Skocz do zawartości

Programista PHP = przerabiacz Joomli ?


jesu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się przejmujecie opiniami jakiś tam dzieciaków...

Jak robię rekrutację na stanowisko programisty PHP to na samym starcie odpada jakieś 70% zgłoszeń. To co niektórzy podsyłają to woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żart miesiąca. Znajomy ostatnio szukał profesjonalnego programistę php/mysql głównie od zabezpieczeń aplikacji webowych - tak samo infopraca i parę ogłoszeń w necie (nie pamiętam dokładnie gdzie).

Zgłosiło się około 12 osób, z czego 4 odpadło na starcie bo nie znało dobrze HTML'a a o podstawach php można zapomnieć, dwóch następnych to "hackerzy" licealiści tzw. script kiddies którzy chwalili się jak to rozwalili jakieś tam warezowe fora oparte o phpbb by przemo. Reszta otrzymała zadanie - prosty CMS z bazą danych która była dziurawa jak ser szwajcarski a cały kod po stronie php posiadał chyba z 5 błędów XSS widocznych na pierwszy rzut oka (np. w szukajce). Dwie osoby załatały jedynie dwa błędy typu XSS w tym trzecia wyeliminowała sql injection nawet nie sprawdzając XSS, gdy znajomy zadał mu pytanie dlaczego nie dokończył zadania to ten stwierdził, że takie testy go "nie jarają".

W Polsce są osoby które mogą nazywać się programistami ale bez przesady - tacy zazwyczaj pracują w dużych firmach zarabiając grubą kasę...

spro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szukam akurat kogos z php do zrobienia strony i zglosilo sie sporo osob, np jedna przestawila mi skrypt z ogloszeniami jako swoj, ktory jest na allegro za 65 zl, i poprosilo o niego 4000zl. oczywiscie jest doskonalym programista php ale nie moze znalesc pracy. ciekawe dlaczego....

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt ogłoszeń za 60 zł też może być jak napisze i sprzeda takich np 100 licencji ... Tylko, że wtedy mamy dodatkowych 100 serwisów ogłoszeniowych z czego typuję w ciemno 95 wartych jest dokładnie tych zainwestowanych 60 zł + koszt domeny :)

Tak ja wszystkie te pseudo portale, wortale stawiane na oryginalnych jomalach ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu odechciało mi się stawiać potral na jomalu. Pomysł był taki żeby go delikatni edytować pod własne potrzeby. Uznałem że lepiej zrobić coś swojego, może będzie to gorsze ale przynajmniej będzie moje i czegoś się naucze. Moja wiedza o php i mysql jest mała cms też tylko troszeczkę liznąłem, tworzyłem proste stronki w htmlu. Czytając o tej branży często spotykałem sie z tym wszystkim opisanym powyżej i doszedłem do wniosku że pora zacząć się uczyć :P

Asenizacja - wywóz szamba Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać tutaj nadużywanie sformułowania "portal"! W odniesieniu do świata realnego portal to port w Rotterdamie, a portal na jomali to port jachtowy (przystań) na mazurach. Na jomalach i innych tego typu tworach można co najwyżej postawić serwis tematyczny.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności