Skocz do zawartości

Matura 2010


Salek_Art

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem na płatnych, i wykładowcy to 70% są z publicznych, i powiem wam, że nie dają sie zrobić w jajo, mają to gdzieś czy zdasz czy nie, napewno są pomocni, gdy coś nie rozumiesz (w końcu mają tutaj wyższe stawki), lecz nie patyczkują się

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiejszy angielski moim zdaniem na poziomie, taka odskocznia od w miarę prostego polskiego i banalnej matmy :D

Nie był bardzo trudny, nie był też zbyt prosty.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy angielski moim zdaniem na poziomie, taka odskocznia od w miarę prostego polskiego i banalnej matmy :D

Nie był bardzo trudny, nie był też zbyt prosty.

Zgodze się, choć liczyłem na 100% to sie buchnąłem w kilku, na swoją nie korzyść. Nie mniej jednak licze na te 75%.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym napisał jakikolwiek list w tym roku, to byłoby lepiej..A tak za list odejmą mi pewnie około 2-3 pkt (sugeruję się tym co interia pisze, ja pierwszy akapit dałem tylko w stylu co słychać, dzięki za list, mam tyle do powiedzenia..; i dopiero w drugim napisałem o tym przedstawieniu itd).

Niemniej jednak liczę na wynik ponad 85%, w najlepszym wypadku 90%.

Rozszerzony - rozprawka idealnie mi podpasowała, ten test leksykalno itd , do którego nic się nie uczyłem mam na 2-3 pkt bo ściągnąłem. Słuchanie na rozszerzeniu w miarę łatwe, liczęna 10-14/15 pkt, czytanie juz trudniejsze.

Inna sprawa, że koleżanka za mną miała tą samą wersję, w komisji były 3 osoby (u nas się pisze matury z ang w małych klasach, bo dźwięk tylko z magnetofonów leci) i oprócz jednego zadania mam odpowiedzi idendycznie jak ona (robiłem sam, potem sprawdzałem i ewentualnie poprawiałem, ale miałem ze 3-4 zdania na całą maturę inaczej).

W najbardziej pesymistycznym wariancie z rozszerzonego ang 55-60%, w optymistycznym ponad 70.

Nie było jakieś mega trudne, jakbym sobie te struktury itd przypomniał, to myślę, że 80% było do zdobycia.

Dodam, że jeszcze 2 miesiące temu miałęm wyniki na poziomie 30-40%, ale ogarnąłem 2 wersje profesora henry, sam sobie dopisałem słowka i ogarnąłem mysle z 1000 nowych słówek, co zaprocentowało.

Zapeszać nie chcę, ale wczorajsza rozszerzona matma ~55-60% i dzisiejszy ang 60-70% powodują, że prawie na pewno jestem już na moich wymarzonych studiach : ) za tydzien mam geo rozszerzoną i jednak się pouczę, zdam myślena około 70% rozszerzenie i juz na 100% będę mógł się cieszyć studiami. No trzeba jeszcze ustne zdać, wprawdzie boje się ang rozsz, ale myślę, że dam radę.

Niemniej po dzisiejszym dniu zadowolnony jestem, zaraz idę piwkować, a od jutra nauka ;)

Pozdrawiam i powodzenia wszystkim forumowym maturzystom! ;)

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w płatnych szkołach panuje zwyczaj, że aby zdać wystarczy ze płacisz.

Nie no, co za bzdura... Ktoś ma chyba kompleksy. Uczęszczałem do płatnej szkoły i tak się składa, że jakoś nie zauważyłem, żeby ktokolwiek miał z tego powodu ulgi. Trzeba było zapieprzać i każdy z zazdrością patrzył jaki lajcik jest w szkołach publicznych w porównaniu z naszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jeszcze 2 miesiące temu miałęm wyniki na poziomie 30-40%, ale ogarnąłem 2 wersje profesora henry, sam sobie dopisałem słowka i ogarnąłem mysle z 1000 nowych słówek, co zaprocentowało.

Też polecam ten program. Efekty są mega. Bez problemu dziennie uczę się 70>słówek z 2 poziomu, z czego umiem ok 60%, więc wychodzi ~30 nowych dziennie.

Najtańsze domeny w Polsce - 13685790121473354021 -3% kod na dowolny serwer wirtualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientuje się ktoś, czy jeżeli nie zdam ustnego angielskiego rozszerzonego to automatycznie oblewam także pisemny?

Angielski rozszerzony jest przedmiotem dodatkowym - jego wynik nie ma wpływu na zdanie matury.

Dziś tematem sie zainteresowałem i na wielu forach piszą, że ustnego angielskiego rozszerzonego mogę nawet nie zdać, a pomimo to będę mógł w procesie rekrutacji na uczelnię wziąć sobie angielski pisemny rozszerzony.

Jak to jest?

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy jeżeli nie zdam ustnego angielskiego rozszerzonego to automatycznie oblewam także pisemny?

Angielski rozszerzony jest przedmiotem dodatkowym - jego wynik nie ma wpływu na zdanie matury.

Dziś tematem sie zainteresowałem i na wielu forach piszą, że ustnego angielskiego rozszerzonego mogę nawet nie zdać, a pomimo to będę mógł w procesie rekrutacji na uczelnię wziąć sobie angielski pisemny rozszerzony.

Jak to jest?

Z tego co wiem to ustnego nie biorą nawet pod uwagę na żadnej uczelni, ale zdać zdasz- trudno o to, by nie zdać. :)

Ja właśnie się ubieram i ide na Chemię rozszerzoną ; ]

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał już ustny angielski rozszerzony, to zerknijcie na ten zbiór i powiedzcie, czy jest tam Wasz temat.

Koleś jakiś jeden śledzi grono, nasza klase itd, gdzie ludzie piszą jakie mieli zestawy i zbiera wszystkie materiały : )

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zależy na jaki kierunek idziesz. Na UMK matura z informatyki może być brana pod uwagę do: astronomii, bezpieczeństwa wewnętrznego, chemii, dziennikarstwa, fizyki, geografii, historii, bibliotekarstwa, informatyki, informatyki inżynierskiej, stosunków międzynarodowych, turystyki i rekreacji... ale równie dobrze można brać matematykę rozszerzoną, fizykę - wszystko zależne od kierunku.

Najpierw wytypuj jakie uczelnie Ci odpowiadają, później wytypuj jakie kierunki Ci odpowiadają, na koniec sprawdź jakie matury wliczają się do punktacji na danym kierunku i w jakim stopniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności