to akurat stwarza oazę spokoju i konsekwentne wprowadzanie zmian z zapowiedzeniem ich daleko wprzód.

Napisałem "Proszę proponować powyższe zmiany a będziemy wdrażać" oraz przedstawiłem nasze propozycje. Czy na pewno dobrze to zrozumiałeś czytając "Od sierpnia możemy dokonać kolejnych zmian wg tego co ustalimy... ...ustalając terminy zmian" - ?

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z PTAQ najpierw niech jeden zakres ciec sie skonczy i wtedy myśleć nad kolejnymi

osobiście odradzam zwieszenie limitów na BL - to co się dzieje w Y pokazuje ze zwiększenie limitów, spowoduje, iz punkty bde słabo stabilne, wydaje mi sie ze parametr 100 BL jest odpowiednim posunięciem

ja bym rozważał tylko ograniczenie WY w przyszłości i szedł w tym kierunku, ale wg minimalny poziom w systemie to 20 nawet bym powiedział 22 linki

nalezy pamietac za mamy 2 SWL gotlink i seomatik prowadzone przez te same osoby i ten limit będzie najlepszy, zmniejszenie go spowoduje ze bedzie trzeba decydować czy obcinam linki w gotlinku czy seomatiku

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie możemy zaproponować

- ilość linków wychodzących obniżyć do 19

- cięcie za ilość linków wychodzących >34 podwyższyć do 70%

- cięcie za niski BL zwiększyć do 90%

Za ostro, zdecydowanie za ostro, bede musiał wyciagnać prawie wszystkie serwisy, to niema sensu..

Edytowane przez punkty

Zapraszam po darmowe 10.000 pkt na start w Seomatik.pl
120x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostro, zdecydowanie za ostro, bede musiał wyciagnać prawie wszystkie serwisy, to niema sensu..

I ta wypowiedz pokazuje ze jak najwięcej chcesz wyjąc jak najmniejszym kosztem. Po prostu ludzie muszą zrozumieć ze "farmą" linków już systemy dziękują i nie tylko one :)

Poruszając ten temat nie maiłem na celu tego żeby te zmiany wprowadzać jutro czy pojutrze. To tylko dyskusja, mimo wszytko myślę ze zmierza w dobrym kierunku, ale to czas pokarze.

Proszę brać pod uwagę ze jest to system linków stałych, a nie mieszanych, a na dzień dzisiejszy właśnie tak to mniej więcej wygląda jak napisałem wyżej.

Taki układ sił powoduje ze moje linki nie wyświetlają sie na stronie z 15 linkami systemu plus 4 linki usera, a na stronie co ma 15 linków seomatika + 4 linki usera + 15 linków gotlinka (system rotacyjny) co dłuższej perspektywie przy rotacji wychodzi ze mój link jest na stronie z kilkanaście tysiącami innych linków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie dyskusji na temat zmian, które mogłyby nastąpić za kilka miesięcy uważasz za chaotyczne planowanie? Wg mnie to akurat stwarza oazę spokoju i konsekwentne wprowadzanie zmian z zapowiedzeniem ich daleko wprzód.

Chodzi mi o to, żeby "raz" siąść i ustalić np. jaka ilość linków wychodzących jest "dobra". Bo, aż tak to się nie zmienia - że co pół roku trzeba tym manipulować. Chaos - to trochę mocne słowo - ale chodzi mi o to, że wcześniej zostało uznane, że do 35 linków wychodzących jest "dobrze" i czemu teraz planujecie to zmienić - jeżeli uważacie, że było za dużo - to chyba dobrze by było to już pół roku temu powiedzieć. I wtedy wszyscy od pół roku by tworzyli strony już pod tą "dobrą" ilość.

Podoba mi się wydłużenie czasu wdrażania poprzez obniżanie o 10% powiedzmy puntów i startując od 10% i dochodząc do 50%.

Ale wg. mnie złą strategią jest takie posuwanie się po kroczku, że przykładowo: za 3 mc limit będzie 35, ludzie będą robić strony po 34 linki. Potem wprowadzi się limit po 30 linków - ludzie muszą kasować nadmiar na obecnych i zaczynają robić po 29. Potem limit spada na 25... itd.

Ja nie mówię, by nie przycinać - ale ustalić np. 10 wychodzących jest OK. Ale od razu jasno określić (czy tam wspólnie ustalić) jaki jest końcowy satysfakcjonujący poziom linków wychodzących / BL itp. I do tego już nie wracać (a przynajmniej nie tak, że jedno przycięcie jeszcze nie doszło do końca a już jest mowa o kolejnym).

Może, to co piszę, dość ostro brzmi - ale nie mam na celu jakiejś walki z systemem, bo sobie go chwalę używam i mam dobre efekty. Sam na dobrą sprawę z linkami wychodzącymi też nie mam problemu bo na większości stron w seomatliku mam tylko seomatika + może z 3-4 wychodzące. Wiec ja osobiście z wychodzącymi nie mam problemu... z BL no pewnie trzeba by było popracować gdyby pojawił się limit np. 1000BL.

Ale chodzi mi o nie zmienianie zbyt często reguł. Pół roku wg. mnie to zbyt często jak na tak kluczowe elementy. I warto przemyśleć, czy na pewno potrzebne jest TERAZ już dyskutowanie o tym, gdy poprzednie zmiany się jeszcze nie zakończyły.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności