Skocz do zawartości

Php, html etc. a pozycjoner


Nikosis

Rekomendowane odpowiedzi

No tak. W pewnym momencie mojego "pozycjonowania" w końcu zrozumiałem (olśnienie), że chociażbym nie wiem jak się starał to na dłuższą metę koniecznie muszę nauczyć się chociażby podstaw html i php. Bez tego ani rusz, a ja jestem otwarty na naukę i wiem, że to podstawa. Nie chcę być tylko takim FTPowcem, CMSowcem i chcę ruszyć trochę dalej. Na razie moja wiedza ogranicza się do tego, że metodą prób i błędów i po godzinach męczarni potrafię coś (zapewne z błędami) zmodyfikować. O pisaniu czegoś samemu nie ma mowy. W szkołach jest tragiczny poziom nauczania. Plan nauczania informatyki w szczególności w liceach to totalna porażka, ale to temat na inny wątek... :)

Chcę się dowiedzieć jak wy uczyliście się oraz może podacie mi jakąś ciekawą literaturę. Proszę też o nie odsyłanie mnie do SERPów, bo sami wiecie jakie te SERPy często są ;) . Jasne, mogę sam poszukać, co więcej szukałem, ale najlepiej po prostu zapytać o zdanie innych, którzy mają w tym doświadczenie. :)

Reasumując, co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nauczyłem HTML'a, oglądając kod źródłowy stron w Notatniku :)

Z kursów online na uwagę zasługuje kurshtml.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Ty (choć html znam) ;-)

Ale podobnie jak G.Krawczyk mam od tego ludzi :-)

Jakby na to nie patrzeć pozycjoner to często manager/osoba zarządzająca zasobami ludzkimi :) (wiem po sobie)

Ja tylko opłacam i wystawiam FV (no i pozycjonuję rzecz jasna...) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z FiKaS'em. Pozycjoner powinien zajmować się pozycjonowaniem a pisanie skryptów zostawić innym. Oczywiście jakieś podstawy html czy php są konieczne, nie ma co z byle pierdołą latać do specjalistów. A jak jest potrzeba to zlecasz i po sprawie a w tym czasie robisz swoją robotę. Tak więc na pytanie co polecam - zająć się pozycjonowaniem, żeby Cię było stać na opłacenie specjalisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, pozycjoner to bardziej manager niz spec od programowania. Wiadomo ze taka wiedza sie super przydaje i moze nawet przyspieszc prace. Ale znowu sama nauka takze jest czasochlonna, dlatego preferuje równierz zlecanie innym pewnych rzeczy.

Wynajme punkty Gotlink.pl, Seo.Net.pl, E-weblink oraz SeoMatiK.pl - najtansze ceny na rynku.

Kontakt: GG 2019406 email 99f@wp.pl

468x60.gif

Doceniasz innowacje? Najmocniejszy system linków stałych Seomatik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, pozycjoner to bardziej leń a nie manager :) Co powiecie na to, że od bycia managerem jest manager? Jak chcesz optymalizować skrypty bez znajomości php/html ? Czasami taka wiedza jest potrzebna, jak i grzebanie w bebechach aby coś usprawnić. Programista/koder nie zawsze wie co dobre dla wyszukiwarek, po to właśnie jest pozycjoner. Podstawy php, mod_rewrite , dobrze html, powinien znać inaczej to jest d. nie pozycjoner B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no według mnie nie da się chociażby bez podstawowej znajomości php i html.

Tzn. może i się da, ale to według mnie bez sensu.

Tak jak już ktoś wyżej napisał, z każdą byle pierdołą nie ma co latać do programisty, po drugie, programista musi być zaufany - taka sytuacja, wymyślasz sobie jakiś fajny skrypt na site czy cokolwiek oryginalnego/innowacyjnego, po co opowiadać o wszystkim jak co ma działać programiście? :) Wiadomo, jeśli zaufany, zachowa wszystko dla siebie, ale jeśli nie to po co nam to...

Ja tam wykonuję wszystko co mi potrzebne we własnym zakresie B) po co ktoś później ma operować moimi pomysłami, poza tym oszczędność i satysfakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umówmy się, podstawy muszą być. Czy pozycjoner to leń nie manager? Prawdopodobnie tak. Dlaczego? Bo gdyby każdy z nas wykorzystywał swój potencjał to byśmy mieli w tej chwili w posiadaniu 5x więcej :-) Ale jak to zwykł pisać Kiyosaki (w zasadzie jedna rzecz, która nie wydaje mi się ściemą) "mądrzy ludzie zatrudniają mądrzejszych ludzi od siebie, żeby dla nich pracowali" tego się trzymam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka przez praktykę to najlepsza metoda. Polecam się zaopatrzyć w kilka książek (typu biblia + ćwiczenia + gotowe skrypty) a następnie podjąć się wprowadzenia teorii w praktykę :) Problem do rozwiązania albo można sobie stworzyć (stronka z rozbudowanym formularzem zamówienia / kontaktowym ... HTML + CSS i formularz w PHP) albo poczekać na problem do rozwiązania B)

Podstawy z HTML'a i PHP (przydatne przy problemach z darmowymi CMSami) moim zdaniem trzeba mieć :) Bo inaczej możemy komuś wciskać, że np. znacznik "alt" powstał dla pozycjonerów (miałem nieprzyjemność spotkać takiego geniusza) albo że tabelki są po to żeby przy ich pomocy robić strony :P

Pozdrawiam :P

P.S.

A gdzie szukać literatury HTML + CSS i jeszcze PHP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz optymalizować skrypty bez znajomości php/html ?

Zlecić programiście?

I zgadzam się z Fikasem, chociaż kiedyś trzeba się było ogólnie babrać samemu we wszystkim.

Jak chcesz obniżyć koszty to zakumpluj się z jakimś progamista po prostu.

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi pomaga i myślę, że warto się nauczyć (kolejność istotna):

1. (X)HTML

2. CSS

3. PHP

4. MySQL

5. JS (można w ogóle zacząć od jakiegoś frameworka np. JQUERY)

6. Ajax

Myślę, że tyle starczy.

Głodne dzieci, pomóż im, wystarczy kilka kliknięć. Optymalizacja strony za darmo.

Kiedyś miałem czas na wszystko, w ogóle masę wolnego czasu... później zająłem się pozycjonowaniem :D

Mój blog seo. Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności