Skocz do zawartości

Problem z poczta po zmiane dns, rejestratora domeny


colca

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z poczta po zmiane rejestratora domeny, zmianie dns domeny,

a dokladnie zwiesza mi poczte raz na jakis czas i przez 5 minut nie chce sie polaczyc program pocztowy z serwerem :(

dodam ze serwer mam nowy w USA ustawienia wszsytkie sa ok co do pop portow tzn. 26 , 110 dzwonilem do nich i oni twierdza ze wszystko dziala ok i tak chyab jest

jak sie loguje do nich na poczte przez strone www to nie ma problemow

dodam ze mam tam jeszcze u nich 2 inne konta i wszstko dziala super, ale sa juz inne dns i ip. :(

oraz czasami nie dochodza emaile do wp.pl i onet.pl i innych firm , serwer nie jest znany w NASK czy to ma tez wplyw ???

czego to moze byc wina??? ktos sie spotkal z czyms takim ???

prosze o pomoc dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z poczta po zmiane rejestratora domeny, zmianie dns domeny,

a dokladnie zwiesza mi poczte raz na jakis czas i przez 5 minut nie chce sie polaczyc program pocztowy z serwerem :(

To po zmianie rejestratora Twojej domeny i dodatkowo nowy serwer, czy sama zmiana DNS na nowy serwer?

Skasuj skrzynkę pocztową u byłego hostera.

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najpierw zostala domena przeniesionado nowego rejestratora domen ( domena .com ) czekalo sie 8 dni zanim domena zostanie odpowiednio przeniesiona :(

nastepnie zostal kupiony nowy hosting w USA firma sprawdzona i tak jak pisalem mam tam 2 inne konta i dziala bez problemowo

zmieniono skrzynki pracownikom (okolo 40) i dns ma sie rozumiec u rejestratora domeny na nowe przy domenie zaczely sie dziwnie wieszac skrzynki pocztowe w programch do poczty typu the bat outlock :(

Skasuj skrzynkę pocztową u byłego hostera. czyli od tego co wczesniej lezala u niego cala poczta tak ??? i co to ma do tego moglbys jasniej napisac???

poza tym moze to byc przyczyna tego ze NASK nie zna tych dnsow ??? ale co ma tu do tego naks jak on jest od .pl chyba z tego co sie orientuje :( ???

a i jak chce zmienic dns na polska domene to wtedy nie mozna inaczej jak tylko przez IP> wyskakuje blad [9008] domeny bo NASK nie ma tego dns hehe u siebie wiec poczta tu tez pada na domenie .pl :( no ale to podobno nalezy zglosic nowy dns i odczekac az go zakcetpuja

ale co z .com :( ??? moze zle skonfigurowali dnsy hosting w USA kolesie ??? i moze im powiedziec aby przeniesli dnsy na inne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniono skrzynki pracownikom (okolo 40) i dns ma sie rozumiec u rejestratora domeny na nowe przy domenie zaczely sie dziwnie wieszac skrzynki pocztowe w programch do poczty typu the bat outlock :(

Rozumiem że w konfiguracji każdej z tych skrzynek w programach pocztowych ustawiliście nowe ustawienia pop, smtp, użytkownik według zaleceń NOWEGO hostingodawcy?

Skasuj skrzynkę pocztową u byłego hostera. czyli od tego co wczesniej lezala u niego cala poczta tak ??? i co to ma do tego moglbys jasniej napisac???

Nie wiem co ma ale miałem podobny problem i w home.pl dali mi taka radę i pomogło.

poza tym moze to byc przyczyna tego ze NASK nie zna tych dnsow ??? ale co ma tu do tego naks jak on jest od .pl chyba z tego co sie orientuje :( ???

Jak sam zauważasz NASK nie ma z tym nic wspólnego, a DNS zdążyły się już zapewne rozpropagować.

a i jak chce zmienic dns na polska domene to wtedy nie mozna inaczej jak tylko przez IP> wyskakuje blad [9008] domeny bo NASK nie ma tego dns hehe u siebie wiec poczta tu tez pada na domenie .pl :( no ale to podobno nalezy zglosic nowy dns i odczekac az go zakcetpuja

Ciągle powracasz do czegoś co nie ma znaczenia i nie wiem po co to? Domena .com jest domeną globalną nie mającą na szczęście nic wspólnego z NASK.

ale co z .com :( ??? moze zle skonfigurowali dnsy hosting w USA kolesie ??? i moze im powiedziec aby przeniesli dnsy na inne ???

Jaka to domena?

Dodatkowo nie zaszkodzi, spróbuj Start > uruchom > CMD i komenda: ipconfig /flushdns

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowe ustawienia sa zastosowane u kazdego na kompie

skrzynka bedzie dzisiaj kasowana

domena globalna wszystko sei zgadz ajak ja sprawdzam np. w whois dnsy ip.

skasowalem pamiec podreczna dns ipconfig /flushdns myslisz ze to moze byc przyczyna ???

TPSA net jest w firmie ??? nie zdziwilbym sie jak by tak bylo :( ze cos TPSA dlugo sie mota , a i mamy tez priv ruter moze cos na ruterze ??? trzeba zmienic ???

dzisiaj poczta dzialala ok moze trzeba poczekac az sie wszystko uporzadkuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skasowalem pamiec podreczna dns ipconfig /flushdns myslisz ze to moze byc przyczyna ???

Zapewne nie ale tak jak napisałem, nie zaszkodzi.

TPSA net jest w firmie ??? nie zdziwilbym sie jak by tak bylo :( ze cos TPSA dlugo sie mota

To możliwe

a i mamy tez priv ruter moze cos na ruterze ??? trzeba zmienic ???

Tego nie wiem

dzisiaj poczta dzialala ok moze trzeba poczekac az sie wszystko uporzadkuje ???

Czas jest dobry na wszystko :(

Płatny katalog stron: www.masterweb.pl

Dobry katalog stron: www.kataloog.org

SEO-Domena na sprzedaż 7000 brutto, faktura VAT: www.seozilla.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomoglo przejscie na SSLa w TPSA wychodzaca i przychodzaca, okazlo sie ze port 25 blokuje tepsa :)

ale dalej mam problemy z poczta z tego hostingu typu poczta dochodzi po 2,3 dniach nie kazda ale sie zdarza

a najdziwniejsze jest to ze wysylany jest email z innego na konto usera na tym samym hostingu :zeby:

Jaki hosting porponowalibiscie z takimi paramtrami jak ponizej moze byc w USA, Holand itp.:

parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności