Skocz do zawartości

Katalogi z PR i te bez PR


mimik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio przyjrzałem się dokładniej wpisom które dodaje do katalogów i dużo z nich z PR 3,4,5 nie mają takiej mocy jak te po PR 0 oczywiście mówię tu nie tylko o dodaniu wpisu ale również jego dopaleniu. Przecież i tak nasz wpis trafia na którąś podstronę i PR nie ma znaczenia a jak dopalimy wpis to i tak będzie miał moc. a praktycznie 3/4 wpisów dodanych do katalogów czy to będzie Pr2,3,4,5 i tak się nie zaindeksuje jak go nie dopalimy. Na 100 wpisów dodanych z katalogu mara według PR- katalogiseo.info/str-pr-10-0.html ( zaindeksowało się po 3 miesiącach tylko 15[wpisy nie były dopalane], starałem się tu zmieniać co kilka wpisów opisy do strony). Wiadomo, że PR nic nie daje ale skoro tak to po co ludzie tak dodają swoje wpisy na katalogi o dużym PR? jak ich wpis i tak będzie daleko w podkategoriach, gdzie Pr nie będzie miał znaczenia i małe szanse na indeksacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często jest tak, że jak katalog ma PR4 i dopalisz w nim dobrze wpis to podstrona z wpisem też dostaje PR przynajmniej 1 a ten przenosi moc na stronę (o ile nie ma za dużo wychodzących). Niby nic a cieszy wiele osób;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio przyjrzałem się dokładniej wpisom które dodaje do katalogów i dużo z nich z PR 3,4,5 nie mają takiej mocy jak te po PR 0 oczywiście mówię tu nie tylko o dodaniu wpisu ale również jego dopaleniu. Przecież i tak nasz wpis trafia na którąś podstronę i PR nie ma znaczenia a jak dopalimy wpis to i tak będzie miał moc. a praktycznie 3/4 wpisów dodanych do katalogów czy to będzie Pr2,3,4,5 i tak się nie zaindeksuje jak go nie dopalimy. Na 100 wpisów dodanych z katalogu mara według PR- katalogiseo.info/str-pr-10-0.html ( zaindeksowało się po 3 miesiącach tylko 15[wpisy nie były dopalane], starałem się tu zmieniać co kilka wpisów opisy do strony). Wiadomo, że PR nic nie daje ale skoro tak to po co ludzie tak dodają swoje wpisy na katalogi o dużym PR? jak ich wpis i tak będzie daleko w podkategoriach, gdzie Pr nie będzie miał znaczenia i małe szanse na indeksacje.

pytanie:

-- czy katalog ma filtra ?

-- co ile jest generowana sitemapa i czy w ogóle jest ?

-- jak głęboko w podkategoriach jest wpis (ktory poziom) ?

-- czy sa na stronei głównej podkategorie, top wpisy, które spowoduja lepsza "indeksację w dół" ?

-- jak mocno zlinkowany jest katalog ?

-- jest czytnik RSS i czy jest gdzies dodany w Necie ?

- i jeszcvze pare pytan dzieki ktorym twoj wpis zindeksuje się szybciej niz myslisz :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i jeszcvze pare pytan dzieki ktorym twoj wpis zindeksuje się szybciej niz myslisz ;)

Dodałbym jeszcze:

- czy jest ping ? :)

W pracach nad nową wersją SEOKatalogu testując pingowanie na drugi dzień miałem zaindeksowane ponad 300 stron tak że przynajmniej jeden z userów wie już co będzie w wersji 1.3 :D

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracach nad nową wersją SEOKatalogu testując pingowanie na drugi dzień miałem zaindeksowane ponad 300 stron tak że przynajmniej jeden z userów wie już co będzie w wersji 1.3 :D

tego brakowało :)

ZielonyKatalog PR 4 - tylko 3,76PLN (2,50).

Limey.pl - katalog stron (2,46PLN (1,50)  || 0-z.pl - artykuły do przedruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole miec wolniejsze indeksowanie bez pingowania. jak jakis laik dorwie sie do pinga to mu zbanuja IP.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole miec wolniejsze indeksowanie bez pingowania. jak jakis laik dorwie sie do pinga to mu zbanuja IP.

To prawda więc jak zwykle jest opcja włącz/wyłącz.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimik trochę zbyt daleko idące wnioski wyciągnąłeś -

1. Jak mierzyłeś "moc"???

2. Różne wpisy w różnych miejscach, różnie podlinkowane, różnej wartości linkami... różnie się mogą zachowywać.

3. Zgadza się, że katalog z PRem w cale nie koniecznie jest dobry

4. Konstrukcja katalogu też jest bardzo ważna jeżeli chodzi o indeksację.

Czyli mówisz, że to jeden kij czy dodaje się do katalogu z PR5, czy do n/a :), a nawet lepiej wybrać n/a??? :D

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimik trochę zbyt daleko idące wnioski wyciągnąłeś -

Czyli mówisz, że to jeden kij czy dodaje się do katalogu z PR5, czy do n/a :), a nawet lepiej wybrać n/a??? :D

Nie wyciągałem Adam wniosków po prostu napisałem temat do dyskusji:)

I nie mówię, że jeden kij czy dodaje do katalogu z PR5 czy do n/a

I to też nie były jakieś testy Adam poprostu po 3 miesiącach wróciłem i zobaczyłem bo żeby zrobić testy to trzeba by było kilka stron w podobne podstrony wrzucać i podobne rodzaje katalogów i jak ktoś mówił czy ma sitemap itd, a to masa roboty:)

Zgred nie mówię o Twoich katalogach bo tu gdzie bym nie dodał wpis to szybko go indeksuje:) ale bardzo dużo jest takich katalogów z dużym PR które i tak nic nie wniosą bez podlinkowania. Mam sporo u siebie na liście z PR 0 co wpisy ładnie indeksuje ale masa ludzi dodaje tylko do tych z PR i myśli, że im dużo nie da, a bez podlinkowania jest ciężko ( nie mówię tu o wyjątkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimik, tak przypuszczałem, ale poniekąd zasugerowałeś, że większą moc mają wpisy z katalogów z PR0 niż z PR3,4,5. Oczywiście zgadzam się z tobą, że katalog z PRem wcale nie musi być dobry, jeżeli ma olbrzymią ilość wpisów i wpisy lądują na dnie kategorii to mogą być niezaindeksowane, ale w przypadku już tych dużych PRów jest dużo większe prawdopodobieństwo, że wpis utrzyma się w indeksie niż w tych z małym, czy też zerowym.

Wg mnie indeksacje to też nie wszytko, katalog z PR0 mógł mieć kiedyś duży PR, który został wyzerowany przez Google. Wpis się indeksuje, ale na ile jest skuteczny? to trudno powiedzieć.

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności