Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

przydzielenie po 100 linków w Seomatiku pod zaplecze do seomatika zwiększyło o dosłownie KILKA nowych linków prowadzących do zaplecz w Y! po 2 miesiącach.

Albo SeoMatik jest do d### albo Y! jest do d### - niech twórcy SeoMatika sami sobie odpowiedzą :)

Moje punkty są przycinane mimo tego, że linkuję zaplecza na różne sposoby tylko dlatego, że trzymamy się przeszłości czyli Y!. Jak was nie stać to walniemy na forum składkę na API Majestic albo Ahrefsa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ManiaQ - Y! jest do ####, w zasadzie od 2-3 tygodni ich bot już nie śmiga, linki polecam sprawdzać w majesticu.

@Gentero - seomatik już wprowadził takie rozwiązania - OSE - link wyżej

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManiaQ, Hubert dobrze radzi :)

Uwaga!

Od 10 listopada aktualizacja BL w systemie przebiega przy użyciu Open Site Explorer'a.

75350338q.jpg

"Open Site Explorer. Jest to narzędzie stworzone przez SEOmoz, czyli firmę opracowującą najlepsze - naszym zdaniem - narzędzia na potrzeby search engine optimization." Źródło - bluerank.blogspot.com/2011/10/przydatne-narzedzia-seo-czesc-1.html

"Open Site Explorer jest jednym z narzędzi należących do pakietu SEOmoz Tools. SEOmoz jest jednym z najbardziej znanych i rzetelnych serwisów zajmujących się udostępnianiem narzędzi dla branży SEO." Źródło - seo-narzedziownia.pl/www-opensiteexplorer-org

Nie zdecydowaliśmy się na zastosowanie Majestic SEO z kilku względów m.in. dlatego że indeks różni się trochę od tych używanych przez główne wyszukiwarki i Linkscape. W efekcie dostarcza większego zbioru danych, jednak nie zawsze o takiej samej „świeżości” i eliminacji duplikatów. Źródło - blog.performancemedia.pl/seo/komendy-link-i-linkdomain-wyszukiwania-w-yahoo

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManiaQ, Hubert dobrze radzi :)

"Open Site Explorer. Jest to narzędzie stworzone przez SEOmoz, czyli firmę opracowującą najlepsze - naszym zdaniem - narzędzia na potrzeby search engine optimization." Źródło - bluerank.blogspot.com/2011/10/przydatne-narzedzia-seo-czesc-1.html

"Open Site Explorer jest jednym z narzędzi należących do pakietu SEOmoz Tools. SEOmoz jest jednym z najbardziej znanych i rzetelnych serwisów zajmujących się udostępnianiem narzędzi dla branży SEO." Źródło - seo-narzedziownia.pl/www-opensiteexplorer-org

Nie zdecydowaliśmy się na zastosowanie Majestic SEO z kilku względów m.in. dlatego że indeks różni się trochę od tych używanych przez główne wyszukiwarki i Linkscape. W efekcie dostarcza większego zbioru danych, jednak nie zawsze o takiej samej „świeżości” i eliminacji duplikatów. Źródło - blog.performancemedia.pl/seo/komendy-link-i-linkdomain-wyszukiwania-w-yahoo

To jakieś farmazony. Zresztą w użytkowaniu sami zobaczycie. Najważniejsza różnica na korzyść Majestic, to indeks odświeżany jest codziennie, dziś dodam link, jutro jest w indeksie. Indeks w SEOmozie odświeżany jest co 30-45 dni. Ciekawe co zrobią użytkownicy, jak przez 45 dni będą stali z punktami w miejscu.

EDIT:

Wybór OSE jest oczywisty, bo podstawowe API jest za darmo, a za Majestica trzeba Spełniacie licencję na użytkowanie API Free od SEOMozu?

Edytowane przez artche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o jakimś dobru to wskazujmy o którą stronę chodzi. Rozumiem że Majestic to dobro zapleczowców bo właściwie hop-siup i 10.000 zebrane, ale nie tędy droga.

Przykładowa strona:

blki.jpg

Widnieją tam 3 źródła - MS, OSE i Yahoo. Ile jest wart ten MS? :D

Wybierając MS równie dobrze można byłoby każdej stronie obligatoryjnie dopisać 1000 BL - pytanie tylko po co w ogóle komu byłby taki wskaźnik przydatny :D

Artche nie podniecajmy się jednym systemem który sprawdza BLki przy pomocy MS - on już stracił 90% swojej wartości i widocznie ciągle mu mało - więc jaki system takie narzędzia ale nikt nie musi iść tą samą drogą. Wybierając OSE, stawiamy wysoko poprzeczkę - albo jesteś wstanie ją pokonać albo korzystaj z narzędzi odpowiadających poziomowi Twoich serwisów.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam na wstępie, że jestem użytkownikiem seomatika a nie jakimś trolem który pisze tylko żeby pisać :D

ale trochę smieszą mnie 2 kwestie:

1. porównujesz OSE do Y! i twierdzisz, że OSE jest super bo ma wyniki najbardziej zbliżone do gó#nianeg# Y!. Podobieństwo OSE do Y! wcale nie świadczy dobrze o OSE.

Dodatkowo chcę zaznaczyć, że w gruncie, rzeczy nie jest istotne to jakie narzędzie wybierzecie. Czy będziecie brać dane z Y! czy z OSE czy z kosmosu ja i tak się dostosuję. Najzwyczajniej w świecie uważam, że OSE to kiepskie narzędzie i tyle - oczywiście w porównaniu z innymi.

2. i błagam przestańcie ciągle gadać o tym jak to bardzo dbacie o jakość i jak to wysoko podnosicie poprzeczkę w seomatiku i jakie dobre tam serwisy są bo każdy kto korzysta więcej z seomatika wie że jest to tak na prawdę system w większym stopniu śmieciowo-rotacyjny niż stały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManiaQ, zaprezentowane opinie o MS i OSE nie są naszymi opiniami - źródła masz podane i oczywiście możesz przytoczyć odmienne opinie jeśli takie znajdziesz - więc OSE kiepskie jest dla Ciebie i Twoich stron z poziomem o którym piszesz.

Po drugie kto porównuje OSE do Yahoo? - to oczywiste że Yahoo prezentował słabe wyniki a MS wskazuje x10 gorsze, dlatego wybór padł na OSE.

Po trzecie jakość systemu tworzysz również Ty - więc jeśli Twoim zdaniem jest on taki jak piszesz to rozumiem że oceniasz poziom swoich stron które są wynagradzane adekwatnie do ich parametrów (Pamiętaj, jeden doda 100 serwisów po 100pkt, a drugi 1 za 30.000). Kryteria są Ci znane i możesz sobie porównać z innymi systemami. Poza tym jeśli sądzisz że nie znamy wątków z konkurencyjnych systemów gdzie pisze się o linkach trafiających na niezaindeksowane podstrony jak również niepodlinkowane to właściwie jaką niższość chcesz wykazać w naszym systemie skoro w innych masz dużo większe bagno?

ManiaQ, zobacz na obłożenie naszego systemu, na ceny i nie opowiadaj farmazonów, proszę Cie :D

(kiedyś kupowałem punkty do testów po 35zł u konkurencji, teraz po 10zł, naprawdę trochę powagi Maniaq)

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie https://www.seomatik.pl/stats/ widać wyraźni spadek poziomu BL który był zrozumiały z powodu coraz wolniejszego indexowanie stron przez yahoo - chyba nie strzelamy sobie wszyscy w stopę w ogóle nie linkując naszych domen ? OSE od 10.11 utrzymuje poziom BL który yahoo dawało/daje w czasie jego schyłku.

1 października domen w systemie było ok 108k śr BL 257 co daje 27'756'000 BL obecnie domen jest 92k i śr BL 143 co daje ok 13'156'000. 14 mln linków mniej kierujących na strony systemu ! Przecież to jest nie możliwe, w 10k domenach musiałoby ulecieć ok połowę mocy sytemu a np ja zaobserwowałem WZROST MOCY który przekłada się na pozycje moich stron.

Nie mówię nawet o moich stronach na których nie zaliczyłem ani jednego bana od G(wiem wiem jeszcze nie wiadomo :D) linkuje sporą ilością pkt rotacyjnych na tyle że boty piłują mi serwery do granic możliwości a poziom BL mam niesamowicie niski. Majestic nagradza strony podpięte pod systemy rotacyjne ale co z tego ? skoro google indexuje linki moc przechodzi a system przydziela ze przekazaną moc punkty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekp, wykres BL prezentuje wartości narzędzi zliczających... i to jest jedno. A drugie to to że te narzędzia zliczające nie mają wpływu na Google - one dają jedynie pewien punkt odniesienia do wyliczenia punktacji przez system dla poszczególnych serwisów - więc właściwie tak jak zauważasz, część osób chyba nie rozumie tego że właściwie nie ma znaczenia narzędzie monitorujące ten wskaźnik. Tym samym przy wyborze wybraliśmy takie które będzie podnosić poprzeczkę a nie ją zniżać dla śmieci o których napisał Maniaq. Co prawda serwis który w ogóle nie będzie podlinkowany to i będzie miał powiedzmy większy problem z utrzymaniem zaindeskowania swoich podstron w Google itp - ale o ten minimalny poziom zaindeskowanie zasobów systemowych dbamy automatycznie poprzez autolinkowanie.

Edytowane przez SeoMatik.pl

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe, przytoczone opinie to przedruk posta jednego ze współwłaścicieli seomoza i OSE, czyli głównej konkurencji majestica w walce o klientów na konta PRO po zamknięciu Y! :D

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa strona:

Widnieją tam 3 źródła - MS, OSE i Yahoo. Ile jest wart ten MS? :D

No to się pokazaliście, aż brzuch mnie od śmiechu rozbolał. Przecież napisałem, że OSE aktualizuje swój indeks w długich interwałach czasu, więc nie pokaże Ci linków które Majestic już zaindeksował. Poczekaj do następnej aktualizacji indeksu i wtedy wrzuć screen ile jest linków. Jak chcesz podam Ci przykład: ile linków w OSE ma pozycjonowaniee.pl ?

Druga sprawa, którą pomijacie. OSE wyświetla i zlicza linki wewnętrzne. Mogę przygotować stronę z tylko linkowaniem wewnętrznymi będe miał piękne cyferki w OSE. Majestic nie zlicza wcale linków wewnętrznych

To jak z tą licencją?

Edytowane przez artche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ SeoMatik.pl

Możesz twierdzić, że nie wiem o czy piszę ale każdy kto korzysta z seomatika dłużej niż 2-3 miesiące i potrafi obserwować efekty wie bardzo dobrze, że seomatik ze względu na dużą liczbę linków bonusowych + częstą zmianę lokalizacji linków jest tak na prawdę hybrydą. Udaje system stały a tak na prawdę jest to system linków wolno rotujących.

Macie więc rotacyjny gotlink i półrotacyjny seomatik.

Nie twierdzę, że seomatik to zły system - robi dokładnie to czego od niego oczekuję. Inaczej bym z niego nie korzystał. Ale i tak wszyscy wiemy, że seomatik to spamiarka. Ja akurat lubię spamiarki, ale nie zaklinajmy rzeczywistości i nie wciskaj mi, że jest inaczej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności