Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zasady nie zgłaszamy awarii stron i wyindeksowanych serwisów - system na bieżąco monitoruje takie sytuacje. W przypadku domen słabo podlinkowanych <> domen z wysokim PR, system stosuje redukcje i bonusy punktacji co przekłada się na koszt przydzielonej lokalizacji - im jest ona o wyższych parametrach tym droższa.

Wszelkie pozostałe rzeczy, jak ocena grafiki bądź treść strony które nie wyrażają się poprzez powyższe parametry pozostawiamy do oceny użytkowników którzy mogą wycofać lokalizację lub zablokować ich przydzielanie dla określonego zakresu domen.

Można również skorzystać z opcji zoozool'a, lecz i tu system nie oceni grafiki gdyż jest to system pozycjonujący a nie reklamowy.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie miesiące to okres ciągłego podnoszenia kryteriów dodawanych stron do systemu SeoMatik.pl takich jak poziom BL, minimalny SITE czy ograniczanie ilości linków wychodzących oraz liczby wyświetlanych linków systemowych - nie mniej ważne okazało się ograniczenie ogólnej liczby przydzielanych linków systemowych w ramach domeny dzięki czemu zwiększyliśmy ilość linków bonusowych a także odrzucanie niezaindeskowanych podstron w Google.

Mimo tego, w ciągu roku została potrojona liczba serwisów z blisko 30.000 aż do ponad 90.000, co świadczy o popularności systemu, który skupia się na parametrach stron odrzucając subiektywną ocenę jakości po stronie administracji np. grafikę serwisu ze względu iż jest to system pozycjonujący a nie reklamowy i sztuczne zwiększanie kosztów tworzonych stron wydaje się być nieuzasadnione.

Obecnie w systemie SeoMatik obowiązują bonusy za:

- PageRank

- Poziom SITE

- Domenę główną

- Długoterminowy staż

- Niską ilość linków wychodzących

Podczas dodawania stron do systemu należy zwrócić uwagę czy posiadają one:

- BL >100

- Subdomen do 10

- Linków wych. do 9

Co jeszcze możemy zrobić dla Waszych linków?

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze możemy zrobić dla Waszych linków?

dodac export nowych linkow do pingowania, bo wiadomo ze lokalizacje sie wymieniaja i nawet jak raz je przepingujemy to za kilka mies polowa moze byc gdzies indziej

forma exportu do rozwazenia ale ja bym widzial to jako 'od ostatniego pobrania exportu'

moze byc? :)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleaquit, czyli dodanie do obecnego eksportu lokalizacji danego linku ...pola wyboru daty od której miałby następować ten eksport?

JereManU, po stworzeniu grupy, załóż maskę na .tk

pzcjnr, będzie trzeba iść w tym kierunku ale delikatnie gdyż obecne zmiany ograniczyły znacząco ilość wolnych lokalizacji.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleaquit, czyli dodanie do obecnego eksportu lokalizacji danego linku ...pola wyboru daty od której miałby następować ten eksport?

nie do konca, aktualnie eksportujesz linki z danej grupy, ja mialem na mysli bardziej eksporty wszsytkich ostatnich lokalizacji bez podzialu na grupy, zaoszczedziloby to klikania po wszystkich grupach i byloby szybsze w implementacji, na dzien dzisiejszy pingowanie nawet kilkunastu tys lokalizacji nie jest niczym trudnym wiec nie byloby problemu

chociaz jakbyscie chcieli dorobic takze eksport w kazdej grupie to czemu by nie? :D

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodatkowe pytanie odnośnie podnoszenia kryteriów w SeoMatik.pl - przeglądając regulamin konkurencji zastanawiamy się nad możliwymi zmianami, rozsądnymi zmianami :)

I tak np w kwestii subdomen planowaliśmy na dniach ograniczenie liczby subdomen z 10 do 5, lecz z faktu iż najdroższy system ma zapis "System nie przyjmuje więcej niż 10 subdomen w obrębie jednej domeny" na ten moment odstępujemy od tego zamiaru aby nie wychodzić przed szereg...

W przypadku linków wychodzących SeoMatik redukuje punktacje o 50% procent dla serwisów które poza 5 linkami systemowymi posiadają ponad 9 linków obcych. A co na to najdroższy system: "Przyjmujemy stały limit 10 linków wychodzących łącznie z linkami systemowymi, za które nie będzie cięć punktowych. Za każdy dodatkowy link wychodzący powyżej wspomnianych 10 linków będzie ucinane -10% punktów". A więc jeśli dobrze interpretujemy oba systemy przy 15 linkach redukują punktację o 50%. W tym przypadku SeoMatik.pl rozważa zwiększenie redukcji do 70%.

Kolejny parametr to poziom site w momencie przyjmowania serwisu do systemu. SeoMatik standardowo przyjmuje strony posiadające minimum 15 podstron w indeksie Google. Najdroższy system przyjął że: Warunkiem przyjęcia Strony jest zaindeksowanie min. 10 podstron w indeksie Google. W tym przypadku SeoMatik stara się stawiać wysoko poprzeczkę ze względu na przydzielanie linki bonusowe, poza gwarantowanymi, w ramach danego serwisu aby ilość dodatkowych gratisowych linków była jak najwyższa.

Trudno nam nawiązać do innych parametrów gdyż nie udało nam dotrzeć do konkretnych informacji np. na temat stosunku do przyjmowanych stron pod kątem niskiego poziomu BL za który SeoMatik.pl redukuje punktację w celu motywowania użytkowników do dbania o własne strony.

Zgodnie z napływającymi propozycjami, w najbliższych dniach zostaną wdrożone kolejne zmiany polegające na traktowaniu domen regionalnych i funkcjonalnych jako subdomeny oraz zablokowanie dodawania do systemu domen darmowych...

Za wszelkie uwagi i sugestie jesteśmy bardzo wdzięczni a co najbardziej cieszy to rekordowy napływ nowych serwisów - jest z nami już ponad 92.000 i ciągle brak zadyszki... - proszę również pamiętać o nieograniczonej możliwości wycofywania i blokowania przydzielanych lokalizacji.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z napływającymi propozycjami, w najbliższych dniach zostaną wdrożone kolejne zmiany polegające na traktowaniu domen regionalnych i funkcjonalnych jako subdomeny oraz zablokowanie dodawania do systemu domen darmowych...

Jakie są argumenty stojące za tym, żeby domeny funkcjonalne i regionalne traktować jako subdomeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli dobrze interpretujemy oba systemy przy 15 linkach redukują punktację o 50%. W tym przypadku SeoMatik.pl rozważa zwiększenie redukcji do 70%.

czy bedzie wtedy oplacalne trzymanie starych stron z 15 linkami systemowymi? teraz i tak oberwaly - 50% kolejne -20% chyba sprawi ze opalacalnie bedzie usunac 10 linkow systemowych... i ludziom linki z tego wzgledu wiszacych juz kilka miesiecy, sam tez takich linkow nie chcialbym stracic

ja osobiscie jestem za przyrostowymi minusami za linki a nie sztywna 'poprzeczka', majac sporo starsyzch stron te -50% i mocno juz mnie dotknelo

z drugiej strony po zmianach w google mi osobiscie najbardziej przeszkadza ze na stronach jest i rotacja i staly

szerzej to opisalem w tym temacie, byc moze ktos sie podzieli spostrzezeniami

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=108734

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności