Skocz do zawartości

Code Cleaner z Allegro - Opinie


stilly

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknąłem się na program Code Cleaner można go zobaczyć pod adresem:

https://allegro.pl/item815327867_codecleane...acja_stron.html

Jak opisał autor działanie Code Cleaner usuwa z kodu strony wszystkie zbędne znaki - spacje, taby, entery, komentarze.

Ale pytanie jak to się przekłada na funkcje programu:

Teraz Twoja strona WWW:

będzie się szybko ładować u klienta

zmniejszy transfer danych na Twoim serwerze

zmniejszy obciążenie serwera

zdoła uzyskać wyższe pozycje w wynikach Google

Czy po usunięciu spacji, tabów, enterów czy komentarzy strona wystrzeli w google na wyższe pozycje?

Szczerze wątpię, jeżeli program miałby funkcjonalność podobną do https://validator.w3.org to możliwe, że "coś" by dawał

Co do reszty np.: szybsze ładowanie, zmniejszenie transferu czy obciążenia funkcjonalność wydaje mi się także znikoma, no chyba, że ktoś ma połowę skryptu w komentarzach.

Jeżeli ktoś kupił owe oprogramowanie to chciałbym zobaczyć opinię innych osób bardziej zapoznanych z programem.

Pozdrawiam

Polskie wsparcie serwerowe i komputerowe - Outsourcing IT, instalacje smarthome i sieci komputerowe. Poznaj nasz Blog z nowinkami IT oraz najlepsze darmowe oprogramowanie RustDesk do zdalnego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściema w 99% ;-)

Teraz Twoja strona WWW:

będzie się szybko ładować u klienta - dysk to teoretycznie najwolniejsza częśc całego systemu, ale to raczej mikrooptymalizacja niezauważalna gołym okiem, no chyba że ktoś Pana Tadeusza między wierszami kodu

zmniejszy transfer danych na Twoim serwerze - może minimalnie- jeśli pousuwa je z htmlowych templatek

zmniejszy obciążenie serwera - patrz punkt 1

zdoła uzyskać wyższe pozycje w wynikach Google - tu już się nie wypowiem

dodam że usunięcie biały znaków i komentarzy z php można zrealizować w 4 linijkach kodu

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie myślałem byłem tylko ciekaw czy ktoś kupił to bo jestem ciekaw co tam w nim zrobili, że go aż tak chwalą :P

Pośmiać się zawsze można :)

Polskie wsparcie serwerowe i komputerowe - Outsourcing IT, instalacje smarthome i sieci komputerowe. Poznaj nasz Blog z nowinkami IT oraz najlepsze darmowe oprogramowanie RustDesk do zdalnego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.softpedia.com/get/Internet/WEB-...ABit-Tidy.shtml

https://www.w3.org/People/Raggett/tidy/

Przypominają mi się czasy gdy na allegro sprzedawano programy do naprawy dysków a tak naprawdę edytowano darmowe wersje i po prostu zarabiało się na nich krocie.

Hmm zmniejszenie transferu to zapewne wywalenie spacji pomiędzy tagami lepsze efekty daje gzip :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściema w 99% ;-)

Teraz Twoja strona WWW:

będzie się szybko ładować u klienta - dysk to teoretycznie najwolniejsza częśc całego systemu, ale to raczej mikrooptymalizacja niezauważalna gołym okiem, no chyba że ktoś Pana Tadeusza między wierszami kodu

zmniejszy transfer danych na Twoim serwerze - może minimalnie- jeśli pousuwa je z htmlowych templatek

zmniejszy obciążenie serwera - patrz punkt 1

zdoła uzyskać wyższe pozycje w wynikach Google - tu już się nie wypowiem

dodam że usunięcie biały znaków i komentarzy z php można zrealizować w 4 linijkach kodu

dobra, trochę się pomyliłem, teraz doczytałem całą aukcję, dodają gzipa + cachowanie do statycznych plików + nagłówki 304 (prawdopodobnie) - generalnie rzecz ujmując może to znacznie przyśpieszyć działanie serwisu i zmniejszyć transfer nawet o jakieś 90%, nie mniej nie wydałbym nawet grosza na ten skrypt ;-) poza tym nie wszędzie można go zastosować.

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opisał autor działanie Code Cleaner
Autor czyli wydawca addera :P Wystarczy pare linijek kodu PHP i też będzie kasował zbędne dane z kodu.Poza tym zysk jest tam niewielki, że niezauważalny. Takie "optymalizacje" były dobre w czasach modemów i łączy 36kb/s gdzie każdy gram mniej kodu strony dawał jakiś zysk.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co on tam wypisał jak

# wiarygodność Twojej oferty

# atrakcyjność serwisu internetowego

# zdoła uzyskać wyższe pozycje w wynikach Google

to jest zwykłe naciąganie, ba nawet oszukiwanie potencjalnego klienta :P

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I autor prosi na forum o wyrozumiałość do SEO addera :P

Robi w bambuko wszystkich po kolei :)

Polskie wsparcie serwerowe i komputerowe - Outsourcing IT, instalacje smarthome i sieci komputerowe. Poznaj nasz Blog z nowinkami IT oraz najlepsze darmowe oprogramowanie RustDesk do zdalnego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności