Skocz do zawartości

Audiofile, jakie słuchawki polecicie?


Szemron

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ten zakup?

Max 300 zł. Więcej chyba się nie opłaca, no ale jakbym koniecznie musiał dopłacić te 50 zł to też bym dorzucił. Przeważnie słucham mp3, więc pasmo już w samym pliku jest obcięte, ale właśnie chcę kupić takie słuchawy, które wyciągną maxymalną jakość, zredukują szumy itd.

Wygląd też jest zupełnie obojętny. Moje HD 457 nie były piękne, ale grały przyzwoicie. Pamiętam jak kilka dni po zakupie posłuchałem sobie w nocy, przy zgaszonym świetle i monitorze pierwszy raz utworów Crystal Method. Dźwięk był po prostu niesamowity, choć oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie były to najlepsze słuchawki dostępne na rynku.

Philips SHP 8500 - brat kupił niedawno, testował ok 10 par słuchawek i te podobno wypadły najlepiej ;-) ( budżet do ~250zł )

A jak je testował? Nie wiem czy wiesz, ale Sennheisery mają to do siebie, że po rozpakowaniu jeszcze nie brzmią, tak jak brzmieć powinni. Dopiero jak trochę pograją, to wtedy można je porównywać z innymi.

Do tego będę kupował jeszcze kartę dźwiękową, więc w zasadzie chcę kupić zestaw karta + słuchawki.

Najlepszy utwór do testowania słuchawek to chyba Prodigy - Smack My Bitch Up. To ostatnio leciało w MediaMarkt i stwierdziłem, że to najlepszy kawałek, żeby właśnie obadać jakość dźwięku w słuchawkach. Jeśli słuchawki są złe, to dźwięki w utworach z gatunku big beat i funky break się po prostu zlewają. Uwielbiam takie 'analityczne' brzmienie, kiedy dokładnie słyszysz każdy pojedynczy instrument i efekt dźwiękowy. Uwielbiam jak czuć głębię (3D?) - jak dźwięk nie jest 'płaski'.

Najchętniej bym się wybrał do jakiegoś sklepu audio we Wrocławiu i przetestował sobie właśnie te słuchawki, które powymienialiście. Każda inna forma to i tak zakup w ciemno :wow: Może tutejsi Wrocławianie kojarzą taki sklep?

W tej chwili zastanawiam się nad Sennheiserami HD 515 lub HD 555. Chętnie bym je bezpośrednio porównał.

AKG K414P są z tego, co poczytałem w różnych miejscach, jednak o półkę niżej (i też tańsze).

Dzięki za odzew i podzielenie się informacjami :)

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności