Skocz do zawartości

Idealny CMS - pomóż spełnić swoje marzenie.


jurandinho

Czy projekt BRUM.cms umrze wraz z odebraniem przeze mnie dyplomu?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przy okazji chciałbym się dowiedzieć jaką przyszłość wróżycie temu rozwiązaniu.

    • tak, nikt go tak naprawdę niepotrzebuje
      5
    • nie, znajdzie się grupa ludzi, którzy będą z tego korzystać
      4
    • trudno powiedzieć, ale trzymam kciuki
      7
    • trudno powiedzieć, ale zgiń w czeluściach piekelnych za taką głupotę
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Edytor treści wymuszający prawidłową strukturę treści, który rozróżniałby (nie wiem, a może po prostu wprowadzać je w oddzielnych polach)

takie elementy strony jak tytuł strony, tytuł akapitu, akapit, przypis i odpowiednio je tagował i umieszczał w strukturze strony.

Wyróżnianie w zdefiniowany sposób słowa kluczowego, kiedy wystąpi ono w treści.

Wyświetlanie w panelu administratora informacji takich jak backlinki, pg, staty z alexy - może w ogóle integracja z jakimś systemem statystyk.

Pobieranie podpowiedzi słów kluczowych

Wskaźnik monitorujący poprawność oraz jakość wpisanych meta tagów.

Tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że nie masz najmniejszych szans, żeby to zrobić na inżynierkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że pomysł ciekawy. Na pewno nie zaszkodziłoby, gdyby ktoś udostępnił nowe narzędzie do tworzenia zapleczówek. Już żal mordować kolejny raz WordPressa.

Lite fajnie pasowałaby się do jakiś małych sitów, z kilkoma podstronami. Wyobrażam to sobie tak, że wchodzę do panelu admina, wklepuje w odpowiednie miejsca słowa kluczowe, opis, wklejam treść, uzupełniam tytułami wg. mojego upodobania (a może i do tego jakiś skrypcik, dięki któremu wystarczylaby tylko drobna edycja czasami), zapisuje.. i mam sajt w ktorym nie musze juz duzo grzebac.

Na Fulla tez sie znajdzie zastosowanie. Jak dobrze napiszesz baze i rozwiazesz sprawe z modulami, to czemu nie. Mozna sprobowac postawic na tym jakis katalog, albo precla.

Także, nie przejmuj się nimi, a rób swoje... wynik Twojej pracy i tak wszystko zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli promotor jest zaznajomiony z tematem to od razu odeśle Cię z kwitkiem a nie z inż.

Niby dlaczego? Inżynierka to nie praca naukowa.

Mam nadzieję że tytuł inżyniera nie jest łatwy do zdobycia, bo inaczej wystarczyło by napisać pracę o perpetum mobile (seo). Napisać byle co, i skwitować że nie da się tego osiągnąć przy użyciu aktualnych rozwiązań.

Jednak fajnie by było np. pomyśleć nad rozwiązaniami, które zautomatyzowały by część podstawowej pracy,

Znasz tajniki pozycjonowania? Rozpisz strategię pozycjonowania serwisu z ogłoszeniami o nieruchomości na parędziesiąt kroków i automatyzuj każdy po kolei. Potem taką strategię możesz opublikować w dziale dla początkujących dla potomnych.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sensie, że?Myślę, że do ogarnięcia spokojnie ..

Powiedz czy się mylę. Nigdy czegoś takiego nie pisałeś. Jak chcesz napisać edytor treści który wyróżnia treść na podstawie podanych kryteriów. Już to robota na miesiąc (albo dłużej) i to dla osoby która się dobrze orientuje w temacie.

Po prostu po miesiącach pracy będziesz miał CMS który realizuje ledwo podstawy podstaw jeśli chodzi o założenia, w dodatku zabugowany i źle napisany jeśli chodzi o bezpieczeństwo... i się zniechęcisz.

Jeszcze nie ma nawet szkieletu a już jest pisany od podstaw edytor, panele admina, etc. Po prostu nawet nie wiesz ile z tym pracy, zakładasz, że największy problem z CMSem to wymyślenie funkcjonalności. Jeśli napiszesz taką bajeczkę i dasz promotorowi (o dwu wersjach full i prostej, o zaawansowanych galeriach, edytorach analizujących treść, wersji współpracującej z plikami i innej na bazie danych, etc.) to jak przyjdziesz po roku z projektem do promotora to albo się przerazi albo zacznie pukać się w czoło.

Zejdź na ziemię. CMS-y które powstawały 5 lat w dziesięcioosobowych zespołach programistów przy tych założeniach wyglądają jak zabawki.

Wiele już takich osób było. Stworzyły takie sobie specyfikacje wymagań, których nikt nigdy nie zrealizuje.

Mam nadzieję że tytuł inżyniera nie jest łatwy do zdobycia

Myślisz, że każdy dochodzi do obrony? :) To i tak duże osiągnięcie a wszystko zależy od promotora. Jeden nie przepuści naukowej analizy kompresji danych a u drugiego napiszesz hello world w 5 językach i dadzą ci dyplom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że pisałem i to sporo.. chociażby Wirtualny Dziekanat dla swojego wydziału (w ramach przedmiotu o wiele mówiącej nazwie: Projekt ;P), który spisuje się bez większych zastrzeżeń. Nie jest to co prawda system, na którym głównie opiera się praca wydziału, a jedynie pomoc w komunikacji pomiędzy wykładowcami, a studentami. Główne funkcjonalności tego systemu to:

zapisywanie do grup zajęciowych, generowanie planu zajęć dla każdego studenta, na postawie przypisanych grup, zarządzanie egzaminami (tworzenie nowych, wpisywanie ocen, generowanie protokołów sprawozdawczych) i system ogłoszeń, do którego mają dostęp wykładowcy i pracownicy dziekanatu.

W praktyce wygląda to tak, że wykładowca na początku semestru wprowadza do systemu informacje na temat swoich zajęć (który rok, sala, godzina, liczba godzin, typ zajęć), studenci mogą zapisywać się do tych grup (z obsługą wszystkich zastrzeżeń, typu można zapisać się tylko raz na dany przedmiot i tylko do jednego prowadzącego i.t.p). Wykładowca w trakcie roku wprowadza do systemu informacje o egzaminie/kolokwium (wybiera grupę, wpisuje termin egzaminu), po zakończonym egzaminie wprowadza do systemu ocen i może wygenerować w .pdf protokół sprawozdawczy z egzaminu (forma ustalona z dziekanatem - prowadzący tylko drukuje, podpisuje i ma gotowy protokół do swojej dokumentacji).

Skrypt zabezpieczony jest przed podstawowymi technikami ataku takimi jak SQL Injection, XSS i.t.p - bez cudactw, ale tak jak mówię - z założenia to tylko system wspomagający komunikację.

Pisałem to (kod + pełna dokumentacja techniczna) teoretycznie niecały semestr.. ale w praktyce to głównie w weekend -chociaz wtedy przysiadałem na kilkanaście godzin.

Także temat CMS do ogarnięcia.

Wyroznianie slow - pierwsze co mi przychodzi do głowy to przetwarzanie wprowadzonego ciągu wyraz po wyrazie - porównywanie i podmienianie kodu html z 'slowo kluczowe' na chociazby <Strong>slowo kluczowe</strong>. - ale sprawa do glebszej analizy.

A sam edytor, nie potrzebuje zaawansowanych funkcji tworzenia wykresow geometrycznych - ot.. zeby sie pogrubilo, podkreslilo - ew. dodało zdefiniowany w arkuszu styl. To mozna z palca napisac od reki.

Tak jak to ktos wczesniej napisal - zweryfikuja mnie wyniki, wiec prosze o zaprzestanie komentarzy -bez sensu, nie da rady, skoncz - tylko o zalozenie (chociazby na wyrost), ze mozna to zrobic i o rady - jakie funckjonalnosci by sie przydaly.

W kazdym razie dzieki za odezwe i polemike. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę, że tego się nie da zrobić - tylko że tego się nie da zrobić w formie jaką proponujesz i widziałem takie coś wiele razy.

Chcesz zrobić CMS ogólnego przeznaczenia a to ogólne przeznaczenie rozciągasz ponadto do granic absurdu. Np. obsługa plików i baz danych, przecież to zupełnie inne podejście do projektowania aplikacji, wprowadzania danych, etc. CMSów jest od groma i sam nic lepszego nie wymyślisz. CMS-ów na plikach nie pisze się ze względu na fakt, że niektórych osób nie stać żeby wydać na hosting z mySQL 2 złote miesięcznie.

Inżynierka to głupota bo nie możesz pracować w zespole. Stracisz jedynie kilkanaście, może kilkadziesiąt weekendów, powstanie projekt do wszystkiego, czyli do niczego, którego nikt nie będzie używał. Moja sugestia: przestań stawiać na bezsensowną zabawę, pogadaj z kimś kto weźmie ten wirtualny dziekanat na inżynierkę i rób magisterkę, albo zajmij się czymś poważnym lub chociaż czymś co ma szanse powodzenia. Ale to moje zdanie :) Jak już napiszesz to zaprezentuj tutaj i wyprowadź mnie z błędu. Doświadczenie uczy że z takich "koncertów życzeń" na PiO nic nigdy nie powstało (więc zrozum sceptycyzm ludzi którzy przerabiają takie coś 48 raz), a dużo osób się zniechęca i kończy studia bez dyplomu. Ale to moje zdanie ;) Jak już napiszesz to zaprezentuj tutaj i wyprowadź mnie z błędu. Chociaż, szczerze nie liczę za bardzo, że to kiedyś nastąpi.

Wyroznianie slow - pierwsze co mi przychodzi do głowy to przetwarzanie wprowadzonego ciągu wyraz po wyrazie

Tak samo możesz sobie pisać kopię google i stwierdzić, że to tylko wzięcie frazy z formatki i wyświetlenie wyników. Proste :) Nie podajesz żadnych technicznych szczegółów, jedyne o czym napisałeś to tag <strong> wiesz, żeby napisać edytor webowy to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym patrząc na te niezwykle skomplikowane założenia wersji systemu w kontekście pracy dyplomowej np:

- edycja meta tagów każdej z podstron

- generowanie przyjaznych linków

- zabezpieczenie panelu admina htpasswd < MÓJ FAWORYT

w zasadzie te wszystkie to nie wiem czy śmiać się czy płakać...

;)

:)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mion.. blagam.. pochwal sie jakimkolwiek wlasnym dokonaniem..jedna prosta aplikacja... JAKĄKOLWIEK

Przetwarzanie tablicy wyraz po wyrazie.. blagam.. niech mi nikt nie mowi, ze to jest takie misson imposible, bo juz w ogole zwatpie w to czy dobrze zrobilem wybierajac to forum na zrodlo pomocy.

Dobra, demotywujecie mnie tylko do pracy... temat uwazam za zamkniety. Pochwale sie wynikami i wtedy pogadamy... zaprosze do wyszukiwania bledow w gotowej aplikacji.

bez urazy, spotkamy sie za kilka weekendów - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurandinho - rób swoje, nie zniechęcaj się postami Miona. On za takie rozwiązania, jakie ty chcesz udostępnić za darmo, bierze kasę, stąd jego takie a ni inne podejście.

Założenia może nieco wygórowane, fakt, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Był już gdzieś temat jakiegoś użytkownika forum który chciał stworzyć wielki kombajn w postaci CMS ale coś mu chyba nie wypaliło bo dość szybko ucichło - tak samo będzie z tym tematem. Nic nie przebije autorskiego oprogramowania webowego dostosowanego w stu procentach do potrzeb administratora.

spro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije autorskiego oprogramowania webowego dostosowanego w stu procentach do potrzeb administratora.

Przebije coś co jest o 100% tańsze i dostosowane np. w 90% do potrzeb administratora...

Moim zdaniem taki skrypt powinien być pisany przez zespół programistów.

1 człowieka nie stać (czasowo) żeby napisać i rozwijać coś naprawdę dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już gdzieś temat jakiegoś użytkownika forum który chciał stworzyć wielki kombajn w postaci CMS ale coś mu chyba nie wypaliło

Dokładnie o tym pisałem :D Znaczy było więcej takich pomysłów i zawsze kończyły tak samo. Czekam na przełamanie złej passy :)

Przetwarzanie tablicy wyraz po wyrazie.. blagam.. niech mi nikt nie mowi, ze to jest takie misson imposible

Nie mówię, że przerabianie tablicy, ale na przykład wyświetlanie tego realtime w polu tekstowym. Dlaczego prosty edytorek tinyMCE to 400KB kodu? Nie licząc nawet pluginów?

rób swoje, nie zniechęcaj się postami Miona
Gość przedstawia projekt na rok albo dłużej a ma się zniechęcić czyimś niedowierzaniem? To powinien być bodziec, żeby nam udowodnić jak bardzo się mylimy a jak się postami zniechęci to i tak dłużej niż tydzień nie wytrzyma, więc tylko oszczędzimy mu czas :wacko:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności