Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie odnosnie naliczania pkt. Jak to sie odbywa - dodalem strone majaca site prawie 20K i dostalem tylko niecale 3000pkt? W linkach mam podane takie cos 300/300 - na takim site miejsc na linki jest duzo wiecej, wiec o co chodzi? Czy to jeszcze bedzie jakos aktualizowane codziennie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max to 3tys. pkt za site chyba (zobacz legende na seomatik). Maksymalny site który jest punktowany to 10k site = 3k punktów

Edytowane przez Kede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kede dziękuję... a dodam jeszcze patrząc na parametry Twoje strony Carnagge to przy subdomenie ze site 15700 otrzymałeś:

- 3600pkt* za punktację podstawową

- 4600pkt* za bonus site

*wraz z dodatkowymi bonusami np. za niską liczbę linków wychodzących.

Z każdym miesiącem będą dochodzić jeszcze punkty za staż.

Gdyby serwis był na domenie głównej mógłby liczyć na kolejne 3000pkt tak samo w przypadku PR>0 od 3000pkt wzwyż ...powiększone o w/w bonusy.

300/300 oznacza że na 300 zlokalizowanych lokalizacji pod linki gwarantowane zostało przydzielonych 300 linków. Pozostałe lokalizacje wypełniane są poszczególnymi linkami gwarantowanymi dzięki czemu unikamy sytuacji gdzie w ramach serwisu wyświetlane są tysiące różnych linków jak to praktykują inne seosmietniczki.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za wyjasnienia :) Myslalem, ze dostaje sie 1pkt za 1 site + jakies bonusy. W momencie, ktorym jeszcze pisalem tego posta to nie mialem jeszcze nawet tego bonusu za site, wiec sie troche zdziwilem iloscia pkt :)

Edytowane przez Carnagge

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, prosiłbym o odpowiedź.

Mam sobie stronkę Bl 212, site w google 450, 300/300 linkow - 3000 pkt

Podobna stronka do niej ma bl 4 i generuje tyle samo pktów. Nie rozumiem, dlaczego ?.

Piszę mi w panelu ze strona która ma poniżej 100 bl, ma cięcia o 70%. W tym przykładzie widać że żadnego cięcia nie ma.

2.

Druga sprawa wchodzę w panel i piszę:

Liczba punktów za serwisy (z redukcją) 1 223 900

Liczba punktów za serwisy (bez redukcji) 993 522

Nie rozumiem tego też.

3. Gdzie zobaczyć cięcia za linki wychodzące, za bl yahoo itp. Chciałbym wiedzieć w jaki sposób mógłbym zwiększyć ilość pkt na serwisie. Zrobiłbym to, ale narazie nic nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Są pytania, są odpowiedzi :P

Stwierdzenie że "podobna" strona czegoś ma mniej lub więcej bez podania ID nie pozwala nic stwierdzić - bez dokładnych parametrów serwisów niczego nie jesteśmy wstanie stwierdzić a tym samym udzielić odpowiedzi.

Pamiętaj że strony podlegają cięciu za niski BL dopiero po 50 dniach od momentu ich dodania do systemu.

Liczba punktów za serwisy z redukcją (i bonusami)

Liczba punktów za serwisy bez redukcji (i bonusów)

Pierwsza pozycja zawiera również wartości bonusów gdyż i one podlegają redukcji - aby wyliczyć redukcje bez bonusów, odejmij od tej wartości pozycje bonus site, domeny główne, staż...

Odpowiadając na ostatnie pytanie zwiększyć punktacje możemy poprzez bonusy lecz dosłownie w Twoim pytaniu chodzi o eliminacje czynników redukujących punktację podstawową. Czyli należy doprowadzić minimum do sytuacji w której liczba linków wychodzących będzie zgodna z maksymalnym akceptowanym limitem jak również w przypadku niskiego poziomu bl zadbanie o jego zwiększenie.

W jaki sposób sprawdzić listę serwisów które podlegają pod redukcję:

- wchodzimy w listę serwisów

- sortujemy serwisy wg BL rosnąco lub wg liczby linków wychodzących malejąco

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czasem odpowiedzi są zbyt ogólne i nie dają całkowitej odpowiedzi na pytania.

Prosiłbym o odpowiedz na jeszcze jedno.

Założmy hipotetycznie mam 1 stronkę.

Site: 500 - tak dla przykładu

BL: 250 - Nie podlega cięciu 70%

W: 6 - 5 linków seomatik 1 link własny. Nie podlega cięciu ( + 30%).

Teraz moje pytanie, ile taka domena będzie generowała punktów ?.

Ogólnie nie muszą to być dokładne dane. Dałem taki przykład, ponieważ chciałbym wiedzieć ile mogę liczyć punktów na serwisie bez "cięć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko pytanie będzie pozwalało na bardziej precyzyjną odpowiedź na pewno takiej udzielimy...

W przykładzie nie podajesz nic na temat PR serwisu jak również kwestii subdomena/domena główna a więc dla parametrów do których nie mamy wątpliwości będzie to:

- 3000 punktów;

- jeśli będzie to domena główna to dodatkowe 3000 punktów*;

- za bonus site oraz staż uzbiera się również ponad 1000 punktów*;

- za Pr>0 dodatkowe 3000 lub więcej...*

*plus 30% na niską liczbę linków wychodzących jaka podana jest w przykładzie.

W razie dodatkowych pytań... chętnie odpowiem ;)

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Kilka kwestii mi rozjaśniła.

Miało to być moje ostatnie pytanie, ale pojawiło się kolejne.

Serwisy o tematyce erotycznej dostają 20% więcej punktów.

Nie wiem jak rozumieć serwis erotyczny ?.

Chce być fair, dlatego pytam.

Czy jeśli dodam stronę o grafice erotycznej z treściami nie powiązanymi do erotyki, czy taka strona zostanie zbanowana ?. A jeśli tak, to jakie wymogi ma spełniać strona by mogła być zakwalifikowana do erotycznej ?.

Edytowane przez Zarobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dziękuje za kolejne pytania...

Grafika nie ma żadnego znaczenia w procesie przydzielania punktów - może mieć jedynie znaczenie na etapie oceny strony przez użytkowników a oni mogą skutecznie blokować brzydkie strony gdy stawiają wygląd ponad jej treść/parametry a to może wpływać na destabilizację otrzymywanych punktów za przydzielone linki.

Dlaczego mamy taką politykę? - bo nie zamierzamy wmawiać użytkownikom że Google udostępniło nam algorytm który ocenia strony po wyglądzie :(

Świetny wymysł dla sztucznego ograniczenia podaży - ale jak się nie konkuruje z własnymi użytkownikami sprzedając puste punkty to na takie bunga bunga w systemie nie ma miejsca.

Podsumowując ...przed dodaniem serwisu do którejkolwiek kategorii tematycznej powinniśmy najpierw określić gdzie najlepiej pasuje pod kątem zawartej na niej treści tak aby trafiające na nią linki jak najbardziej były powiązane tematycznie...

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Dodałem kilka stron. Niektóre powiedzmy mają PR=2 i PR=1.

Gdy dodaje linka ustawiam tematykę-> rozrywka. Ustawiam dodawaj do stron głównych.

Linki dodane są najczęsciej do stron-> katalog.dobre.adres-strony.waw.pl czy mp3 zadarmo mamuski konin.pl

Które nie mają żadnej wartości wg mnie, są to pewnie zaplecza w formie katalogu w złej kategorii. Z PR=n/a

Przydałaby się opcja (która zabiera więcej punktów) do dodawania do lepszych stron np. chociaż z PR=1, z dobrą treścią. Adresem na subdomenie a nie "katalog.dobre.adres-strony.waw.pl".

Ja nie krytykuje, system jest dobry bo ma dość zaawansowany system zliczania punktów- BL, SITE, staż, domena itd. Ale z czasem zrobi się ogromny bałagan (już pewnie jest). Np. w livelink jest opcja 2pkt- dodanie do zwykłej strony, 1pkt- dodanie do śmieciowej strony, 10 pkt dodanie do średniej strony, 20 pkt dodanie do dobrej strony.

Ps. Wolę wydać więcej pkt, ale żeby mój link stanął na chociaż dobrym zapleczu podlinkowanym, a nie stworzonym na szybko.

Edytowane przez Kede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ReTop - jakby tak bylo to by sie okazalo, ze zaraz na PiO kilka osob ma 10 braci z ktorymi wspolnie kupilo domeny i kazdy z nich wzial sobi 10 subdomen i dodal na swoje konto :)

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności