Skocz do zawartości

Nokia N900


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co jest najważniejsze, z tego co zauważyłem to nokia uruchomiła wsparcie dla developerów i każdy może dodać swoje aplikacje.

I nie jest to jakaś tam mulasta java tylko natywne aplikacje na arm-8, czyli bardziej zabawka dla programistów którym znudził sie już freerunner ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co jest najważniejsze, z tego co zauważyłem to nokia uruchomiła wsparcie dla developerów i każdy może dodać swoje aplikacje.

No OK. Czyli co sensownego można napisać pod "telefon"? Kalendarz mamy, emaile mamy, przegladarki, zegarki, budziki, gry, przeliczniki walut, odtwarzacze, playery... czego brakuje telefonowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga - coś tam by sie zawsze wymyśliło, tak na szybko coś co wymaga sporej mocy obliczeniowej i kamery to może być np. mobilny fotoradar ;) Choć ja raczej mam na mysli zastosowanie laboratoryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximus Marius chyba próbujesz sam siebie przekonać, że warto dać z niego tyle pieniędzy !!!. Jeżeli potrzebujesz mocy obliczeniowej kup laptopa albo netbooka. Telefon jak nazwa wskazuje to urządzenie do dzwonienia a nie maszyna laboratoryjna. Wiem, że niektórzy uważają, że mogą mieć sprzęt do wszystkiego, ale nie przekonuje mnie to zupełnie.

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon tylko do rozmowy ? Chyba stacjonarny. Jak się zastanowię do czego wykorzystuje mój telefon, to rozmowy są dopiero gdzieś pod koniec, jakby na to nie patrzeć.

Dobry telefon potrafi zastąpić mnóstwo zbędnych gadżetów wypełniających tylko kieszeń, praktycznie większość moich znajomych zrezygnowała z odtwarzaczy mp3 na rzecz telefonów, bo często te wbudowane w telefon są tak samo dobre jak w osobnym urządzeniu, a do tego dochodzi np. możliwość przesyłania utworów przez Bloetooth, ściąganie bezpośrednio z sieci .. możliwości są nieograniczone.

Tak samo będzie już wkrótce z aparatami czy kamerami - pomimo że jakością nigdy nie dorównają dedykowanym sprzętom, to dla 95% użytkowników jakość będzie na tyle dobra, że noszenie dodatkowego sprzętu stanie się w większości przypadków nieopłacalne, mówię tu o zastosowaniach amatorskich.

Idea "always online" - możemy zawsze i wszędzie skorzystać z sieci, zrobić fotkę i natychmiast ją przesłać na bloga czy znajomym, być na bieżąco z notowaniami giełdowymi itp. GPS - kto dziś przed wyjazdem sprawdza trasy ? Można, ale po co skoro można poświęcić czas na coś innego.. Z tego naprawdę się korzysta.

Nie mogę zrozumieć osób, które kupują telefony za 2 tys. zł. i dają ją dziecku żeby im ustawił zegar.. Jeżeli ktoś nie korzysta na co dzień z nowych technologii, to wystarczy mu telefon za 300 zł. Urządzenia w stylu N900 powinni kupować raczej tylko ludzie, którzy wiedzą na co wydają pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon tylko do rozmowy ? Chyba stacjonarny. Jak się zastanowię do czego wykorzystuje mój telefon, to rozmowy są dopiero gdzieś pod koniec, jakby na to nie patrzeć.

Dobry telefon potrafi zastąpić mnóstwo zbędnych gadżetów wypełniających tylko kieszeń, praktycznie większość moich znajomych zrezygnowała z odtwarzaczy mp3 na rzecz telefonów, bo często te wbudowane w telefon są tak samo dobre jak w osobnym urządzeniu, a do tego dochodzi np. możliwość przesyłania utworów przez Bloetooth, ściąganie bezpośrednio z sieci .. możliwości są nieograniczone.

Tak samo będzie już wkrótce z aparatami czy kamerami - pomimo że jakością nigdy nie dorównają dedykowanym sprzętom, to dla 95% użytkowników jakość będzie na tyle dobra, że noszenie dodatkowego sprzętu stanie się w większości przypadków nieopłacalne, mówię tu o zastosowaniach amatorskich.

Idea "always online" - możemy zawsze i wszędzie skorzystać z sieci, zrobić fotkę i natychmiast ją przesłać na bloga czy znajomym, być na bieżąco z notowaniami giełdowymi itp. GPS - kto dziś przed wyjazdem sprawdza trasy ? Można, ale po co skoro można poświęcić czas na coś innego.. Z tego naprawdę się korzysta.

Nie mogę zrozumieć osób, które kupują telefony za 2 tys. zł. i dają ją dziecku żeby im ustawił zegar.. Jeżeli ktoś nie korzysta na co dzień z nowych technologii, to wystarczy mu telefon za 300 zł. Urządzenia w stylu N900 powinni kupować raczej tylko ludzie, którzy wiedzą na co wydają pieniądze.

Dobrze gada, polac mu ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności