Skocz do zawartości

zakładanie firmy


nocentis

Rekomendowane odpowiedzi

gibki - koszty to szeroki temat. Np. prawie każdy znany mi przedsiębiorca ma firmowy samochód, obojętne jak go używa.

Omijasz taki drobny szczegół- obniżył podatki dla najbogatszych, minimalny odsetek społeczeństwa, dla nikogo więcej! Każda, ale to każda partia jest lepsza od PiS.

O kurde, jestem "najbogatszy"! Ja na zmianach z tamtych czasów wyszedłem jakieś 4-5tys. rocznie do przodu, samej oszczędności na podatkach.

Liczą się realne efekty, a nie osobiste odczucia i niechęci do PiSowskich spraw światopoglądowych, nie mających związku z gospodarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja tylko tak na szybko zapytam,czytałem w jakimś temacie z 2005 roku, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jaki stosujecie PKWIU na fakturach Vat ?

Chciałbym wystawić fakturę Vat na pozycjonowanie i muszę dopisać odpowiedni PKWIU do wpisu do ewidencji, jednak nie wiem pod co to podczepić. Proszę o pomoc

Wytwórnia Kadrów to profesjonalny fotograf ślubny który może Wam towarzyszyć podczas tego pięknego dnia. Fotografujemy przygotowania ślubne, ceremonię oraz zabawę aż do oczepin - sprawdź nasze portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak na szybko zapytam,czytałem w jakimś temacie z 2005 roku, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jaki stosujecie PKWIU na fakturach Vat ?

Chciałbym wystawić fakturę Vat na pozycjonowanie i muszę dopisać odpowiedni PKWIU do wpisu do ewidencji, jednak nie wiem pod co to podczepić. Proszę o pomoc

PKWIU na wpisie do ewidencji?? Nie pomyliło Ci się z PKD?

Z tego co czytałem to nie ma obowiązku umieszczania PKWIU na fakturach Vat jeżeli usługa jest objęta podstawową stawką Vat czyli 22%.

Jeśli jednak chodzi Ci o PKD to raczej to: 73.11.Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chodziło mi o PKD, a PKWiU faktycznie nie trzeba umieszczać na fakturze przy 22%. Jak opisać taką usługę, aby była zgodna z PKD 73.11.Z:

Reklama strony internetowej ? Czy reklama w internecie czy pozycjonowanie strony internetowej.

Z góry dzięki

Wytwórnia Kadrów to profesjonalny fotograf ślubny który może Wam towarzyszyć podczas tego pięknego dnia. Fotografujemy przygotowania ślubne, ceremonię oraz zabawę aż do oczepin - sprawdź nasze portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKWIU masz obowiazek wpisac tylko jesli towar lub usluga objeta jest inna stawka vat niz 22% tak ze chyba Cie to nie dotyczy

Tak, wiem tylko teraz jak opisać usługę aby pasowała do PKD.

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Wytwórnia Kadrów to profesjonalny fotograf ślubny który może Wam towarzyszyć podczas tego pięknego dnia. Fotografujemy przygotowania ślubne, ceremonię oraz zabawę aż do oczepin - sprawdź nasze portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jak to jest z "drobnymi zleceniami"?

mam na myśli prace wykonywane poza wiedzą US i ZUS.

Do jakiej sumy one są legalne, o ile w ogóle są legalne?

nie sa legalne, zarabiasz to placisz podatki i tak to wyglada jednak wiele osob to olewa ;)

jednym sie uda, innym juz nie

kary za nieplacenie podatkow sa bardzo wysokie, oddajesz wszystko+odsetki spore a wystarczy mily sasiad... ;)

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa legalne, zarabiasz to placisz podatki i tak to wyglada jednak wiele osob to olewa ;)

jednym sie uda, innym juz nie

kary za nieplacenie podatkow sa bardzo wysokie, oddajesz wszystko+odsetki spore a wystarczy mily sasiad... ;)

A jak to wygląda od strony firmy, jeśli zlecam komuś napisanie 10 tekstów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo płacą Ci na lewo, na czysto, nie legalnie- ale nie polecam, łatwo zostać w ten sposób oszukany.

Albo bierzesz to na umowę-zlecenie.

Albo też jesteś firmą, która sprzedaje swoje usługi, wszystko jest księgowane i opodatkowane.

W ogóle czy są tu osoby, które mają małą firmę? Nawet jednoosobową. Czy zajmujecie się sami księgowością, czy wynajmujecie kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności