Skocz do zawartości

Pierwsza praca


Pozycjoner.pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Założyłem temat w tym dziale, ponieważ uważam że najlepiej do niego pasuje.

Głównie w nim znajdę informatyków, a to do nich kieruję swoje pytanie.

Dlatego moderatorze, proszę o wyrozumiałość ;)

Po 5 latach nauki udało się mi skończyć studia informatyczne (SQL, Bazy danych).

Teraz pojawił się nowy problem - pierwsza praca i mam pytanie

do osób które mają to już za sobą. Przeglądałem oferty na portalach,

i w 99% każdy szuka osoby z doświadczeniem. Na początku ignorowałem

takie oferty, ale na koniec nic mi nie zostało. Czy znacie jakieś inny

sposoby na znalezienie pracy ? Pewnie będę musiał wysłać CV do w/w pracodawców,

ale trudno liczyć na sukces, ponieważ w CV nie mogę się pochwalić żadnym doświadczeniem.

Jak udało się wam pokonać ten problem ?

Dzięki za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest problem dość powszechny, osobiście uważam że studiując należy a wręcz trzeba skoncentrować się już na pracy - między innymi po to aby uniknąć sytuacji w jakiej obecnie się znalazłeś, ale również po to aby obcować z dziedziną w której się kształcisz również z praktycznej strony.

W obecnej sytuacji sugerowałbym udać się do dobrej firmy na praktyki/staż i się wykazać - 80% osób, które pokażą się z dobrej strony zostaje później na etacie.

Powodzenia ;)

edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ogłoszeniach przeważnie znajdują się wymagania mocno naciągane"

Są naciągane, ale nie tak mocno jak można przypuszczać. Ja również radzę praktyki lub staż.

Napisz jeszcze z jakiego jesteś miasta. W Olsztynie np. ciężko jest o specjalistę czy to ds. SEO, czy programistę czy też grafika, więc wymagania faktycznie mogą być dużo niższe niż te podane w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 latach nauki udało się mi skończyć studia informatyczne (SQL, Bazy danych).

Teraz pojawił się nowy problem - pierwsza praca i mam pytanie

do osób które mają to już za sobą. Przeglądałem oferty na portalach,

i w 99% każdy szuka osoby z doświadczeniem.

Prowadząc ostatnio rekrutację na wykształcenie (i w ogóle CV) patrzałem dopiero w 2gim etapie po wyselekcjonowaniu najbardziej interesujących osób. Dlaczego się dziwisz, że pracodawca szuka pracownika do pracy? :D

j.w. - staże, praktyki (swoją drogą co robiłeś 5 lat?!? już w tym czasie było się gdzieś załapać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, macie racje - staż to dobre rozwiązanie.

A czy w przypadku stażu, mogę liczyć na jakieś wynagrodzenie ? np. 1000zł, czy mam

szukać za darmo ? I jak długo ma on potrwać ? pewnie z 3 miesiące minimum.

Jeśli chodzi o miasto to planuję się przeprowadzić do Warszawy.

Wcześniej nie mogłem szukać praktyk itp. bo miałem kłopoty zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stażu nie masz co liczyć na 1000zł, jak się nie mylę to jest 684zł. Poszukaj jakiegoś pracodawcy i pogadaj z nim aby Cię wziął na staż (on nie płaci za to tylko UP, także chętnie Cię powinien przyjąć)

W wolnej chwili zapraszam

Medycyna, choroby

Download programy

Download antywirusy

Co złego to nie ja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stażu nie masz co liczyć na 1000zł, jak się nie mylę to jest 684zł. Poszukaj jakiegoś pracodawcy i pogadaj z nim aby Cię wziął na staż (on nie płaci za to tylko UP, także chętnie Cię powinien przyjąć)
Tyle wynosi staż z UP, ale można sobie staż też samemu załatwić.. i wtedy masz tyle ile Ci da pracodawca.
j.w. - staże, praktyki (swoją drogą co robiłeś 5 lat?!? już w tym czasie było się gdzieś załapać).
..i to jest dobre pytanie.... w większości przypadkach w trakcie studiów jest sporo czasu na staż... choćby 3 razy w tygodniu.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś inny sposoby na znalezienie pracy ?

jedyna w miare skuteczna metoda to szukanie, nie którzy co prawda czekają aż ich praca sama znajdzie ale to są raczej ewenementy :D

Pewnie będę musiał wysłać CV do w/w pracodawców,

ale trudno liczyć na sukces, ponieważ w CV nie mogę się pochwalić żadnym doświadczeniem.

Wszystko zależy od dopasowania tego co napiszesz w CV i jak będzei wygladać cała reszta Twojego szukania pracy.

To co widzę podczas rekrutacji to straszne nieprzygotowanie młodych ldzi do tego co oczekuje rynek i nie mowie o wiedzy z zakresu IT ale o braku kultury i obycia. Sposób w jaki przecietny młody człowiek wysyła CV i co piszę w liście to woła o pomstę do nieba. Masa ludzi korzysta z szablonów które można bardzo łatwo odszukać w google :) zero własnej inicjatywy.

A że tak spytam co robiłeś w czasie studiów ? Ze nie ma czym sie pochwalić ?

W sumie to trzeba mieć też trochę szczęscia i bez doświadczenia może sie udać , znam też przypadki że ludzie jadą po bandzie i ostro ściemniają w CV a potem muszą skakać na głeboką wodę. Jak twardziel to sobie da radę ;)

Jak udało się wam pokonać ten problem ?

Ja sie nie znam, ja w życiu nie szukałem pracy chociaż juz parę razy zmieniałem pracę ;)

Dzięki za każdą radę.

Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności