Skocz do zawartości

Średnia wieku na PIO


Xann

Średnia wieku na PIO   

263 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Urodziłeś się w przedziale ?

    • do 1959
      4
    • od 1960 do 1965
      1
    • od 1966 do 1970
      4
    • od 1971 do 1975
      17
    • od 1976 do 1980
      20
    • od 1981 do 1985
      65
    • od 1986 do 1990
      72
    • od 1991 do 1995
      33
    • od 1996
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Alexa Suraci. W wieku 15 lat napisał Konvulse używając języków PHP i MySQL, a dwa lata później wypuścił Chyrp i w wieku 17 lat był znany przez pół świata jako twórca klona WordPress.

Sam strony prowadzę portal o Formule 1 i jak widzę moich rówieśników - a ostatnio w zasadzie to ludzi młodszych - zarabiających miliony, to zastanawiam się, gdzie popełniłem błąd.

Hehe.. myślisz, że stworzysz portal, których w sieci jest tysiące i będziesz zarabiać miliony? Aby tak się stało trzeba dużo pracy i chęci, a przede wszystkim oryginalności i kreatywności. Stwórz coś na miarę naszejklasy czy innego takiego światowego portalu (nie mówie tutaj o tym byś stworzył taki serwis tyle tylko, że pod inną nazwą, bo nie o to chodzi). społecznościowego, a nie pożałujesz. :)

Napisz email lukas24.24@o2.pl jeśli mam wobec Ciebie zobowiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja bym większość winy zwalił na system edukacji, który nie opiera się na rzeczywistym zainteresowaniu uczniów do chęci zdobywania jakiejkolwiek wiedzy... Większość lekcji albo opiera się na czytaniu podręcznika, albo co gorsza na jego przepisywaniu do zeszytu! (trzeba coś napisać, tj. przepisać, bądź dyktują ci na lekcji coś, co również w tym podręczniku jest...) Gdyby lekcje i szkoła interesowała młodych ludzi, dawała im jakieś pole do popisu, a nie jak teraz "róbta co chceta, jeżeli tylko trzymacie się szablonu" to społeczeństwo również byłoby inne.

Nie zgodzę się z Tobą w pełni. Masz po części rację, szkoła nie jest idealna. Jednak cwaniactwo i chamstwo jednak urodziło się wraz z rozwojem internetu(moze nie urodziło, ale wcześniej nie było aż tak widoczne).

Załóżmy, że Pani zadała Jasiowi wypracowanie "Opisz na czym polegało Spartańskie wychowanie". Kiedyś cała klasa miała tę samą książkę. Żeby wykonać pracę domową, musieli przeczytać odpowiedni fragment, zrozumieć go i przepisać własnymi słowami.

Teraz wygląda to tak, że wchodzi taki troll na forum i przepisuje polecenie. Czeka 5 minut. Nikt nie odpowiada. Pisze kolejnego posta lub podbija tamtego. Czeka kolejne 15 minut. Zaczyna wyzywać: "Od czego jest to forum, jak nie potraficie mi pomóc zamknijcie to", "jesteście beznadziejni" itp. itd wraz z mocniejszym słownictwem. Postawa typowo roszczeniowa.

Wiem, że to nie jest reguła. Na tym forum może faktycznie są bardziej rozgarnięci życiowo userzy. Jednak prawda jest taka, że większość to inwalidzi życiowi, pokemony i dzieci neo.

Ja patrzę na to z perspektywy admina. Rejestruje się taki i od razu pisze posta. Zazwyczaj tytułuje go nic nie znaczącym "POMOCY!!!". Post zakłada we wszystkich możliwych działach. Pierwsza moja irytacja: kolejne 4 wątki o tytule "pomocy". Można je rozróżnić tylko po ilości wykrzykników. Druga rzecz, która mnie wnerwia: Używa słowa "pomoc", a tak na prawdę szuka frajera co odwali za niego całą robotę. Kolejna rzecz: Ledwo się zarejestrował, a już wyzywa z powodu braku "pomocy". Kto ma do cholery "pomagać" jak każdy tylko bierze, nic nie daje. Nawet jak ktoś ze stałych użytkowników w jakimś stopniu przyczyni się do rozwiązania problemu w wątku, to nie ma ani dziękuję ani pocałuj mnie ... Koleś zapomina o forum. Przypomina sobie dopiero jak ma kolejne zadanie z danej dziedziny. Większość niestety tylko wymaga darmowego odwalania wszystkich obowiązków. Przyzwyczaili się ze im to się należy.

Nikogo nie obrażam, nie wskazuje palcem, możliwe że macie inne podejście do zycia niż to które opisałem. Chciałem wykazać, że takie rzeczy mają miejsce i to w dużej skali. Ja niestety mam codziennie styczność ze sporą próbką "młodzieży" i ich "zadaniami" i wiem jak to wygląda. Palec mnie już czasem boli od wciskania "banuj to IP"...

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perplexus nie sposób się z Tobą nie zgodzić, jednakże nie jest to jedynie postawa młodzieży, ot, choćby przykład Cb-radia, gdzie większość tylko pyta o drogę, a od siebie nic nie powie (i nie są to tylko i wyłącznie młodzi ludzie!).

Pamiętaj jednak, iż duża część opisanych przez Ciebie troli, zwanych także dziećmi neo ma właśnie neostradę - a ta jak wiadomo ma zmienne ip, czyli nawet banowanie adresów na dużo się nie zda i jak będą chcieli to znowu powórcą zapominając o poprzedniej sytuacji i o tym, iż nie są na ów forum mile widziani. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, iż nie ma raczej realnych szans na zmianę całego tego systemu w stosunkowo krótkim czasie. Kiedyś ludzie walczyli o swoje poprzez powstania narodowe, potrafili poświęcić własne życie za innych, a dziś każdy widzi jak jest... - jeżeli ktoś ma pomysł niech startuje na prezydenta, czy gdziekolwiek, gdzie będzie mógł działać, na starcie macie mój głos... :)

Co do cwaniactwa i jego upowszechnienia się w internecie, to jest to tylko po części prawda. Wystarczy przecież wejść w byle jakie blokowisko i już można przekonać się, jacy ludzie potrafią być (niestety tutaj przoduje właśnie młodzież)... A przecież blokowiska istnieją od dobrych kilkudziesiąciu lat! (no, może za PRL każdy się z każdym znał i nie wyglądało to tak, jak jest teraz, ale specjalne przypadki musiały mieć miejsce)

btw. moja wypowiedź może wydawać się lekko chaotyczna, ale to z przemęczenia już...

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem w posiadaniu dosyć specjalistycznego forum i nierzadko trafi się taki troll co chce wszystko na tacy i jeszcze wyzywa jeśli się go tylko naprowadzi na odpowiednie materiały. Zresztą na PiO też się tacy zdarzają...

a masz może na tym forum... avatar z ptaszkiem/jaskółką? ;/ czy cos w tym stylu?:) jakoś mi się tak przypomniało/skojarzyło, ale nie pamiętam dokładnie jakiego skryptu to jest forum ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może na tym forum... avatar z ptaszkiem/jaskółką? ;/ czy cos w tym stylu?:) jakoś mi się tak przypomniało/skojarzyło, ale nie pamiętam dokładnie jakiego skryptu to jest forum ;]

Nie. A nawet jeśli tak, to się nie przyznam. Nie potrzebuję rozgłosu.

Pamiętaj jednak, iż duża część opisanych przez Ciebie troli, zwanych także dziećmi neo ma właśnie neostradę - a ta jak wiadomo ma zmienne ip, czyli nawet banowanie adresów na dużo się nie zda i jak będą chcieli to znowu powórcą

Spokojna Twoja rozczochrana. Tyle lat już walczę z tymi gnojami, że zaopatrzyłem się w odpowiednie techniki/narzędzia. Żaden standardowy skrypt na rynku nie dałby rady walki z dziećmi neo, fakt. Dlatego mam całkiem fajnie przemyślane mechanizmy.. ale nie o tym jest wątek.

Z cb-radiem masz rację. Wielu jeździ takich co mają drewniane baty. Dyskutujemy jednak o nowym pokoleniu i ich zwyczajach. Ciężko tak dyskutować bez dowodów, bo albo mi uwierzysz albo nie, ale z roku na rok jest coraz gorzej. Administrowanie jakimkolwiek społeczeństwem poniżej 20 roku staje się katorgą. Jeszcze 3 lata temu było przyjemnie, ludzie sprawiali wrażenie starających się, próbujących. A teraz na 1000 wątków, niestety 600 jest suchym przepisaniem polecenia. Zero wkładu własnego. Kiedyś forum edukacyjne służyło pomocą w wyszukiwaniu materiałów. Teraz jest bardzo dobrze działające google, każdy sobie może sam wyszukać. A fora są traktowane jako oazy murzynów gotowych do odwalenia pracy domowej. Odwiedzają je w sporej mierze osoby, którym nawet nie chce się użyć google - pomysleć nad zapytaniem do przeglądarki.

Poniosło mnie w tych zarzutach, wiem. Ale takie emocje narastają już we mnie od dłuższego czasu. Dobra idę po napoje. Miłego weekendu i andrzejek. Nie siedźcie przed kompami!

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności