Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy pełni wiary w naszych świetnych użytkowników
Policzyłem :) wychodzi mi że w wariancie "wiary w użytkowników" wyrównanie wszystkiego co chcę dodać w tym miesiącu wymagało by kupna ok. 2k domen, co jest na tym etapie poza zasięgiem. Zrobienie tego w inny sposób to ok. 400 domen. Myślę że użytkownicy jednak kierują się rachunkiem ekonomicznym :)

Pytanie, na które możecie nie znać odpowiedzi: Czy nie jest tak że statystycznie większe prawdopodobieństwo bana jest dla stron które oprócz seomatika mają zainstalowany jakiś system dynamiczny? Sam posiadam zbyt mało danych na ten temat i zastanawiam się czy nie warto iść w tym kierunku żeby całkowicie oddzielić zaplecze seomatika od gotlinka.

Edytowane przez zajadacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, na które możecie nie znać odpowiedzi: Czy nie jest tak że statystycznie większe prawdopodobieństwo bana jest dla stron które oprócz seomatika mają zainstalowany jakiś system dynamiczny? Sam posiadam zbyt mało danych na ten temat i zastanawiam się czy nie warto iść w tym kierunku żeby całkowicie oddzielić zaplecze seomatika od gotlinka.

Wg moich testów system rotacyjny nie psuje sprawy. Też obawiałem się tego, ale moje najnowsze testy temu zaprzeczają. Zaprzeczają jakoby swl linków rotacyjnych narażał domenę na bany. Przykładowo mam trochę nowych domen, które dodałem bardzo wcześnie do gotlinka (przy site 10-15). Minęły 2 tygodnie i site jest już prawie lub ponad 100. Gotlink nie zaszkodził. Choć, być może to zbyt krótki czas jak na taki test?

Pozdrawiam!

Edytowane przez bioptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita wiadomość, pkt będą tańsze, domen przybędzie. Same pozytywy. 600000 pkt za 300 zł na rok to chyba dobra oferta.

nie licząc kosztów pracy i hostingu, już za 4 zł miesięcznie mamy 100 000 pkt. Chyba w to wejdę.

Edytowane przez mikeusz

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po kilkudziesięciu tygodniach spadnie do 3k?
30 tygodni wzrostu > okres przejściowy > 30-60 tygodni powrotu
Znakomita wiadomość, pkt będą tańsze, domen przybędzie. Same pozytywy.
Pkt nie będą tańsze bo nie mają do tego powodu natomiast w przypadku ilości domen przewidujemy zastąpienie większości subdomen domenami głównymi których liczba będzie oscylować w granicach 100-150k.
w tym miesiącu wymagało by kupna ok. 2k domen
Raczej nie gdyż zwróć uwagę że docelowy poziom bonusu będzie osiągnięty dopiero po ok 30 tygodniach wiec jest to masa czasu na przestawienie się z nisko opłacalnych zasobów na te sugerowane z bonusem.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) docelowy poziom bonusu będzie osiągnięty dopiero po ok 30 tygodniach wiec jest to masa czasu na przestawienie się (...)
Albo ja czegoś nie zrozumiałem z wcześniejszych wypowiedzi, albo coś zostało niejasno napisane. Z tego co zrozumiałem to żeby załapać się na bonus trzeba między 1 kwietnia a 1 czerwca zrobić tak żeby 30% domen dodanych w obrębie konta to były główne. W przeciwnym przypadku nic z bonusu. A 2 miesiące to wcale nie tak dużo czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od czerwca rozpocznie się jego stopniowe cotygodniowe naliczanie - 3,7,10,12,15...% itd - aby po 30 tygodniach osiągnąć 100%.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiać to można w nieskończoność :klotnia:

Ale doświadczeni przykładem, mimo że wcześniej nie przewidywaliśmy wychodzenia przed szereg z kryteriami... obecnie już na tym etapie postanowiliśmy rzeźbić jakość zasobów systemowych skoro jest odpowiednia ilość potrzebnego do tego materiału. Stąd takie kryteria jak wymóg 300BL i ograniczenie liczby różnych linków gwarantowanych w ramach jednego serwisu z 1500 do 100 z nastawieniem na domeny główne.

https://www.seomatik.pl/forum/topic/1197-st...na-dg/#post1199

P.s.

W długoterminowej perspektywie warto również rozważyć tworzenie serwisów z większą liczbą podstron tak aby osoby linkujące przy okazji jednego linka gwarantowanego w ramach domeny, uzyskiwały również dziesiątki linków bonusowych - możliwe że i w tym przypadku przeprowadzimy w przyszłości podobną akcję...

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryteria:

https://www.seomatik.pl/regulations/ - pkt 10-12.

Zapotrzebowanie:

https://www.seomatik.pl/stats/

Najniższy koszt linku gwarantowanego to ok 15 pkt.

Maksymalna liczba linków gwarantowanych w obrębie domeny to 100 - pozostałe lokalizacje wykorzystywane są pod linki bonusowe.

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ilość gwarantowanych linków jest sukcesywnie zmniejszana. Rozumiem to, taka polityka systemu.

Ale nie rozumiem jednego, zarzucilem strony i czekam juz z 2 miesiące zeby przyznalo im linki gwarantowane !. Strony są zarzucone do kategorii w których brakuje miejsc ( tyle jest chętnych), ale jakoś te linki nie trafiają na moje strony.

Ja rozumiem, ze jest to system stały i linki przyznawane są stopniowo, ale jak strona w systemie jest np. 2 miesiące i przyznalo jej kilkanascie linków to przepraszam, ale coś jest nie tak.

Zeby nie być gołosłownym, daje konkretny przykład:

ID 213714 dodano : 02-02-2011 ( ponad 2 miesiące temu). Strona generuje całe 70 pkt.

Prosiłbym o konkretna odpowiedź, co zrobić zeby linki gwarantowane zostaly przydzielone szybko ( 2 miesiące to naprawde sporo czasu i rezultatow 0). Wydaje mi się, że linki gwarantowane powinny zostać przydzielone jak najszybciej, dopiero potem bonusowe.

Edit: Sprawdziłem ile bym dostal pkt za tą stronkę w vseo - 624 pkt ( cena vseo jest 3 krotnie wieksza niż seomatika).

Podumam jeszcze, bardzo bym prosił o odpowiedź.

Edytowane przez Zarobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony są zarzucone do kategorii w których brakuje miejsc ( tyle jest chętnych), ale jakoś te linki nie trafiają na moje strony.

Witaj,

Kategorie w których brakuje miejsc to takie których dostępność jest najniższa - kategoria media dostępność ma na poziomie 57%, czyli jest więcej wolnych lokalizacji a niżeli zajętych (zajętych 473 404, wolnych 638 473) - a więc jak widzisz w tej kategorii aż takiego szału nie ma.

Przykłady bardziej popularnych kategorii od Twojej:

- praktycznie większość więc nie ma sensu ich tu nawet wszystkich wypisywać, więc jedynie te na których faktycznie nie ma miejsc:

1) Budownictwo, Dom i Ogród - poniżej 10%

2) Motoryzacja, Transport - poniżej 10%

3) Rozrywka, Filmy, Gry, Dowcipy - poniżej 10%

4) Turystyka, Sport, Zdrowie - poniżej 10%

O liczbie linków gwarantowanych było już wyjaśniane iż ich liczba w ramach domeny jest zmniejszana z 1500 do 100:

- zamiast 1500 różnych linków w jednym serwisie będzie tylko 100

- 100 różnych linków gwarantowanych powtórzonych w ramach serwisu 14 razy jako linki bonusowe.

Dlatego naturalnie ilość linków gwarantowanych się obniża, w najbliższym czasie powstanie drugi wykres z linkami bonusowymi i tam będzie można obserwować ich/jego wzrost.

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kategorie w których brakuje miejsc to takie których dostępność jest najniższa - kategoria media dostępność ma na poziomie 57%, czyli jest więcej wolnych lokalizacji a niżeli zajętych (zajętych 473 404, wolnych 638 473) - a więc jak widzisz w tej kategorii aż takiego szału nie ma.

Szału nie ma, ale 638473 linków czeka na miejsce, a moja stronka od 2 miesięcy zgarneła całe 12 linkow !.

Ludzie chcą linków, ja mam miejsce na wynajem, tylko coś system nie chce przyznawać, w czym jest problem ?.

Przykłady bardziej popularnych kategorii od Twojej:

- praktycznie większość więc nie ma sensu ich tu nawet wszystkich wypisywać, więc jedynie te na których faktycznie nie ma miejsc:

1) Budownictwo, Dom i Ogród - poniżej 10%

2) Motoryzacja, Transport - poniżej 10%

3) Rozrywka, Filmy, Gry, Dowcipy - poniżej 10%

4) Turystyka, Sport, Zdrowie - poniżej 10%

Tak zgadzam się, ale gdybym wycofał strony i dodał do tych kategorii, to śmiem uciąc sobie palec u nogi ;), ze też bym czekał z 2 miesiące i pewnie też by nie przydzieliło.

O liczbie linków gwarantowanych było już wyjaśniane iż ich liczba w ramach domeny jest zmniejszana z 1500 do 100:

- zamiast 1500 różnych linków w jednym serwisie będzie tylko 100

- 100 różnych linków gwarantowanych powtórzonych w ramach serwisu 14 razy jako linki bonusowe.

Hmm, przepraszam ale pytanie było inne. Ja rozumiem, że ilość gwarantowanych linków z 1500 jest zmniejszona do 100. Ale nie rozumiem, dlaczego mam czekać xxx miesięcy na ich przyznanie ?.

Z ekonomicznego punktu widzenia, to lepiej mi taką stronę podpiąć do vseo, gotlink, eweblink. Ponieważ mam pkt odrazu i wiekszą ilość.

Przepraszam, że tak "Cisne", ale zbyt dlugo czekam na przyznanie linków i zastanawiam się by nie odpiąc wszystkiego. Przynajmiej zwolni się miejsce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności