Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Sam. Od 1 sierpnia, bonus dla stron erotycznych wyniesie 20% (obecnie 30%).

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam. Od 1 sierpnia, bonus dla stron erotycznych wyniesie 20% (obecnie 30%).

Szkoda :)

Mam pytanie, możliwe, że bylo to juz wałkowane.

Jest sobie strona:

sex.abc.pl

(Strony Erotyczne) aktywna

skrypt: v3 10-04-2010

linki: 1107/1500

Uzyskane punkty : 4 517

Nie rozumiem tutaj czegos, taka stronka miała kiedys 11k punktów.

Pozatym wchodze wdział linki, żeby obliczyc sobie ile miej więcej płaci się za 1 link. Okazuje się, że link na podstronie kosztuje 10 pkt, a na domenie głównej 40pkt.

To jeśli mój serwis ma 1100 linków, to dlaczego ma 4,5k ?. Dla mnie takie równanie powinno wyglądac tak:

1107 linków x 10 pkt = 11k + bonus site + staż

Nie wiem, możliwe, że bylo to juz wałkowane, ale proszę o odpowiedz :).

Edytowane przez Zarobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie równanie powinno wyglądac tak:

1107 linków x 10 pkt = 11k + bonus site + staż

Zamiast plusa musisz dać minus tj:

1107 linków x 10 pkt = 11k - bonus site* - staż* - bonus za domenę główną* - PR* - autolinkowanie...

* - punkty wracają do stron, spełniających warunki bonusów dając możliwość uzyskania:

Uzyskane punkty : 4 517
+ 3333 + 3000 + 3000 + 8000= ~20000pkt (już po odjęciu kosztu autolinkowania)

Ogólnie zasada jest taka że im więcej stron na domenach głównych z PR>0 oraz dużym stażem w sieci i sporym site'm tym strony nowe z małym site na subdomenach uzyskiwać będą coraz mniejszą ilość punktów - punkty trafią do tych pierwszych stron.

Zarówno SeoMatik.pl jak i GotLink.pl w momencie gdy stały się największymi systemami na rynku, przeszły na konsekwentną politykę jakościową która realizowana jest poprzez zmiany kryteriów odnośnie przyjmowanych stron do systemów jak także przez algorytmy które w sposób płynny regulują kwestie punktacji, przesuwając punkty ze stron słabszych do wartościowszych.

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale dla mnie kalkulacja jest prosta.

Użytkownik za moje linki zapłaci:

1107 x 10 pkt + 40pkt ( strona główna) = 11110 pkt.

Ja dostaje 4 517

To teraz pytam, gdzie jest 6593 pkt ?.

To jest mało, ale dla osoby która podpina stronki w setkach lub w tysiącach, to jest istotna sprawa.

1107 linków x 10 pkt = 11k - bonus site* - staż* - bonus za domenę główną* - PR* - autolinkowanie...

Pozatym jakiego minusa?, myslalem ze im wieksza wartosc site, to strona jest wynagradzana. W panelu pisze:

ST: +67

SI: +345

W: 10

B: 128

Z tego wynika, że do 4 517 pkt dostaje dodatkowo 345 pkt (site) i 67pkt (staz).

Oburzam się, poniewaz wczesniej za taką stronke miałem spokojnie 11-12 k. Co było poparte kosztami linków, teraz to jakies dziwne i nieuzasadnione te zliczanie pktów.

Edytowane przez Zarobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej dokładnie opisałem sposób wynagradzania, więc przeanalizuj to proszę raz jeszcze. Nasze systemy wynagrodzenie za bonusy czerpią ze stron które nie spełniają kryteriów aby same je otrzymać - dzięki temu jest to motywacja do tworzenia stron wartościowych a z drugiej strony nie są generowane puste punkty na które przykładowo w SeoMatiku nie byłoby miejsca (w stałym systemie mamy ściśle określoną ilość lokalizacji i dodanie do systemu pustych punktów niestety nie skutkuje stworzeniem dodatkowych miejsc pod linki)

Z przykładu jaki podałeś należy wyciągnąć wniosek, że od czasu kiedy dodawałeś swoje strony... w systemie przybyło dużo więcej stron o parametrach lepszych a niżeli dysponują Twoje serwisy. Dlatego zachęcam do dodawania stron na domenach głównych z wysokim PR oraz dużym site których żywotność nie kończy się na roku... - punktacja dla takich stron to w przybliżeniu ok 20k pkt.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarobek przedstawił konkretne liczby dla strony z takimi parametrami.

Jeśli użytkownik płaci tyle punktów za linki na JEGO stronie (w sensie parametrów), to coś nie gra z tą punktacją.. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Najlepszym rozwiązaniem będzie podanie algorytmu zliczania puntków. Wtedy użytkownicy będą wiedzieli jakie strony najlepiej dodawać do systemu - tak jak ma to miejsce w Linkme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

Na to wygląda, bo wszystkie czynniki zostały opisane - w razie potrzeby zapraszam do systemu do działu regulamin, serwisy oraz newsy - znajdziesz w nich opisy, kryteria, punktacje.

Najlepszym rozwiązaniem będzie podanie algorytmu zliczania puntków. Wtedy użytkownicy będą wiedzieli jakie strony najlepiej dodawać do systemu

Być może nie miałeś okazji zapoznać się z tym co jest premiowane przez system i najlepiej dodawać do systemu, dlatego przedstawię Tobie kilka czynników od których najbardziej zależy punktacja i takie strony warto dodawać w pierwszej kolejności:

- Bonus za domenę główną – dodatkowe 1-3000pkt

- Bonus za PageRank - dodatkowe: PR=1 +2000pkt; PR=2 +3000pkt; PR=3 +4500pkt; PR=4 +6000pkt; PR=5 +8000pkt...

- Bonus za Site - dodatkowe 1-3333pkt

- Bonus za Staż - dodatkowe 1-3000pkt

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba tu nie powinno być tak:

- Bonus za domenę główną ? dodatkowe 1-3000pkt

Tylko:

Domena główna 1.000

Rozumiem, że to tylko pomyłka w poście ?

Edytowane przez Ptaq

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaq, zależy ile czynników bierzesz pod uwagę w przypadku tego bonusu - jeśli wyłączamy kwestie linków wychodzących, niskiego bl, kategorii erotycznej i niepełnego obłożenia linkami serwisu to na dzień dzisiejszy jest to 1000pkt. Pełna informacja odnośnie bonusu za domenę główną pod adresem:

https://www.seomatik.pl/forum/topic/610-bon...glowna-3000pkt/

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajć... pomyliłem tematy - myślałem, że to temat gotlinka. Zatem nie było pytania B)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale to jest zbyt ogólnikowo, żeby wiedzieć jakie strony robić pod system.

"Bonus za Site - dodatkowe 1-3333pkt" - Czy na ten bonus przekłada się ilość podstron czy co?

Ile maksymalnie zliczacie podstron? Strony z jakim site najlepiej dodawać do systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale to jest zbyt ogólnikowo, żeby wiedzieć jakie strony robić pod system.
Mógłbyś sprecyzować co jest zbyt ogólnikowe? - bo chyba trudno rozpisywać każdy przypadek z PR iż Pr5 jest lepsze od Pr4, Pr4 od Pr3 itd - punktacje otrzymałeś w powyższym poście. Żeby nie było wątpliwości, w bonusie za staż, serwis dwuletni jest bardziej punktowany od serwisu rocznego - oczywiście zgodnie ze sposobem naliczania bonusu opisanego w systemie.
"Bonus za Site - dodatkowe 1-3333pkt" - Czy na ten bonus przekłada się ilość podstron czy co?
Jak sama nazwa bonusu mówi, bonus jest za site w google.
Ile maksymalnie zliczacie podstron?
10000.
Strony z jakim site najlepiej dodawać do systemu?
Największym. Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło Seomatik.pl ;)

Faktycznie moje pytanie może wydać się mało konkretne.

Powiedzmy, że mam dwie strony na subdomenach - jedna ma site 50, a druga 100.

Czy różnica będzie w punktacji adekwatna do site'u? Chodzi mi o site - jaka ilość podstron będzie optymalna?

Lepiej dodawać dużo stron z małym site czy mniej, ale z większym site?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę całkowitą punktację za serwis to optymalny poziom site mieści się w granicach 100-3000.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności