Skocz do zawartości

zakładanie firmy


nocentis

Rekomendowane odpowiedzi

taki trochę offtop:

Dopiero po założeniu firmy dotarło do mnie, że:

- Klienta kosztuję 1220zł (powiedzmy, że robię dla osoby prywatnej)

- Na konto wpływa mi 1220zł z czego 220 oddaję do skarbówki (VAT)

- Z 1000zł który mi został, płacę ok 380zł "niskiego zus"

- Z 620zł które mi zostają płacę oddaję do skarbówki kolejne 120zł (dochodowy)

- Biorę 500 zł, które mi zostało, wydaję je w sklepie gdzie oddaję państwu ok 18% tej kwoty w VAT (vat liczony z brutto)

Bardzo uprościłem wiem, zwłaszcza, że pominąłem akcyzę ;):)

Dochodzą do tego przygody związane z kontrahentami (niepłacenie) i jest wesoło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dopiero po założeniu firmy dotarło do mnie, że:

- Klienta kosztuję 1220zł (powiedzmy, że robię dla osoby prywatnej)

- Na konto wpływa mi 1220zł z czego 220 oddaję do skarbówki (VAT)

- Z 1000zł który mi został, płacę ok 380zł "niskiego zus"

- Z 620zł które mi zostają płacę oddaję do skarbówki kolejne 120zł (dochodowy)

- Biorę 500 zł, które mi zostało, wydaję je w sklepie gdzie oddaję państwu ok 18% tej kwoty w VAT (vat liczony z brutto)

Bardzo uprościłem wiem, zwłaszcza, że pominąłem akcyzę ;):)

jedyna partia która o tym głośno mówi to UPR i tylko Ona chce to zmienić, warto to sobie przypomnieć przy kolejnych wyborach

Tworzenie, wsparcie sklepów na Prestashop GoPresta.pl zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki trochę offtop:

Dopiero po założeniu firmy dotarło do mnie, że:

- Klienta kosztuję 1220zł (powiedzmy, że robię dla osoby prywatnej)

- Na konto wpływa mi 1220zł z czego 220 oddaję do skarbówki (VAT)

- Z 1000zł który mi został, płacę ok 380zł "niskiego zus"

- Z 620zł które mi zostają płacę oddaję do skarbówki kolejne 120zł (dochodowy)

- Biorę 500 zł, które mi zostało, wydaję je w sklepie gdzie oddaję państwu ok 18% tej kwoty w VAT (vat liczony z brutto)

Bardzo uprościłem wiem, zwłaszcza, że pominąłem akcyzę :D:)

Dochodzą do tego przygody związane z kontrahentami (niepłacenie) i jest wesoło :P

Wystarczy robić sobie inteligentne koszty :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem ze znajomym (ma firmę i 14 pracowników, chyba wie o co cho), który mi polecił zarejestrować się jako bezrobotny jeśli zakładam firmę,

po pół roku statusu bezrobotnego mam możliwość dostania dotacji na działalność gospodarczą wysokości nawet 15 000zł.

tylko co jak mi znajdą jakąś robotę w miedzyczasie? :D

i co ja będę robił przez pół roku? :)

Jak się wykonuje umowy na zlecenie to jest się liczony jako bezrobotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem ze znajomym (ma firmę i 14 pracowników, chyba wie o co cho), który mi polecił zarejestrować się jako bezrobotny jeśli zakładam firmę,

po pół roku statusu bezrobotnego mam możliwość dostania dotacji na działalność gospodarczą wysokości nawet 15 000zł.

tylko co jak mi znajdą jakąś robotę w miedzyczasie? ;)

i co ja będę robił przez pół roku? ;)

Jak się wykonuje umowy na zlecenie to jest się liczony jako bezrobotny?

U mnie (południe) można starać się o dotację nawet w dzień rejestracji - wszędzie jest jak widać inaczej. Nie pytaj znajomych, tylko idź do UP i tam zapytaj. Końcem roku często brakuje już kasy, ale przejść się możesz.

Z tymi podatkami trochę uprościłem, ale mniej więcej tak to wygląda. S*&^syństwo.

Jak nie płacić ZUSu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też południe, Chorzów konkretnie.

Masz racje, najlepiej iść do urzędu pracy się dowiedzieć co i jak.

A te wszystkie składki, podatki....to nasze pier***** tanie państwo i socjalna polityka (m.in. PiS'u)

Nic tylko uczyć się języka obcego i wynosić się stąd :>

Za granicą nie dosyć że niższe podatki, nieobowiązkowe składki, łatwiejsze procedury, to jeszcze infrastruktura 100 lat do przodu, bo pieniądze podatników idą na konkretne cele, a nie są rozkradane!

szkoda gadać, trzeba robić swoje i nie oglądać się na innych.

edit:

Uważamy się za jakieś wielkie państwo Wspólnoty Europejskiej, a procedury urzędnicze mamy tak zacofane, że jesteśmy na 50 miejscu na świecie pod względem prostoty zakładania własnego interesu, zaraz za Kazachstanem.

Czemu? Bo nie chcą ograniczać ilości etatów w różnych urzędach, bo to wszystko kolesiostwo, układy, rodzina, mafia bla bla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to o tą dotacją można starać się bezpośrednio po zarejestrowaniu jako bezrobotny a rok czasu to nie można prowadzić działalności żeby ją otrzymać

taką dotacje bardzo łatwo dostać w małych miasteczkach jednak jeśli podlegasz pod jakieś większe miasto(wojewódzkie) to po pierwsze zapomnij, że we wrześniu czy październiku będą jeszcze mieli na nie środki("zapraszamy w nowym roku"), dodatkowo w większych miastach organizują jakieś kursy i inne udziwnienia, nie ma tego w mniejszych...

jeśli myślisz o firmie poważnie udaj się do agencji rozwoju regionalnego, pokierują Cię tam ładnie w inne "wspomagacze", początkiem roku była dotacja dla nowych w wysokości 40 000 na dużo lepszych warunkach niż ta z UP.

na koniec odniosę się do "zagranicy", skoro jest tam tak cudnie to czemu tam nie pojedziesz? wiele osób wyjeżdża i siedzi na zmywaku lub robi rzeczy, których u nas nie czepi się ukrainiec... tam wcale nie jest tak różowo, być może są niższe podatki ale koszt utrzymania w kraju zachodnim jest znacznie większy niż u nas(przykład szkocja-wynajem jednego paskudnego pokoju 900zł)

śmiem twierdzić, że w polsce łatwiej jest się wybić bo ten kraj dzieli się na ludzi, którym się coś chce-tacy osiągną wiele i na takich, którzy chcą pieniądze za nic-oni zawsze będą pokrzywdzeni(górnicy, hutnicy, robotnicy, związkowcy, cala skorumpowana służba zdrowia itp itd)

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po założeniu firmy dotarło do mnie, że:

- Klienta kosztuję 1220zł (powiedzmy, że robię dla osoby prywatnej)

- Na konto wpływa mi 1220zł z czego 220 oddaję do skarbówki (VAT)

- Z 1000zł który mi został, płacę ok 380zł "niskiego zus"

- Z 620zł które mi zostają płacę oddaję do skarbówki kolejne 120zł (dochodowy)

- Biorę 500 zł, które mi zostało, wydaję je w sklepie gdzie oddaję państwu ok 18% tej kwoty w VAT (vat liczony z brutto)

Bardzo uprościłem wiem, zwłaszcza, że pominąłem akcyzę :) :)

Tak jak zaznaczył Fikas, bardzo ważną sprawą której tu nie uwzględniłeś są koszty. To co kupujesz na firmę wliczasz w koszty, czyli zmniejszasz podatek do zapłaty. Po za tym odliczasz sobie cały VAT od VATu do zapłaty. Pomyśl jakie koszty możesz wciągnąć w firmę żeby miało to sens i nadal było legalnie.

A te wszystkie składki, podatki....to nasze pier***** tanie państwo i socjalna polityka (m.in. PiS'u)

Trzeba oddać PiSowi sprawiedliwość, że jako jedyny obniżył podatki: składka rentowa (dwa razy), obniżone stawki 18 i 32%, wyższe progi, pozostaje jeszcze mieć dzieci i różnica jest wyraźnie odczuwalna. Rzekomo liberalna PO o obniżkach podatków tylko mówi, a gdzie może szykuje podwyżki. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zaznaczył Fikas, bardzo ważną sprawą której tu nie uwzględniłeś są koszty. To co kupujesz na firmę wliczasz w koszty, czyli zmniejszasz podatek do zapłaty. Po za tym odliczasz sobie cały VAT
A te wszystkie składki, podatki....to nasze pier***** tanie państwo i socjalna polityka (m.in. PiS'u)

Trzeba oddać PiSowi sprawiedliwość, że jako jedyny obniżył podatki: składka rentowa (dwa razy), obniżone stawki 18 i 32%, wyższe progi, pozostaje jeszcze mieć dzieci i różnica jest wyraźnie odczuwalna. Rzekomo liberalna PO o obniżkach podatków tylko mówi, a gdzie może szykuje podwyżki. Niestety...

Wiem o tym, jednak w przypadku działalności, jaką jest pozycjonowanie masz bardzo dużą wartość dodaną.

Inaczej. Jakie (realne, nie "papierowe" dla urzędu) masz koszty stworzenia strony www na darmowym cms dla klienta, który zapłaci Ci za to 2000zł netto?

Z drugą częścią się zgadzam. A układy obecne, o których mówił PiS i wszyscy dzięki propagandzie się śmiali widać na przykładzie afery hazardowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oddać PiSowi sprawiedliwość, że jako jedyny obniżył podatki: składka rentowa (dwa razy), obniżone stawki 18 i 32%, wyższe progi, pozostaje jeszcze mieć dzieci i różnica jest wyraźnie odczuwalna. Rzekomo liberalna PO o obniżkach podatków tylko mówi, a gdzie może szykuje podwyżki. Niestety...

Omijasz taki drobny szczegół- obniżył podatki dla najbogatszych, minimalny odsetek społeczeństwa, dla nikogo więcej!

Z drugą częścią się zgadzam. A układy obecne, o których mówił PiS i wszyscy dzięki propagandzie się śmiali widać na przykładzie afery hazardowej

Każda, ale to każda partia jest lepsza od PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zakładając firme wybierasz tylko profil pozycjonowanie/tworzenie stron?

Wrzucasz jako agencja reklamowa i wypełniasz jak najwięcej profili i kupujesz co potrzebujesz ;)

Koszty reprezentatywne etc :-) idzie sporo sobie odjąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności