Skocz do zawartości

(prywata) Potrzebny soft lub pomysł


Kil Bill

Rekomendowane odpowiedzi

skanowanie dysku Ad-Aware i AV oraz zapis plików na NTFS.

Do tego mozna uzyc Bitdefender, masz najnowsza biblioteke AV i captiventfs, z ktorym nie mialem zadnych problemow aby zapisac cos na partycji ntfs.

Z pomoca captiventfs i partimage zrobilem image z dysku z xp i odwzorowalem na nowym dysku, bez ani jednego bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A to dlaczego?

bazuje na dziesiatkach komentarzy userów knoppixa na hdd wygłaszanych na grupie debianowej, tudzież linux, newbie a takze swojej własnej sprzed roku. to jednak jest mocno zmodyfikowany debian - potem człowiek szuka rozwiazania jakis problemów i sie okazuje, ze nic z tego bo w debianie jest inaczej a tutaj pan autor zrobił inaczej :spam: szybko z niego zrezygnowałem i wtedy przesiadłem się na Debiana.

na poczatek polecałbym raczej Mandrive (dawne mandrake, moje pierwsze 7.1 :) ) chyba idealna na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem człowiek szuka rozwiazania jakis problemów i sie okazuje, ze nic z tego bo w debianie jest inaczej a tutaj pan autor zrobił inaczej

Wiesz jak to jest z linuksem, zawsze musisz wiedziec co robisz. Ja mam dalej na jednym komputerze knoppixa na hdd i nie mam z nim zadnych problemow, chociaz na codzien pracuje na debianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dalej na jednym komputerze knoppixa na hdd i nie mam z nim zadnych problemow, chociaz na codzien pracuje na debianie

jestem pewien, że zaawansowany user może mieć nawet kompilacje md5(gentoo+debian+slackware) i tak sobie da rade :spam: cały czas mówie o kopixie na hdd jako zestaw dla zielonego. zielony niech sie pobawi tym knoppixem na cd a potem zdecyduje jaka dystrybucje zainstalowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

md5(gentoo+debian+slackware)

a masz cos takiego? :spam:

cały czas mówie o kopixie na hdd jako zestaw dla zielonego. zielony niech sie pobawi tym knoppixem na cd a potem zdecyduje jaka dystrybucje zainstalowac

no ja w sumie tez, tylko ta ostatnia wypowiedz mi sie jakos zaplatala. :)

Moze inaczej do tego podejde. Wedlug mnie knoppix jest naprawde swietny dla zielonego rowniez, ale takeigo zielonego, ktory jest chetny do nauki i moze ma jakies predyspozycje w rozumieniu pewnych zagadnien. Jezeli ktos nie ma zamiaru siedziec nad konfiguracja czegos tam zeby zrobic costam przez pare godzin zanim sie nauczy, no to moze rzeczywiscie knoppix sie do tego nie nadaje.

Nie wiem jak inne dystrybucje, bo ja zaczalem od knoppixa i zostalem przy debianie, do uzytku domowego. SLyszalem, ze ubuntu jest proste w obsludze i ze tez bazuje na debianie, ale nigdy tej dystrybucji nie probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łubuntu - tak! Znakomity stopień klikalności, dopracowany a do tego to debian (działa dużo paczek bez przeróbki - nie wiem jak to jest w knoppixie), zawsze są świeże pakiety i z każdym Gnome nowa wersja.

A tak wogóle to dobrze mieć jakieś popularne distro - ze względu na dostępność pomocy technicznej, gotowych rozwiązań i paczek. Z tego ostatniego powodu nigdy nie planowałem testować Slacka, Gentoo kosztuje troszkę czasu. Dla zwykłego użytkownika więc głównie RH/Fedora i Ubuntu (ew. Debian, który niestety zbyt żadko się odświeża - byćmoże obecność ubuntu to zmieni). Porównując jakość działania, dbałość o naprawianie błędów w kolejnych wersjach, poziom wsparcia w sieci i klimat towarzyszący dystrybucji - wybór jest chyba tylko jeden :spam:

----- 8< ------------------

A wracając do tematu obrazków z video - mplayer też umie (nawet chyba ten pod Windows)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa dużo paczek bez przeróbki - nie wiem jak to jest w knoppixie

dokladnie tak samo. Apt jest swietny :spam:

A tak wogóle to dobrze mieć jakieś popularne distro - ze względu na dostępność pomocy technicznej, gotowych rozwiązań i paczek.

Dlatego tez nappisalem o ubuntu, chociaz nigdy nei probowalem, ale przeczytalem ze to Debian, wiec mi pewnie by pasowal.

Innych dystrybucji do uzytku domowego nie testowalem, a moj debianek jest juz tak skonfigurowany, ze narazie nie planuje zmieniac.

Do serwerow to RH/Fedora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apt jest swietny :spam:
Ale deb debowi niestety nie równy. Swoją drogą pierwsze co zawsze robię (robiłem) pod Fedorą to yum install apt :) i też było fajnie (chociaż z RPMami)
Do serwerow to RH/Fedora.
Raczej FreeBSD, ale o tym dyskutować moża dłuuugo. Ja mam na przykład na kompie (stacij roboczej) nawet Windows XP :)

A forum do dyskusji o wyższości Atari nad Commodore, kaszlaka nad trabantem, nvidii nad ati i ogólnie dyskusji do niczego nie prowadzących jak pisałem tutaj kiedyś założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale deb debowi niestety nie równy.

Zgadza sie, dlatego sporo rzeczy mam skompilowanych ze zrodla z taka konfiguracja jaka chce.

Raczej FreeBSD, ale o tym dyskutować moża dłuuugo.

Jasne, na freebsd tez nigdy nie narzekalem, ale jakos linux jest mi blizszy.

Ja mam na przykład na kompie (stacij roboczej) nawet Windows XP

A co to takiego?

wyższości Atari nad Commodore,

Commodeore 64 i nic mojego zdania nie zmieni. :spam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam czy nie zna ktos programu ktory zrobilby mi foty albo chcoiaz pomogl z filmu?robilem print screenem ale to g..warte..z gory dziekuje za pomoc.

no to żeś zamotał te pytanie..

Jeśli dobrze zrozumiałem chcesz mieć kadr w filmu jakiegoś zapisany jako fotke ....

Crystal Player ma taką możliwość...

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności