Skocz do zawartości

Domeny zapleczowe


dMien

Rekomendowane odpowiedzi

Ile pracownikow ma firma jesli mozna wiedziec ? i co jesli okaze sie ze pracownik domenke podpieprzy jak zostanie zwolniony ? :)

Obecnie w całej firmie zatrudnionych jest 45 pracownikow, zabezpieczeniem jest iz tylko nie liczne osoby posiadaja dostep do tych domen reszta to ze tak brzydko powiem "jelenie" ktory w umowie wyrazil zgode na takowa tranzakcje. Oraz NIE posiada zadnych praw do zakupionych domen gdyz sa one własnoscia firmy w przypadku zwolnienia domena zostaje przeniesiona na innego pracownika.

A na pytanie dlaczego nie na 1 osobe odpowiedz jest prosta w przypadku dokladnej analizy naszych serwisow nie maja one ZADNYCH wspolnych cech. Lecz wszystkie posiadaja pelen wpis whois co takze jest doceniane przez google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Firma w Polsce ? Nie wiedzialem ze sa firmy ktore maja az tylu pracownikow.

Jestesmy Holenderska firma, liczba zatrudnionych pracownikow wynika z tego iz mamy bardzo szeroka oferta. Zajmujemy sie szeroko pojetą reklama. A nikt nie potrafi zajac sie wszystkim. A w google niema nic poniewaz nasza Polska strona dopiero jest w budowie.

MasterCobra przecież jak byk jest napisane NetBusters Group. :)

Zgadza sie NetBusters Group od grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Jeśli zarejestruję domenę na siebie to mogę uzyskać fakturę VAT na firmę..

Coś mi tu się nie zgadza .. jeżeli "rzecz" jest zakupiona na osobę prywatną to jakim cudem staje się kosztem uzyskania przychodu dla firmy ?

Zapytam aż z wrażenia księgowego bo to chyba jakieś czary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej jestem praktykiem i podchodzę do sprawy na logikę + mam doświadczenie (3 lata pracy jako pomoc księgowej)

Podczas zamówienia masz możliwość wpisania organizacji/firmy. Ale moge sie mylic.

Jest taka możliwość jednak :

Jeśli mam firmę budowlaną i kupię czajnik do domu na fakturę "na siebie" czyli imienną to nie będę tam miał nazwy firmy czyli podmiotu na którego koncie ma powstać koszt uzyskania przychodu.

Jeśli nawet jest to DG jednoosobowa to fakt, ktoś powie NIP się zgadza .. jednak nie jest to równoznaczne z danymi firmy.

Reasumując (bo tematy księgowe to makaron) :

Aby coś było kosztem uzyskania przychodu (podstawą do odliczenia) to musi być zakupione przez podmiot, który tą "rzeczą" pośrednio lub bezpośrednio ten przychód "tworzy" i posiada dowód zakupu w postaci faktury VAT (dok. z naliczonym podatkiem od TiU VAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet jest to DG jednoosobowa to fakt, ktoś powie NIP się zgadza .. jednak nie jest to równoznaczne z danymi firmy.

Aby coś było kosztem uzyskania przychodu (podstawą do odliczenia) to musi być zakupione przez podmiot, który tą "rzeczą" pośrednio lub bezpośrednio ten przychód "tworzy" i posiada dowód zakupu w postaci faktury VAT (dok. z naliczonym podatkiem od TiU VAT)

Jeśłi masz jednoosobową działalność gospodarczą, to firmą jesteś Ty.

Kupuje się na dane z NIP-em. Można zarejestrować firmę pod same nazwisko, wtedy nie ma problemu z nazwą.

Jeśli firma zajmuje się czymś, do czego domeny są używane, bierze się na to fakturki.

Ważne jest, by umieć wskazać przed US, jak ten zakup przyczyni się teraz lub w przyszłości do wygenerowania zysków w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestruję wszystkie domeny na firmę ale ukrywam w niektórych dane whois.

Skuteczne i sprawdzone pozycjonowanie stron metodami wyłącznie white seo. Dobrej jakości polski ekogroszek z KWK Juliusz. Klimatyzacja i wentylacja liderseo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy Holenderska firma, liczba zatrudnionych pracownikow wynika z tego iz mamy bardzo szeroka oferta. Zajmujemy sie szeroko pojetą reklama. A nikt nie potrafi zajac sie wszystkim. A w google niema nic poniewaz nasza Polska strona dopiero jest w budowie.

Firma w Holandii, która sprzedawała artykuły w Polsce za niewiele ponad 1zł i zatrudniająca 45 pracowników? Zakładając, że jakakolwiek firma zatrudnia 45 pracowników płacą im najniższą krajową musi generować minimalnie 45 tyś miesięcznie. Coś mi się nie widzi, chyba, że źle rozumuje. ;-)

Sorry za OT, ale tak jakoś mnie to ruszyło.

Wracając do tematu.

Na blogu Zgreda był poruszony problem rejestracji domen i sprawdzania przez googlebota danych whois, dla własnego bezpieczeństwa żeby nie wiązać wszystkich spamów z wartościowymi zapleczówkami rejestruje domeny na kogo popadnie - znajomy, ciotka, babka, na firme mam chyba najwięcej i bez spamu.

ff11.jpg

Linki PageRank 1-7 | Bazy linków SEO - więcej asortymentu w naszym sklepie SEO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestruję wszystkie domeny na firmę ale ukrywam w niektórych dane whois.

To tak można? Przecież jeżeli domena jest rejestrowana na firmę to zgoda na publikację informacji o własności jest przez nask wymagana przy rejestracji i nie do obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma zajmuje się czymś, do czego domeny są używane, bierze się na to fakturki.

Ważne jest, by umieć wskazać przed US, jak ten zakup przyczyni się teraz lub w przyszłości do wygenerowania zysków w firmie.

a niby dlaczego jest by umieć wskazać przed US, jak ten zakup przyczyni się do wygenerowania zysków w firmie. Jeżeli robię jakiś zakup na firmę (czyli moja inwestycja) to VAT odliczam sobie od kosztów bez względu na to czy ta inwestycja przyniesie dochód czy stratę. Co US może to obchodzić? Z Twojego rozumowania wynika, że VAT odliczam tylko w przypadku gdy inwestycja przyniesie dochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, ze mozesz sobie na firme kupowac wszystko, co chcesz i wrzucac w koszty. Jak masz jako przedmiot dzialalnosci wpisane np. sklep spozywczy (a spotyka sie takie osoby, co daja takie faktury na np. punkty z SWL) to US moze zakwestionowac wrzucenie w koszty 100 domen, bo to nie ma zastosowania dla Twojej dzialnosci. I na odwrot takze, jak masz jako przedmiot dzialalnosci wpisane dzialania z zakresu IT, a bedziesz na firme kupowal koparki, to rowniez za to sie na bank US przyczepi i nie bedziesz mogl tego odliczyc. W koszty mozna wrzucic wydatki, ktore sa ponoszone w celu osiagniecia zysku, zgodnie z przedmiotem Twojej dzialalnosci (to czy go osiagniesz, czy nie to juz nie ma znaczenia).

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności