Skocz do zawartości

Matura 2010


Salek_Art

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale przepraszam matmę idzie napisać w szkole średniej nawet profil humanistyczny, gorzej mają szkoły muzyczne plastyczne, matura jest banalna, szczerze powiem wam, ze próbnych (2x pisałem) no nie zdałem a maturę zwykła tak zdałem, ze polonistka to mnie zacałowała, że się tak wyrażę.

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

I jak tam po polskim?

Ja temat nr 2 wybrałem, lajtowo :)

Swoją drogą tekst źródłowy był o Internecie, a także po trochu o wyszukiwarkach. Pojawiło się fajne stwierdzenie, że obecne wyszukiwarki są głupie, bo nie potrafią dopasować wyników wyszukiwania do kontekstu zapytania internauty :) Była coś mowa o jakimś 3d, pieprzenie głupot o prezentowaniu treści za pomogą dotyku, zmysłów itd.

Ale krytyka obecnych wyszukiwarek jakoś mi w pamięci zapadła ;p

Swoją drogą nie jestem pewien, czy wpisałem nr tematu..Wybrałem nr 2, ale jeśli tego nie wpisałem to matura nie zdana. Cholera..Sprawdzałem 3 razy całą pracę, przecież nie mogłem tego przegapić, na pewno wpisałem tam co trzeba..

Swoją drogą, nauczyciele chyba potem sprawdzają każdą maturę? to moze by mi temat wpisali..bo szkoda by nie zdać matury przez taką pierdołe, szczególnie że wypracowanie całkiem fajne mi wyszło..

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wybrałem temat drugi- fakt- był łatwy.

Co mnie zaniepokoiło- nie było napisane, by odwołać się do całości utworu, ja oczywiście musiałem popisać się wiedzą ( fakt, że książkę znam świetnie, słowo po słowie do tego mnie popchnął.) Stawiałem na literaturę obozową z uwagi na katyń i wiele się nie pomyliłem. Jak myślicie? W temacie było odwołać się do fragmentu, a odwołałem się także w dużej części do książki- wstrzelę się tym samym w klucz?

Co do testu- mogli dać łatwiejszy, ale nie narzekam :).

Temat 1 też był łatwy, ale dość nudny.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem z Internetu dość ciekawe i w miarę proste :)

Również wybrałem 2 temat, ale ja jak to ja musiałem jak zwykle zrobić coś nie tak, coś mi się pokręciło, że nie można za dużo wykroczyć poza 250 słów i po przeliczeniu gdy wyszło mi 360 nie dopisałem zakończenia...

Ogólnie tematy bardzo fajne, miło się pisało :)

PS. Również nie mogłem się powstrzymać od nawiązania do całości utworu, świetna książka.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzelisz się w klucz. Tzn TRZEBA odwołać się do fragmentu, ale można i WARTO odwołać się do treści całej książki. Ja tam lektury żadnej w szkole średniej nie czytałem, wczoraj dopiero streszczenia ogarnąłem, ale sylwetkę Edelmana znam, pisałem głównie w oparciu o fragment,w podsumowaniu napisałem ze motyw w wojny jest też w utworach Baczyńskiego i np Innym świecie. Wspomniałem tez w podsumowaniu o Katyniu i obozach.

Odnośnie numeru tematu, którego może nie wpisałem, to kumpel mnie pocieszył, że nauczyciele z komisji sprawdzają pracę i ewentualnie wpisują nr tematu ;p także luz.

Na temat 1 nic bym nie napisał, nie wiem kompletnie nic o Świętoszku, a z samego fragmentu wątpię czy bym coś wywnioskowal, kto jest bohaterem itd.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się pokręciło, że nie można za dużo wykroczyć poza 250 słów i po przeliczeniu gdy wyszło mi 360 nie dopisałem zakończenia...

Czemu nie można? Po co by dawali 5 stron ?

Ja napisałem 4,5 strony małym drukiem xD

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie można? Po co by dawali 5 stron ?

Ja napisałem 4,5 strony małym drukiem xD

Prawda, chociaż w poleceniu pisze, aby napisać na około 250 słów i ok. połtorej (lub dwie dokładnie nie pamiętam) strony.

A co to tego limitu to pomyliłem go z angielskim, tam jest chyba coś takiego.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to tego limitu to pomyliłem go z angielskim, tam jest chyba coś takiego.

Trzeba na angolu 120-150 słów w długiej formie;).

Jutro średni luz- zdać, zdam.

Czwartek- lajt :)

Poniedziałek- biologia- średnie uczucia

17 maj Chemia- Tu liczę na 90+ procent.

A Wy co i jak dalej ?

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobra, w jednym poleceniu trzeba było jedno zdanie zastąpić jednym wyrazem :)

Jaki wyraz wpisaliście?

2. Jedno zadanie było, gdzie trzeba było wpisać po 2 przykłady jakiś tam form obiektywnych i subiektywnych. Co wpisaliście ? :)

3. Jakim wyrażeniem zastąpiliście sezam kultury? ;p

W sumie tylko tego zbyt pewien nie jestem, reszta powinna być ok.

------

Ja jutro mat podst, rozszerzon, potem ang podst i rozszerzenie, a za tydzień w czwartek GEO rozszerzona, ale jeżeli matma mi pójdzie dobrze, to geo sobie odpuszczam.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobra, w jednym poleceniu trzeba było jedno zdanie zastąpić jednym wyrazem :)

Jaki wyraz wpisaliście?

2. Jedno zadanie było, gdzie trzeba było wpisać po 2 przykłady jakiś tam form obiektywnych i subiektywnych. Co wpisaliście ? :P

3. Jakim wyrażeniem zastąpiliście sezam kultury? ;p

W sumie tylko tego zbyt pewien nie jestem, reszta powinna być ok.

1. Analiza- nie wiem, czy nie ostrożność powinna być:)

2. Tu dokładnie nie pamiętam, ale obiektywnych to, że podaje wiele przykładów na różnych typach ludzi. A subiektywizacja, że podaje swoje zdanie.

3. To to z tym wartościowe treści, co dwa słowa trzeba było zamienić?

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja wpisałem rozsądek

2. Tutaj wpisywałem cos przytaczanie sprawdzonych danych itd; a w drugim wypowiadanie własnych osądów

3. Tak, też wartośćiowe treści wpisałem :)

No to nie jest źle : )

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rozwaga

2. Obiektywizm: przytaczanie innych źródeł, opieranie się na pracach naukowych. Subiektywizm: własne opinie, pisanie swoich odczuć (jakoś tak).

3. sezam - wartościowe treści, śmietnik - chłam :)

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności