Skocz do zawartości

Dlaczego nie zlecać pozycjonowania pozycjonerowi


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie frazy "opony" w top 3 to prowadzący ma sporo racji, skoro firma nie ma możliwości wysyłki opon to po co jej top 3 który będzie bardzo kosztowny? taka firma może pozycjonować się na "opony Katowice" i wtedy będą mniejsze koszty a lepsza efektywność. Tak samo nie widzę sensu w budowaniu marki(wydając spore pieniądze) w obszarze gdzie on mi de facto jest niepotrzebny(z którego nie będę czerpał korzyści), to tak jakby mieć firmę krajową i nie prowadzić eksportu a reklamować się na rynkach zagranicznych.

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie no, chyba bym się z prowadzącym nie dogadał przy piwie.

Odnośnie swli i pozycjonowania - systemy wymiany linków to jest chyba najwyższy poziom "pozycjonowania". Takie systemy ma każdy czy to wewnętrzne czy publiczne.

Generalnie to można dyskutować godzinami ale koleś jest marketingowo cieniutki, nie mówiąc biznesowo (albo udaje korzystając z "głupoty" wspomnianej wcześniej).

Już widzę jak każdemu klientowi tłumaczy, że mierzymy konwersję i robimy super white seo za cenę 10 razy wyższą niż konkurencja.

99% klientów to osoby nie mające pojęcia o co chodzi (w rzeczywistości), klient się edukuje ale powoli.

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie frazy "opony" w top 3 to prowadzący ma sporo racji, skoro firma nie ma możliwości wysyłki opon to po co jej top 3 który będzie bardzo kosztowny? taka firma może pozycjonować się na "opony Katowice" i wtedy będą mniejsze koszty a lepsza efektywność. Tak samo nie widzę sensu w budowaniu marki(wydając spore pieniądze) w obszarze gdzie on mi de facto jest niepotrzebny(z którego nie będę czerpał korzyści), to tak jakby mieć firmę krajową i nie prowadzić eksportu a reklamować się na rynkach zagranicznych.

niby racja, ale on też chyba zaprzeczył temu pozycjonowaniu regionalnemu, także przepraszam bardzo co on pier****??

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prezentacji wystarczy opowiadać, nie ważne czy dobrze czy źle - zawsze się to dobrze sprzeda ;)

A w wyszukiwarce juz nie mozna głupot robić - ponieważ niczego sie nie sprzeda.

Taka jest różnica pomiędzy opowiadaniem o SEO a zajmowaniem się zawodowo SEO.

Obecnie bardzo łatwo się zarabia pieniądze opowiadając jak można zarobić pieniądze. Takie jest moje zdanie o wiekszości tych prezentacji. Bo nie wierze aby ktoś kto całe życie pracował na pozycje w wyszukiwarce i obecnie jest właśnie na wysokich pozycjach (czyli musi byc w tym dobry) aby sprzedał tą więdzę tak łatwo :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest, znaczaca wiekszosc (na potrzeby takiej prezentacji trzeba generalizowac) firm pozycjonujacych to spamerzy, ktorzy zajmuja sie wycenianiem slow kluczowych i ustawianiem odpowiednich anchorow w SWLach.

Jakimi swlami ?? Bo wiesz sa też prywatne co mają po kilka k domen w sobie :)

A propos opon to jakoś jak jadę zmienić to też się dziwie gdzie te klucze normalne wszędzie pneumatycznymi robią już. To są pewnie jacyś partacze ci wulkanizatorzy co do nich jadę nie używają normalnych krzyżaków i z kopa ;)

no i nie musimy mieć linków żeby się linkować :(

No nie musisz bo wykupisz reklamę w boksach :)

Już widzę jak każdemu klientowi tłumaczy, że mierzymy konwersję i robimy super white seo za cenę 10 razy wyższą niż konkurencja.

Czemu za 10 razy drożej ?? Nie koniecznie, ale dłużej to na pewno.

Nie che się mądrzyć ale co to za konwersja z samych reklam ??

Dodam ze ostatni byłem tu:

https://www.web.gov.pl/spotkania/219_313_og...i-prognozy.html

gdzie występ maił Pan :

“Building Findable Websites”, “Making Your Business Findable” (“Jak sprawić, aby kazdy łatwo znalazł twój biznes w sieci”),

Aarron Walter, autor książki "Building Findable Websites", wydawca New Riders, projektant interaktywnych stron internetowych, wykładowca

Ten Pan posuną sie dalej jeśli chodzi o pozycjonowanie i ustawianie wyników organicznych.

stwierdził ze po prostu nie da się manipulować nimi. :)

Ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z oponami to faktycznie kulą w płot. Teraz prawie każda już nawet nie mówię większa, ale średnia firma z pocałowaniem ręki wyślę klientowi opony nawet na drugi koniec polski.

Samo stwierdzenie, że słowa ogólnopolskie są błędem jest prawdziwe, tylko w NIELICZNYCH branżach - typu restauracja, zakład pogrzebowy, hotel. (tu mówię o konkretnej firmie, nie o spisach firm czy ew. sieci usługowej). Tu faktycznie pozycjonowanie się na frazę ogólnopolską jest nieopłacalne.

Ale tak rzucę liczbą ok. 90% było by do rozważenia - tu kwestia, że obsługa klientów ogólnopolskich wymaga często rozwoju - miedzy innymi umów z firmami kurierskimi itp. itd. - no ale tu myślę, że jak by ktoś miał zwiększyć obroty o XXX% to się tego podejmie.

Druga strona to koszty - nie każdego na to stać, dlatego uważam, że co najmniej w połowie przypadków powinno się przedstawić ofertę na pozycjonowanie ogólnopolskie frazy - ale również przedstawić lokalne czy "niszowe". I klientowi ew. coś doradzić - ale to klient podejmie decyzję czy chce czy nie... Tu podkreślę - że trzeba klientowi to przedstawić, co jest dla niego "korzystne" - "może korzystne może nie" (tu mam namyśli, ogólnie szczęście i dostosowanie ofert do szerszego grona odbiorców) oraz "niekorzystne" - ale to ostatnie, to po prostu najlepiej nie przedstawiać - bo trochę mija się z celem przedstawianie jakiejś frazy już z góry skazanej na porażkę - chyba, że sam z nią wyskoczy (co się często zdarza) - to po prostu odradzić.

O ile Xann ma naturę aferową, to w tym przypadku muszę mu przyznać rację kiepsko to wypadło. Prezentacja, miała złą grupę odbiorców. Była to z pewnością prezentacja kontrowersyjna - a niestety odbiorcy nie mogli się za bardzo do niej ustosunkować, bo w większości przypadków się na tym nie znali i to trochę było przykre jak na studenta przystało "wykładowca mówi, reszta kiwa głowami", że rozumie i się zgadza.

Wg. mnie powinny być np. 3 prezentacje na ten sam temat z 3 różnymi poglądami i wtedy taki mniej obeznany odbiorca sam sobie weźmie do serca co uważa za słuszne. A tak to kapa...

Osobiście, żałuje, że się przeddzień rozchorowałem i nie mogłem być.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film dość długi, więc nie wiem czy go skończę, ale zapowiada się ciekawie. Mi się spodobał pocisk, że linkowanie ze stron z opisami gg nic nam nie da co rozumiem, tak: pozycjonowanie jest bezsensowne. Krytykowany jest sposób osiągania pozycji, ale czy klienci przychodzą do strony bo jest w top 3 czy dlatego, że mają fajne BL. Nie mówię, że sam takie strony robię, ale kogo to obchodzi jak. Ważny jest wynik.

moj ojciec prowadzi drukarnie i ma strone, ktora nie jest w zaden sposob pozycjonowana. raz w tygodnie (slownie: raz w tygodniu) dostaje oferte od nowej firmy oferujacej mu SEO. Kazda prosi o przeslanie linkow do stron ich obecnych klientow i kazda (slownie: KAZDA) bez wahania mu kilka takich adresow wysyla. W du**e maja interes klientow - to na marginesie.

Wszystkie te informacje wysyla do mnie, ja sprawdzam strony klientow i musze powiedziec Wam, ze zadna ze stron ktore do tej pory widzialem (a widzialem juz ponad 100, slownie: ponad sto) nie byla pozycjonowana inaczej niz za posrednictwem SWLi.

Niestety tak jest, znaczaca wiekszosc (na potrzeby takiej prezentacji trzeba generalizowac) firm pozycjonujacych to spamerzy, ktorzy zajmuja sie wycenianiem slow kluczowych i ustawianiem odpowiednich anchorow w SWLach.

Można nazwać naszą branże spamerami, ale jak inaczej chcesz osiągnąć pozycje? Wydaje mi się, ze gdybym porozmawiał z moimi klientami i wytłumacz im, że korzystam z SWLi i wytłumaczył, że google się temu sprzeciwia to większość by się tym nie przejęła. Dlaczego? Bo ich interesuje pozycja której niestety dzisiaj inaczej nie osiągniesz niż przez SWLe(mówię o ciężkich frazach) no chyba, że chcesz płacić x10 za stawianie portali typu onet na dedykowanych serwerach z n ilością ipków. Przez długi okres byłem też im przeciwny, robiłem wartościowe zaplecze i co z tego jeśli nie mogłem osiągnąć pozycji.

Xann, rozumiem, że to jest video które miałeś wstawić po tym pytaniu o stronę internetową jako reklamę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann, może i trochę były uszczypliwe niektóre Twoje uwagi, ale dobrze, że ten filmik wstawiłeś bo to jest przykład osoby która kompletnie psuje opinię o naszej branży. Nie uważam aby większość z nas była taka jak ten ....(brak mi słów) opisał. Nasza branża jest od pomagania innym firmom, a nie od żerowania na nich, więc trochę ten obraz mi się nie pokrywa z tym co zostało przedstawione.

Można niektórym z nas zarzucić, że dajemy link Pozycjonowanie w stopce, że linkujemy z wikipedii z SWLi ale ostatecznie to klient ma na tym zyskać, a my zarabiamy na jego zysku i to o to chodzi, a to że jest kilka osób mniej uczciwych to nie znaczy, że taki jest ogół. Uważam, że moja konkurencja również jest dobra i nigdy bym tyle nie zarzucił jej co ten koleś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ogólnie jak już ktoś zauważył koles zaprzeczał sam sobie. w jednej chwili powiedział, że strona to nie reklama bo strone trzeba zareklamować żeby działała, a w drugim momencie powiedział, że nie reklamuje swojej strony a po wpisaniu danej frazy sa na 1 miejscu - bo wystarczy dobrze przygotować treść. czyli idąc dalej tym tokiem myślenia, dobrze przygotowana reklama działa, źle przygotowana nie bardzo działa, i potrzebuje dodatkowych "zabiegów"

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie frazy "opony" w top 3 to prowadzący ma sporo racji, skoro firma nie ma możliwości wysyłki opon to po co jej top 3 który będzie bardzo kosztowny? taka firma może pozycjonować się na "opony Katowice" i wtedy będą mniejsze koszty a lepsza efektywność. Tak samo nie widzę sensu w budowaniu marki(wydając spore pieniądze) w obszarze gdzie on mi de facto jest niepotrzebny(z którego nie będę czerpał korzyści), to tak jakby mieć firmę krajową i nie prowadzić eksportu a reklamować się na rynkach zagranicznych.

Przeczytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności