Skocz do zawartości

Reklama mailem a prawo


purkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam następujące pytanie, stworzyłem serwis internetowy i chę go rozreklamować, chce pozyskać nowych użytkowników, poprzez wysyłanie do nich maili (są to osoby ktore jeszcze nie byly na mojej stronie wiec nie mam pozwolenia na wysylanie do nich reklam), czy w takim przypadku musze miec pozwolenie ? A jesli tak to w jaki sposob rozwiazac taka sytuacje, czy np wyslac w mailu zapytanie czy wyraza zgode na otrzymanie reklamy ktora jest 5 linijek nizej, czy w kolejnym mailu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(są to osoby ktore jeszcze nie byly na mojej stronie wiec nie mam pozwolenia na wysylanie do nich reklam), czy w takim przypadku musze miec pozwolenie ?

Tak. Patrz ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

A jesli tak to w jaki sposob rozwiazac taka sytuacje, czy np wyslac w mailu zapytanie czy wyraza zgode na otrzymanie reklamy ktora jest 5 linijek nizej

Po wyrażeniu zgody, a nie po zapytaniu o zgodę.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyrażeniu zgody, a nie po zapytaniu o zgodę.

W jaki sposób drogą mailową można uzyskać takie efekt - wyrazenie zgody przez uzytkownika

Chodzi o to, że nie wystarczy, że najpierw wyślesz zapytanie, a zaraz po tym wyślesz ofertę. Musisz poczekać na wyrażenie zgody, czyli odpowiedź potencjalnie zainteresowanych osób potwierdzających, że są zainteresowane otrzymaniem oferty.

W praktyce jednak ludzie tak przygotowują zapytania o zgodę, że w pewnym sensie oferta tam już się znajduje. Np. podają w stopce link do strony, albo nawet w treści w jakimś kontekscie (żeby np. powiedzieć skąd się wzięli i dalczego piszą). Nie wiem na ile jest to zgodne z prawem, ale wiele takich maili otrzymuje.

Dodam, że na żaden jeszcze nie odpisałem, że jestem zainteresowany otrzymaniem jakiejkolwiek oferty. Co innego, gdy ktoś już zadzwonił i o to zapytał. Wtedy zazwyczaj się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link w stopce moze byc, ale jesli pisza czego dotyczy oferta i gdzie mozna zamowic towar/usluge (np. na jakiej stornie) to mamy tu niezamowiona oferte. Czyli zeby bylo wszystko ok trzeba by zapytac o zgode jednoczensie nie mowiac czego ona dotyczy. W praktyce wiekszosc uzytkownikow potraktuje takiego maila klawiszem delete. Strata czasu zarowno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Tak więc zdecydowanie stawiaj na zebranie bazy w normalny sposob, gdzie kazdy zapisujacy sie potwierdzi, ze dodaje swoj adres. Zbieranie bazy troche trwa, ale tez odbiorcy powazniej traktuja Twoje mailingi, a przeciez chodzi o to, zeby zareagowali, a nie zeby zignorowali.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama serwisu to baaaaardzo szerokie pojęcie ;)

- pozycjonuj na dobrze dobrane słowa kluczowe

- udzielaj się na forach związanych z danym tematem, mając w stopce link do strony

A co sądzisz o reklamowaniu na chatach, komunikatorach, rozsyłaniu wiadomości priv - zastanawiam się czy to daje jakiś efekt. Sam przyznam, że nie pamiętam kiedy wszedłem na jakąś stronkę która została mi tak polecona. Ale może miałeś do czynienia lub ktoś inny z takim reklamowaniem, czy ludzie odwiedzają strony podrzucane na chatach itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o reklamowaniu na chatach, komunikatorach, rozsyłaniu wiadomości priv - zastanawiam się czy to daje jakiś efekt.

Co prawda pytanie nie do mnie - ale ja myślę, że to spam ;)

A ten może przynosić efekty, ale czy jest opłacalny na dłuższą metę? Opinia o danym serwisie szybko będzie negatywna.

Chyba, że w ten sposób zaprosisz tylko swoich znajomych... to ewentualnie może nie potraktują Cię jak spamera. Ja jak uruchomiłem gryzonie to wysłałem około 100 smsów do znajomych. I nawet jeden z nich się zdenerwował, bo nie wiedział od kogo to dostał (nie miał już mojego numeru w komórcę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo... Jeżeli byłoby to coś wyjątkowego, to wtedy możesz liczyć, że użytkownicy będą sami się przyciągać, ale jeżeli jest to jeden z wielu serwisów wyglądających podobnie i oferujących to samo co inne, to bez inwestycji raczej nie wypromujesz...

Ewentualnie możesz sklecić coś na wzór informacji prasowej i popytać po innych serwisach, czy by tego nie umieścili, choć jak myślę, nie będą chcieli tego robić "za free"...

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzonie masz jakieś inne pomysły w jaki sposób wypromować serwis lub forum bez pieniędzy lub z niedużym wkładem finansowym?

Jak mi podasz temtykę strony, to się zastanowię co można zrobić. Bez tego ciężko coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności