Skocz do zawartości

SeoMatik.pl


SeoMatik.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aby obcięcie liczby subdomen nie odbiło się czkawką? ") Nie rozumiem czemu ukarane zostają domeny głowne za obcięcie limitu subdomen. Z tego co widzę powinno być odwrotnie. Bo ludzie chcą linków na domenach głównych.

Przy czym domena głowna to nie xxx.xxxx.waw.pl

Pozwólcie dodawać więcej subdomen, lub zwiększcie liczbę linków gw przydzielanych na jednej stronie aby zażegnać kryzys z lokalizacjami.

Edytowane przez mikeusz

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu można wyczytać wynika, że od dziś masz mieć 1000 bonusu za głowną plus 2000 extra bonusu razem 3000 pkt za domenę głowną. od listopada tego roku już tylko 1000. :D

Edytowane przez mikeusz

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosz

Edytowane przez Hubert

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już zostało wspomniane w innym wątku, w celu złagodzenia działań Google, od dnia dzisiejszego uległy zmiany kryteria odnośnie wymaganego poziomu BL i zgodnie z regulaminem domeny o BL niższym niż 100 (było 1000), podlegają cięciu punktów - za każdy bl poniżej 100, cięcie 0,1% (obniżenie o 2/3).

hmm czyli domena z 0 (zero) bl ma miec ciecia -10%?

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sleaquit, tak.

Iguana, zeszliśmy ze średnią z 7 do 5 dni :D

Jak to 1000 punktów za domenę główną?! Przecież kilka dni temu ten bonus wynosił 6 tys.
Kilka dni temu raczej nie, dokładnie 7 m-cy... gdy nastąpił szczyt nadzwyczajnego bonusu - od tego czasu jego wartość każdego tygodnia się obniża.

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...st&p=863686

mikeusz, zeszliśmy z 1500 różnych linków w ramach domeny do ok 100 i ponowne zwiększanie lokalizacji pod różne linki byłoby osłabianiem systemu a celem jest jego dalsze wzmacnianie. Sytuacja unormuje się w momencie przyrostu nowych domen - na dzień dzisiejszy każdy tworzący strony ma świadomość że po dodaniu domeny jej zalinkowanie trwa bardzo krótko a wzrost cen zapewnia dużo większą opłacalność ze sprzedaży punktów niż 1-2 lata temu... - dla linkujących mimo wzrostu cen dajemy do każdego linku gwarantowanego ponad 100 zaindeksowanych linków bonusowych co również jest dużo atrakcyjniejszą ofertą niż jeszcze rok temu :)

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sądzę, że zabraknie wam/nam lokalizacji - ja za 1000 pkt bonusu nie dodam domeny głównej do systemu. Za trzy subdomeny dostanę tyle samo pkt co za 1 główną, albo nawet trochę mniej. Główne powędrują gdzieś indziej.

częstotliwość aktualizacji bonusu: 1 raz w tygodniu wg harmonogramu:
23 maja - bonus: 3500; 30 maja - bonus: 4000; 6 czerwca - bonus: 4500; 13 czerwca - bonus: 5000; 20 czerwca - bonus: 5500;
27 czerwca - bonus: 6000; ...12 grudnia - bonus: 5900; 19 grudnia - bonus: 5800... ...2 lipca 2012 - bonus: 3000.

- Trzymasz się tego harmonogramu?

Sam wiesz, że cięcia za BL i bonusy za BL to kosmetyka. Widzę, że mega handlarzom pobanowało co nieco, i tylko oni zyskają bo ciągle mają po naście subdomen w systemie. Teraz opłaci im się domeny przedłużyć, ale czy system będzie przez to mocniejszy? To nie mnie oceniać.

W mojej opinii cena pkt nie może być za wysoka, kto zapłąci po 120 czy po 150 za 100k w seomatiku, to do nikąd nie prowadzi, a może się okazać, że są inne tańsze metody zdobywania linków. Może nawet w prolinku będzie taniej.

Nie podoba mi się wprowadzenie tych zmian z dnia na dzień.

Trzeba trzymać się jakiś reguł gry, do tej pory wszelkie zmiany były zapowiadane z wyprzedzeniem. Przecież obcinacie domenom głównym połowę pkt.

Edytowane przez mikeusz

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SeoMatik.pl

czy to przypadkiem niezbyt pochopny ruch?

1k bl sam przyznaje ze bez linkowania rotacja bylo bardzo ciezko nabic, 100 bl jest zadaniem bardzo prostym, nawet przy pomocy samego omniadda. chyba wiec ciecie w postaci 10% za 0 bl jest przesada

przyznam ze nie chcialbym aby moje linki ladowaly na stronach minimalnie podlinkowanych - bo dla handlarza 90% a 100% w punktacji to roznica w zysku niewielka a w porownaniu do poniesionych kosztow na linkowanie domen - bedzie mocno na korzysc minimalnego linkowania.

wiem ze ciezko jest wyperswadowac handlarzom aby nie przykladali ostro rotacji i aa komentow, jednak rezygnacje z ciec za brak bl to krok oslabiajacy system

tak wiec mam propozycje - 'do rozwazenia' a nie do wprowadzania pochopnie ;)

jestem za utrzymaniem sporych ciec za brak bl ale ustawiajac wymogi plynnie np

30bl w ciagu 30dni

60 w ciagu 60

90 w ciagu 90

...

360 w ciagu 360

z cieciami 50%

wyciagniecie 30bl w miesiac czasu jest banalnie proste, ale jezeli ktos nie potrafi wyciagnac 30 w ciagu miesieca tzn ze kompletnie olewa linkowanie i ciecie 50% powinno go zabolec (a nie 10% jak teraz proponujesz)

nie trzeba do tego przykladac 5k rotacji i po osiagnieciu limitu jej sciagac, wystarczy male ale systematyczne linkowanie

jezeli system ma premiowac przedluzone domeny to mozna pokusic sie o dalsze rozciaganie limitu bl np

330 po 330

360 po 360

...

600 po 600 dniach

itd o 30bl na miesiac

uniknie sie dzieki temu sytuacji gdy ktos po osiagnieciu limitu przestanie linkowac domene i bedzie spijac smietanke jeszcze po 2 latach

co o tym sadzicie?

i pytanie do @SeoMatik.pl - czy system ma wystarczajace moce przeliczeniowe aby cos takiego wprowadzic?

Sam wiesz, że cięcia za BL i bonusy za BL to kosmetyka. Widzę, że mega handlarzom pobanowało co nieco, i tylko oni zyskają bo ciągle mają po naście subdomen w systemie. Teraz opłaci im się domeny przedłużyć, ale czy system będzie przez to mocniejszy? To nie mnie oceniać.

spojrz na to od strony linkujacych seomatikiem. w seomatiku byla dosyc spora rotacja domen a w zwiazku z tym takze linkow, jezeli domeny beda przedluzane - linki na nich rowniez, co w dlugiej perspektywie dobrze przeklada sie na linkowane seomatikiem strony

W mojej opinii cena pkt nie może być za wysoka, kto zapłąci po 120 czy po 150 za 100k w seomatiku, to do nikąd nie prowadzi, a może się okazać, że są inne tańsze metody zdobywania linków. Może nawet w prolinku będzie taniej.

widze tutaj luke dla osob ktore dbaly o wlasne domeny tak aby googiel sie do nich nie przyczepil - czyli innymi slowy myslaly perspektywicznie (nie urazajac nikogo) ale to ze googiel sklania sie coraz bardziej w kierunku stalych linkow widac od dawna

w systemie jest jeszcze 85k domen wiec gdy takie osoby odczuja przyrost pkt za staz to predzej czy pozniej pojawia sie na gieldzie nowi drobni sprzedawcy

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sądzę, że zabraknie wam/nam lokalizacji - ja za 1000 pkt bonusu nie dodam domeny głównej do systemu. Za trzy subdomeny dostanę tyle samo pkt co za 1 główną, albo nawet trochę mniej.
A ja to widzę inaczej - zwyczajnie wzrosła Ci opłacalność utrzymywania subdomen gdyż ceny wzrosły trzykrotnie. Natomiast obniżenie bonusu za domenę główną o 2/3 przy uwzględnieniu wzrostu ceny punktów, znosi się.
- Trzymasz się tego harmonogramu?
Tak, to co wkleiłeś przedstawia harmonogram w którym 2 lipca osiągany jest standardowy poziom bonusu za DG. We wcześniejszych komunikatach mogłeś przeczytać że wygaszanie nadzwyczajnego bonusu jest nawet przedłużone do listopada. Obecnie zmianie uległa podstawa bonusu za DG.
Może nawet w prolinku będzie taniej.
Nie wiem na jakiej podstawie dokonujesz kalkulacji ale w SeoMatiku możesz ciągle zdobywać 100 zaindeskowanych lokalizacji płacąc za nie tylko 15pkt - czyli za niecałe 2 grosze (1 link gwarantowany + 100 bonusowych). Więc ile razy musiałyby jeszcze wzrosnąć ceny żeby było to nieopłacalne? (10-1000 razy?) - to nierealne.

sleaquit, potraktujmy tą zmianę z BL jako tymczasową w celu ochrony stabilności użytkowników - chodzi o sytuacje w której z powodu utraty zasobów (pkt) ceny nakręcają się kilkukrotnie do góry kosząc przy tym klientów. Ustabilizuje się sytuacja w Google, ze stronami, z punktami i wrócimy do tematu.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi stabilizowanie sytuacji kosztem ludzi którzy postawili na nazwijmy to jakość. Część ludzi poinwestowała po kilka - kilkanaście tyś PLN w domeny.

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizować można albo po stronie punktacji za serwisy albo po stronie kosztu linków - niezależnie od strony efekt będzie ten sam lecz z innej strony niezadowolenie. Brak stabilizowania prowadzi do zmian cen na którym tracą obie strony - obniżenie redukcji za BL bez obniżenia bonusu za DG doprowadziłoby do załamania cen - brak obniżenia redukcji za BL doprowadziłoby do wzrostu cen.

SeoMatik.pl - największy stały SWL w PL - ponad 10.000 serwisów :: 10.000.000 zaindeksowanych lokalizacji

Tematyczny GotLink.pl - najpopularniejszy i największy SWL w PL - 10.000 domen :: 1.000.000 linków - bezpłatne konta PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, moje zdanie jest jednak takie, zmiany jakie wprowadzacie premiują sprzedawców, którzy dodali masę subdomen domen regionalnych czy innnych i zgarniają pkt za ich staż, przed zmianami te tysiące subdomen należało podlinkować, teraz nie ma takiej potrzeby, średnio Bl w systemie wynosi, 170 czy 150 i to wystarczy tym subdomenom na zgarnięcie większości pkt w systemie.

Wolałbym, aby była równowaga zachowana pomiędzy "starymi" a w miarę nowymi userami. Teraz na darmowych aliasach będę miał wiecej pkt niż na zakupionych domenach głównych. Tylko dziwi mnie, że ludzie usuwają linki z takich stron hurtowo ;). TO chyba przez ich niewiedzę, że te są najlepsze dla zlokalizowania linka.

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności