Skocz do zawartości

Photoshop/Gimp a karta graficza


Wujo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed wyborem nowego komputera.

Jeden z ważniejszych wyborów mam już za sobą: będzie to laptop.

Będę go używał do mało skomplikowanych rzeczy (gg, internet, filmy), ale często muszę zrobić coś w Gimpie (tudzież Photoshopie)

I tu pojawia się moje pytanie:

Czy zintegrowana karta graficzna wystarczy do swobodnej pracy z Gimpem/Photoshopem?

być może ktoś właśnie pracuje w tych programach na zintegrowanej karcie...

Konkretnie czy taki: LINK laptop i grafika GMA X4500M da radę?

Proszę o podpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

jeżeli wykonujesz pod photoshopem/gimpem mniej ambitne projekty - mam tu na myśli projekty wizytówek/ulotek/stron www/ bannerów/avatarów etc etc to w zupełności wystarczy. Jeżeli projekty na wyższym poziomie to warto by kupić lapka z osobną grafiką :)

Co do lapka - b. fajny lapek w przystępnych parametrach (jednie co troszkę może zaboleć to 1MB cache na procku) a tak to wszystko oki. A co ważne - sprzedawca - X KOM - bardzo fajny i sprawdzony sprzedawca ( zaopatruję się u nich w salonie w Częstochowie ).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie właśnie projekty bądź jakieś mniejsze rzeczy na strony WWW...

Dzięki FiKaS za odpowiedź, ale innych nie ograniczam, jeśli ktoś ma styczność z tą grafiką i photoshopem, proszę o opisanie jak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta da radę do prostych rzeczy natomiast matryca nie zbyt się nadaje. Przynajmniej u mnie to nie przejdzie, różnica w kolorach między dobrym CRT a tego typu lapkami Asusa jest ogromna. Da się, tak.. nie mówię, że się nie da ale odradzam. Fajny lapek ale nie do grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że będę miał wolny CRT :rolleyes:

Jednak żadnym pro grafikiem nie jestem, nie używam programów graficznych zbyt często, jednak zapytałem czy w ogóle da się pracować w PSie i Gimpie na takiej grafice...

Jeśli się da, to spoco i moja ciekawość została zaspokojona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności