Skocz do zawartości

Czy poker to hazard?


G.Krawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

"Poker nie jest hazardem" To jak nazwiesz sytuację gdzie pokerzysta przegrał właśnie wszystką gotówkę, aby grać dalej stawia do stołu nowy samochód którego przegrywa i zdesperowany by się odegrać stawia swoją chatę w budowie.... którą zresztą też przegrał tak, że wyszedł goły. Tak to bywa... mój kolo był tego świadkiem.

I co to nie jest hazard ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazard - za Uniwersalny Słownik Języka Polskiego (WN PWN) - gry, w których stawką są pieniądze, a o wygranej decyduje głównie przypadek.

Poker to w czystej formie hazard. Nie mam umiejętności (poza znajomością figur). Krupier rzuca mi w każdej rundzie najlepszą kartę (zjawisko losowe). Wygrywam pieniądze. Nie mydlmy sobie oczu.

Bukmacher i zakłady są mniejszym (jak to policzyć?!) hazardem, bo tam nie uzależniasz wygranej od przypadku (w pełni), zaś od dyspozycji tego, na kogo postawiłeś pieniądze.

"Zawodowi gracze" i osoby uzależnione - więcej obiektywności, mniej hipokryzji.

PS. Lotto też jest hazardem. I każda inna gra losowa też.

PS2. Podbijpl trudno nazwać hazardem... (w świetle przytoczonej definicji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nazwiesz sytuację gdzie pokerzysta przegrał właśnie wszystką gotówkę, aby grać dalej stawia do stołu nowy samochód którego przegrywa i zdesperowany by się odegrać stawia swoją chatę w budowie.... którą zresztą też przegrał tak, że wyszedł goły.

Kretynizm poparty jakimkolwiek brakiem umiejętności ?

Poczytaj czym jest bankroll i pot odsy a później matematycznie uzasadnij mi, że umiejętności nie są podstawą pokera w dłuższej perspektywie czasu.

Oczywiście wypowiadam się tylko o holdemie.

Bukmacher i zakłady są mniejszym (jak to policzyć?!) hazardem, bo tam nie uzależniasz wygranej od przypadku (w pełni), zaś od dyspozycji tego, na kogo postawiłeś pieniądze.

"Zawodowi gracze" i osoby uzależnione - więcej obiektywności, mniej hipokryzji.

U bukamhera ani w lotto nie liczą się Twoje umiejętności, w pokerze owszem.

Pamiętaj, że w pokerze grasz z innymi graczami i każdy z was siadając do stołu ma taką samą szansę na wygraną - od umiejętności i od zarządzania bankrollem zależy w jakim stopniu minimalizujesz ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poker i giełda. No cudowny zestaw. :)

Chyba o giełdzie masz niewielkie pojęcie ;)

Jeśli już konfrontujesz giełdę i pokera - to giełda to taki poker, w którym możesz sobie wybrać 4 z 5 kart samemu. A ta piąta jest dolosowywana - bo faktycznie pewnych rzeczy w żaden sposób nie przewidzisz - np. faktu, że spółka przedstawia nieprawdziwe raporty. Ale zakładając, że giełda jest w 100% uczciwa - wybacz - jedyne co ją łączy z hazardem to fakt, że gra toczy się o spore pieniądze.

U bukamhera ani w lotto nie liczą się Twoje umiejętności, w pokerze owszem.

Pamiętaj, że w pokerze grasz z innymi graczami i każdy z was siadając do stołu ma taką samą szansę na wygraną - od umiejętności i od zarządzania bankrollem zależy w jakim stopniu minimalizujesz ryzyko.

Nie wiem o czym mówisz. Jak przy stole siada 4 takich samych graczy, to każdy z was nic nie wygra... Tak wynikałoby z logicznego rozwiązania gry losowej. A jednak - 1 wygrywa, a 3 przegrywa... Ale nie wygra ten, który jest najlepszy, tylko ten, który miał najwięcej szczęścia. Przyznam szczerze - nigdy nie grałem w pokera i pewnie nigdy nie zagram. Natomiast jak słucham o tym, jak jedni potrafią grać, a inni nie, to zbiera mi się na śmiech. Po co zatem, najbardziej myślący z tego grona, zakładają kasyna. Nie ma czegoś takiego jak kontrola w grach losowych. Finanse behawioralne opisują takie zjawisko jako iluzja kontroli - wierzysz, że wypadnie Ci lepsza karta itd. Pamiętaj, że za każde wejście do gry płacisz. Dostaniesz 10 razy słabą kartę i jako ten profesjonalista spasujesz, to jesteś 10x wejściowe w plecy.

U bukmachera masz, moim zdaniem, większą kontrolę niż w pokerze - tutaj masz prawo zadecydować czy losujesz 4 dobre karty z 10, 20, czy 52. W pokerze - nie masz żadnego wpływu... Najmniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym mówisz. Jak przy stole siada 4 takich samych graczy, to każdy z was nic nie wygra... Tak wynikałoby z logicznego rozwiązania gry losowej. A jednak - 1 wygrywa, a 3 przegrywa... Ale nie wygra ten, który jest najlepszy, tylko ten, który miał najwięcej szczęścia.

Ależ bzdura :)

Przyznam szczerze - nigdy nie grałem w pokera i pewnie nigdy nie zagram.

Widać po wypowiedziach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poker i giełda. No cudowny zestaw. :)

Chyba o giełdzie masz niewielkie pojęcie :)

Raczej Ty nie masz o pokerze, co zresztą napisałeś.

Jeśli już konfrontujesz giełdę i pokera - to giełda to taki poker, w którym możesz sobie wybrać 4 z 5 kart samemu. A ta piąta jest dolosowywana - bo faktycznie pewnych rzeczy w żaden sposób nie przewidzisz - np. faktu, że spółka przedstawia nieprawdziwe raporty. Ale zakładając, że giełda jest w 100% uczciwa - wybacz - jedyne co ją łączy z hazardem to fakt, że gra toczy się o spore pieniądze.

W pokera wybieram sobie karty z jakimi wejdę. Mając AA na łapie inwestuję cały stack na preflopie, bo w 80% wygram przeciwko innej random hand.

Nie wiem o czym mówisz. Jak przy stole siada 4 takich samych graczy, to każdy z was nic nie wygra... Tak wynikałoby z logicznego rozwiązania gry losowej. A jednak - 1 wygrywa, a 3 przegrywa... Ale nie wygra ten, który jest najlepszy, tylko ten, który miał najwięcej szczęścia. Przyznam szczerze - nigdy nie grałem w pokera i pewnie nigdy nie zagram. Natomiast jak słucham o tym, jak jedni potrafią grać, a inni nie, to zbiera mi się na śmiech. Po co zatem, najbardziej myślący z tego grona, zakładają kasyna. Nie ma czegoś takiego jak kontrola w grach losowych. Finanse behawioralne opisują takie zjawisko jako iluzja kontroli - wierzysz, że wypadnie Ci lepsza karta itd. Pamiętaj, że za każde wejście do gry płacisz. Dostaniesz 10 razy słabą kartę i jako ten profesjonalista spasujesz, to jesteś 10x wejściowe w plecy.

Jak siedzi 4 dobrych graczy to się stół zmienia. Jak jestem tym co takich 4 oskubał to w dużej probie rozdań będę z nimi na zero (nie licząc rake)!

U bukmachera masz, moim zdaniem, większą kontrolę niż w pokerze - tutaj masz prawo zadecydować czy losujesz 4 dobre karty z 10, 20, czy 52. W pokerze - nie masz żadnego wpływu... Najmniejszego.

Jasne... Z bukiem nigdy nie wygrasz w dłuższym okresie czasu bo oni bazują na statystyce. W pokerze statystyka jest po miojej stronie.

Podsumowując... Głupoty napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... Z bukiem nigdy nie wygrasz w dłuższym okresie czasu bo oni bazują na statystyce. W pokerze statystyka jest po miojej stronie.

:) nigdy nie mów nigdy - dla wielu osób bumacher to firma z której łatwo wyłudzić gotówkę, bo tam też pracują ludzie którzy się zwyczajnie mylą lub wszystkiego nie wiedzą.

Jesteś w czym dobry to wygrywasz i nie ważne jest czy to bukmacherka poker czy gra na giełdzie. Nie gram w poka ale znam kilka osób, które namiętnie twierdzą, że to jakie karty się dostaje to nie jest aż tak ważne ale liczą się umiejętności i ja im wierze. Jednak w opinii publicznej zawsze to będzie hazard, bo ludzie nie mają czasu aby się pouczyć zasad itd i zawsze będzie kojarzony ze starymi filmami w których zawsze ktoś stawia dom, samochód i żone a na końcu to przegrywa i żadne wprowadzanie haseł poker sportowy tu nie pomoże :) Podobnie ma się sprawa z bukmacherką gdzie stary (jeden z moich ulubionych) ale jary film Żądło / The Sting (1973) ukazuje przekręty w zakładach :)

Ci co lubią taką rozrywkę i siedzą w podziemiu pewnie dalej będą to robić bo rząd musi pokazać "jaja". Z jednej strony jestem zły, że moje ulubione zakłady lądują w jednym worze z automatami i kasynami, gdzie w mojej ocenie to nie jest ta kategoria a z drugiej strony cieszę się, że może w końcu znikną z lokali te "kolorowe pudła" - bo widziałem jak kilku osobom namieszały w życiu.

 Szablony do zennopostera - ZenBLOG, ZenSocialBot, ZenOgłoszenia, Szeptacz, ZenFles, ZenReview, szablony do poczty i inne). Tylko profile VIP proszę zamawiać przez priv lub email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności