Skocz do zawartości

Czy to dobry pomysł ?


GP.wroclaw

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje utworzyć stronę e-commerce która po uruchomieniu bedzie pojawiała się mapka gdzie będzie się wybierać odp Miasto ( Wiadomo że klient kliknie własne)

pod każdym Miastem będzie krył się serwis który różnił się takimi rzeczami jak :

-Sub-domena Miasto.firma.pl

-Numery telefonów ( Każdy oddział posiada oddzielny numer stacjonarny , lub grupa oddziałów w zależności od pracowników )

-Adresy pocztowe

-Każdy będzie posiadał mapkę Google na stronie głównej pokazującą dana miejscowość

-Inne rodzaje dostawy i odbioru towaru ( W niektórych miastach będzie klika punktów )

-wygląd w sumie podobny , lecz to nie ma znaczenia ( Nie widać w kodzie )

-Cennik będzie inny jak również ilość produktów

-wszystkie znaczniki tile będą różnic się Miejscowością np Komputer "Miasto" "Nazwa towaru"

- Bazdy danych Beda inne lecz niektóre będą zawierały podobne dane

Rzeczy które beda takie same

-Ogólny kod Serwisu 97%

-Regulamin minimalnie zmieniony

-Sama wyszukiwarka i rozmieszczenie okien na serwisie

Ogólne założenie serwisu jest takie że przy wielu oddziałach firmy ludzie gubią się w obsłudze . Najłatwiej jest podawać klientowi adres na nazwą Miasto.Firma.pl

Jak również sama reklama w tai serwisie jest bardziej sprecyzowana np adwords ( Używają lokalizacji wyświetlania reklam)

Z Mojego doświadczenia wynika że takie coś w zupełności się sprawdza . Zaznaczam że przy jakichkolwiek reklamach na wyszukiwanie dla danego miasta będzie reklamowany tylko jeden serwis ( Adekwatny do lokalizacji ) a nie wiele .

Zaznaczam również że przyczyna takiego założenia jest rozdzielenie Panelów administracji i Pracowników włącznie z księgowością itp

Też i serwis specjalnie wizualnie ma prawie identyczny wzór grafiki i rozmieszczenia okien by nie powodować wrażenia że to inna firma bo wszystko to ma na celu ułatwić użytkownikowi zdobycie informacji i jak najłatwiejszy zakup a nie będzie to możliwe w pojedynczym serwisie

Z prawnych rzeczy powiem tylko że dana domena jest opatentowana i pokrywa cały zakres działalności i portali internetowych .

Proszę o informacje co o tym myślicie . Może wystosować jakieś pismo do google o zaistniałej sytuacji bo moim założeniem nie są żadne sztuczki triki czy takie tam chodzi mi tylko o użytkowników i nie ukrywam koszty budowy takiego serwisu .

co do prostej zmiany w jednym wielkim protalu by za pomocą zmiennej ustawiać wszystko to odpada bo cały system opieral by się na już zrobionej aplikacji gdzie zmiana czegokolwiek to problem licencyjny . I jakbym chociaż wspomniał o czymś takim to by się zalamali bo wiązało by się to ze zmiana ok 60 różnych usług systemu (nierealne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda na klasyczny spam. Wiele miast, te same produkty i zmodyfikowany cennik. Ogólnie jak ktoś opisuje projekt i zaczyna od tego jakie będą meta-tagi i jak to będzie wyglądać od strony SEO... to wiesz, od razu myślę, że to kolejny biznes bez pomysłu. Użytkowników nie obchodzi co sobie wstawisz w title, keywords i na co masz (albo myślisz, że masz) patent. Obecnie dostępne sklepy doskonale rozwiązują "problem" dostarczania i odbioru towaru. Więc pomysł aby to robić inaczej niż "wszyscy", tylko po to, żeby mieć większy SITE jest kompletnie bez sensu.

>Ogólne założenie serwisu jest takie że przy wielu oddziałach firmy ludzie gubią się w obsłudze . Najłatwiej jest

>podawać klientowi adres na nazwą Miasto.Firma.pl

Jakakolwiek firma mająca wiele oddziałów tak robi? Zobacz sobie jak to jest zrobione na komputronik, nie wydaje mi się, żeby sprawdzenie adresu to była tak zawiła koncepcja, że trzeba stawiać każdy punkt sprzedaży na oddzielnej subdomenie...

Albo czegoś nie zrozumiałem, albo po prostu tylko ja jestem taki genialny, że potrafię kliknąć w link "mapa oddziałów" a potem w miasto w którym mieszkam ;)

>Może wystosować jakieś pismo do google o zaistniałej sytuacji bo moim założeniem nie są żadne sztuczki triki

W większych firmach wszystko podpada pod procedury, myślisz, że napiszesz "ej matt, wiesz nie banuj mi domeny, bo to dla użytkowników robię" i coś to zmieni? :D Użytkownicy nie takie rzeczy pisali do google i na blogu, pewnie już się domyślasz, że efekt był żaden :)

>Z prawnych rzeczy powiem tylko że dana domena jest opatentowana i pokrywa cały zakres działalności i portali

>internetowych .

Tego już kompletnie nie rozumiem, jak można patentować domenę? :P Od razu podpowiem, że nie da się. Po co to w ogóle robić skoro i tak jesteś jedynym właścicielem i nikt tej domeny nie dostanie, chyba że nie zapłacisz 40 złotych za przedłużenie.

>co do prostej zmiany w jednym wielkim protalu by za pomocą zmiennej ustawiać wszystko to odpada bo cały

>system opieral by się na już zrobionej aplikacji gdzie zmiana czegokolwiek to problem licencyjny

Jaki problem licencyjny? Kupujesz i masz prawo do zmian we własnym zakresie, nie ma czegoś takiego jak problem licencyjny jeśli kupiłeś i masz legalny skrypt (albo nawet darmowy). Albo masz skrypt zaszyfrowany, wtedy szukasz innego skryptu albo płacisz za licencję ze źródłem. Jest też druga możliwość - sprzedawca jest idiotą i faktycznie zapisał w licencji zakaz wprowadzania zmian (pewnie jak jakiś pokemon znajdzie lukę to będzie się mógł włamywać do sklepu 20 razy dziennie bo na zmiany nie zezwala licencja), wtedy - patrz wyżej, albo szukasz normalnego sprzedawcy :)

Mniej prawa i SEO, strasznie to wszystko komplikujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do prostej zmiany w jednym wielkim protalu by za pomocą zmiennej ustawiać wszystko to odpada bo cały system opieral by się na już zrobionej aplikacji gdzie zmiana czegokolwiek to problem licencyjny . I jakbym chociaż wspomniał o czymś takim to by się zalamali bo wiązało by się to ze zmiana ok 60 różnych usług systemu (nierealne )
Zastanów się co ty piszesz za nonsensy ;) Jaki problem licencyjny ? Oczekujesz od oprogramowanie takiej, a nie innej funkcjonalności i nie widzę tutaj żądnego problemu żeby jednym kliknięciem zmienić ustawienia w 1 czy też w 100 serwisach o ile będzie odpowiednio napisane oprogramowanie.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności