Skocz do zawartości

Nawiążę współpracę z osobą/firmą czerpiącą zyski z WWW poprzez mikropłatności SMS


fahofiec

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiążę współpracę z osobą posiadającą serwisy z legalnie wdrożonymi mikropłatnościami typu Premium SMS. Od dawna planuję wprowadzenie płatności w kilku swoich katalogach, niestety większość czasu spędzam za granicą, przez co nie posiadam nawet polskiego NIP-u i nie czuję się jeszcze na siłach prowadzić w Polsce działalność gospodarczą i wykonywać papierkową robotę związaną z rozliczaniem wszystkich, zwłaszcza tak drobnych zysków. Dlatego szukam osoby, która zgodziłaby się po prostu podpiąć mój serwis do swojego konta u operatora płatności i rozliczać wszystko jak swoje zyski, a w zamian będzie mogła pobrać określony procent moich zysków. Czyli nie przysporzy to żadnej dodatkowej pracy ani kłopotów, a otrzyma się za darmo część mego zarobku. Oczywiście partner będzie miał wgląd do moich serwisów i pełną kontrolę nad wszystkim. Taka współpraca trwałaby maksymalnie kilka miesięcy, bo wkrótce chcę realizować większe, stacjonarne projekty i będę musiał założyć przedsiębiorstwo, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby się "ogarnąć", dlatego liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów po interesach. Czekam na oferty i jeszcze raz podkreślam, że partnera to nic nie kosztuje, a ma szansę zwiększyć swoje zarobki. Wątek celowo nie umieszczam w dziale Ogłoszenia i Zlecenia, licząc na ewentualne uwagi, wskazówki, propozycje do omówienia itp.

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Cie advokat pocieszył

problem w ogóle z rozliczeniem tego widze szczególnie chyba w kwestii VATu

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w ogóle z rozliczeniem tego widze szczególnie chyba w kwestii VATu

Chodziło mi o to, aby partner połączył mój zysk ze swoim zyskiem, tj. na papierze żeby to był tylko jeden (jego) zysk (zawierający już w sobie mój zysk) i od tej całej kwoty zapłacił jeden podatek, pobrał dla siebie trochę procent prowizji i mi, prywatnie przelał na konto to co z tego zostanie.

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uproszczenia wytłumaczę to na przykładzie. Jest osoba "A" zarabiająca na Premium SMS, mająca konto u operatora takich płatności i odprowadzająca podatek. Chcę nawiązać z nią prywatną współpracę. Załóżmy, że osoba A zarabia 100 zł miesięcznie i ja na swoich serwisach również zarobię 100 zł miesięcznie. Chodzi o to, by osoba A podpięła moje serwisy do swojego konta i oficjalnie to ona czerpała zyski z moich serwisów, czyli zarabiałaby już 200 zł i od tych 200 zł (zamiast, jak wcześniej - 100 zł) odprowadziła podatek, jakby to były wszystko jej zyski. Dopiero po odprowadzeniu podatku i przelaniu pieniędzy na swoje prywatne konto, pobrałaby sobie prowizję, np. 20% w zamian wykonanie za mnie papierkowej roboty (choć naprawdę nie musiałaby wykonać żadnej dodatkowej pracy, bo podatek tak czy inaczej odprowadza od swoich zysków, więc odprowadziłaby tylko większy podatek i nic więcej). Dopiero pozostałą kwotę przelałaby ze swojego prywatnego konta na moje prywatne konto. Nikt na tym nie traci, podatek jest zapłacony, więc państwo nie straci ani grosza, pracy nikomu nie przybywa, a jest zysk dla partnera, a ja mogę się przygotowywać do rozpoczęcia własnej działalności, mając już gotowe i działające zaplecze.

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie największy problem z przekazaniem Tobie tych już jak to nazywasz "czystych" pieniędzy.

Jako niby co miałby być przekazane? Jako darowizna - trzeba odprowadzić podatek? Jako umowa zlecenia? Firma musi odprowiadzić podatek.

Sposób, który przedstawiłeś powyżej to nic innego jak tzw. pralnia. Ktoś pod przykrywką własnej firmy ma "legalizować" dla Ciebie dochód. Uwierz mi - nie da się tego legalnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakby podpisał z Tobą umowe o dzieło.

I wtedy odprowadzi podatek dochodowy za Ciebie a Ty dostaniesz rozliczoną kasę - zarobiona kasa - prowizja dla osoby - dochodowy od pozostałej kwoty : przelewa na Twoje konto bankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety większość czasu spędzam za granicą, przez co nie posiadam nawet polskiego NIP-u i nie czuję się jeszcze na siłach prowadzić w Polsce działalność gospodarczą i wykonywać papierkową robotę związaną z rozliczaniem wszystkich, zwłaszcza tak drobnych zysków.
To rozlicz jako zagraniczna firma/osoba prywatna - gdzie problem?

PS: Jesteśmy w UE :D

PPS: Jeśli poza UE - popatrz jak robi to np. Adsense ... i gdzie problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności