Skocz do zawartości

Otwarcie własnej firmy


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
08. Z tego co mi wiadomo jeżeli chcesz sprzedawać oprogramowanie na płytach / rzeczowo / ... potrzebujesz kasy fiskalnej - rozwiązaniem może być sprzedasz przez internet typu. download w przypadku zapłaty (ale o to lepiej już się pytać w US).

Dokładnie tak - w formie elektronicznej nie łapie się jeszcze na kasę fiskalną pod warunkiem że wartość twojej sprzedaży dla osób bez DG nie przekroczy 10.000 euro w danym roku podatkowym.

Czyli rozumiem, że jakbym chciał sprzedawać programy na płytach cd to muszę mieć kasę fiskalną, a jeżeli przez internet np po zapłaceniu na program, daję dostęp do serwera z którego można pobrać program to nie potrzebuję kasy, tylko wystawiam fakturę VAT i po sprawie, tak? Bo już się pogubiłem całkiem.

Jeżeli coś pokręciłem to byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie :P

Z Microsoftem w sprawie Visual Studio wszystko załatwione, już wiem co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super bo już myślałem, że będę potrzebował kasę fiskalną :D

I w takim wypadku nie ma żadnych limitów, co do dochodów ze sprzedaży, że np jak sprzedam za ileś tam tysięcy, to będę kasę potrzebował :P

Czyli tak, ze sprzedażą programów mojego autorstwa wiem co i jak, biuro rachunkowe za mnie zrobi wszystko, licencje na oprogramowanie załatwione w razie kontroli. Czyli mi na głowie zostanie tylko obsługa klienta i płacenie podatków, zusów i innych cudów :P

Oczywiście faktury vat zanosić na koniec miesiąca do biura rachunkowego czy na bieżąco?

FiKaS jeżeli wyślę fakturę VAT w PDF, to u mnie zostanie i oryginał i kopia? Jedno dla siebie drugie dla biura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie wiem czy z progiem obrotów dot. kasy fiskalnej jest tak jak mówi FiKaS.

Spytaj księgowej dokładnie.

Co do FVAT słanych w PDF to się nie chwal, bo nie można tego robić. Ale ludzie drukują faktury i mówią że przyszły pocztą.

Jak już wiesz, jak to jest z Visual Studio, to się pochwal. :D

/Z tego co ja wiem to próg na kasę fiskalną to 20k obrotów w 1. roku działalności (w sensie do końca grudnia), a 40k w każdym następnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pogadam z nią dokładnie :P Najważniejsze, że na start nie potrzebuje kasy fiskalnej :D General coś pisał, że nie potrzebuje dopóki nie przekroczę 10k euro :P

Co do Visual Studio to mi powiedzieli, że w razie kontroli wystarczy na ich stronie, tam gdzie się pobiera VS 200 EE, pokazać licencje którą trzeba zaakceptować, aby pobrać i legalnie korzystać, równie dobrze, można tą licencje sobie wydrukować, aby mieć na papierze i to wszystko :)

Nie no 20k to ja na pewno nie zarobię na samych programach, w pierwszym roku działalności :P Bo z innych aplikacji na zlecenie, to wiem co i jak, bo jest pod jednego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie w grudniu, rozumiem, że działalność gospodarczą się zaczyna od momentu wpisu do ewidencji w urzędzie gminy/miasta :P Kolejna sprawa to że jeszcze pracuję i w styczniu się zwalniam.

Rozumiem, że na sprzedaży oprogramowania nie mógłbym mieć obrotu większego niż 20k, ale za zlecenia itp to już nie ma limitów.

Wyczytałem, że koszt założenia firmy to jakieś 400zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak. Ale o takie śliskie sytuacje naprawdę lepiej spytać księgowego.

Nie wiem czy coś stoi na przeszkodzie, ale może rozważ założenie działalności jednocześnie będąc na etacie?

Skąd Ci się wzięło to rozgraniczenie na programy i zlecenia? Obrót to kwota, jaka przejdzie przez Twoje konto/szufladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, a jednak 8k za sklep? :D Rozsądna cena wg mnie.

No jak przekroczysz, to bierzesz kasę. Rozliczasz tak czy owak, tylko trochę większe koszty (kasa + serwisy).

Dokładnie się nie orientuję, ale jak masz działalność i jesteś na etacie jednocześnie, to płacisz tylko jedną ze składek ZUS, a druga się powiela. No ale jest niższy niż zwykle. Niektórzy się też dogadują z szefem, że sami będą sobie płacić składki, a ten niech da im za too tyle większą pensję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tutaj chodzi o ogólny obrót :D

A co jak przekroczę ten limit?

20tys ogólnie to lekko zrobię :P za pierwsze zlecenie dostane ponad 8k

Z tego co wiem, to jak się pracuje na etacie, to ZUS jest jeszcze niższy, coś koło 150zł.

jak pracujesz płacisz tylko składkę zdrowotną: 224 zł.

napisz na gg to Ci objaśnię po kolei co i jak

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności