Skocz do zawartości

Domeny zapleczowe


dMien

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli firma zajmuje się czymś, do czego domeny są używane, bierze się na to fakturki.

Ważne jest, by umieć wskazać przed US, jak ten zakup przyczyni się teraz lub w przyszłości do wygenerowania zysków w firmie.

a niby dlaczego jest by umieć wskazać przed US, jak ten zakup przyczyni się do wygenerowania zysków w firmie. Jeżeli robię jakiś zakup na firmę (czyli moja inwestycja) to VAT odliczam sobie od kosztów bez względu na to czy ta inwestycja przyniesie dochód czy stratę. Co US może to obchodzić? Z Twojego rozumowania wynika, że VAT odliczam tylko w przypadku gdy inwestycja przyniesie dochód.

Nie, to Ty tak wywnioskowałeś, że VAT odliczasz tylko w przypadku, gdy inwestycja przyniesie dochód.

Liczy się zamiar. Nielogiczne jest robienie inwestycji, które są z góry skazane na porażkę.

-dopisane-

O, Carnagge napisał najlepiej:

W koszty mozna wrzucic wydatki, ktore sa ponoszone w celu osiagniecia zysku, zgodnie z przedmiotem Twojej dzialalnosci
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Firma w Holandii, która sprzedawała artykuły w Polsce za niewiele ponad 1zł i zatrudniająca 45 pracowników? Zakładając, że jakakolwiek firma zatrudnia 45 pracowników płacą im najniższą krajową musi generować minimalnie 45 tyś miesięcznie. Coś mi się nie widzi, chyba, że źle rozumuje. ;-)

Pomyliłeś się ponieważ musi wygenerować minimum 72 000 zł zysku netto ponieważ jeden pracownik na najniższej krajowej kosztuje łącznie 1600zł z czego dostaje na rękę 1000zł.

To tak można? Przecież jeżeli domena jest rejestrowana na firmę to zgoda na publikację informacji o własności jest przez nask wymagana przy rejestracji i nie do obejścia.

W netart można tak robić i ja z tego korzystam :)

Skuteczne i sprawdzone pozycjonowanie stron metodami wyłącznie white seo. Dobrej jakości polski ekogroszek z KWK Juliusz. Klimatyzacja i wentylacja liderseo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Liderseo no faktycznie, zaniżyłem i zupełnie orientacyjnie podałem jedną z najniższych kwot, ale mimo wszystko. 72tyś > 45tyś firma, która zajmowała się do niedawna prowadzenie "sklepu z artykułami" po 1 zł? Bez jaj ;)

ff11.jpg

Linki PageRank 1-7 | Bazy linków SEO - więcej asortymentu w naszym sklepie SEO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w całej firmie zatrudnionych jest 45 pracownikow.

45*5 = 225 domen zapleczowych... prawdę mówiąc coś kiepsko ci powiem ponieważ ja zatrudniam łącznie 3 osoby i posiadam ponad 1200 zapleczowych domen.

45tyś firma, która zajmowała się do niedawna prowadzenie "sklepu z artykułami" po 1 zł? Bez jaj ;)

No wiesz zawsze można założyć że sprzedawali po 100 000 artykułów miesięcznie :D

Skuteczne i sprawdzone pozycjonowanie stron metodami wyłącznie white seo. Dobrej jakości polski ekogroszek z KWK Juliusz. Klimatyzacja i wentylacja liderseo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carnagge

zgadzam się w 100%

@dMien

tak właśnie wywnioskowałem po tym co napisałeś, a nie do końca jest to prawdą

Jeżeli kupuję mikrofalówkę i kanapę do biura to również wrzucam w koszta mimo, że nie przyczyniają się one do zwiększenia przychodów. Tak więc nie tylko to co ma przynieść dochód ale 'wszystko' co jest związane z moją działalnością gospodarczą. Tak jak właśnie napisał Carnagge.

dMien następnym razem napisz dokładniej bo wywnioskowałem, że nie do końca się orientujesz (mimo, że może w rzeczywistości tak nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W netart można tak robić i ja z tego korzystam ;)

no to tego nie wiedziałem. Rozumiem jednak, że dotyczy to tylko domen pl?

Jest to opcja od razu przy rejestracji domeny czy po kontakcie z BOK? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dMien

Jeżeli kupuję mikrofalówkę i kanapę do biura to również wrzucam w koszta mimo, że nie przyczyniają się one do zwiększenia przychodów. Tak więc nie tylko to co ma przynieść dochód ale 'wszystko' co jest związane z moją działalnością gospodarczą.

Mikrofalówka i kanapa również sprzyjają osiągnięciu zysku.

Mikrofalówka: pracownicy nie muszą wychodzić na miasto na obiad, dzięki czemu dłużej pracują.

Kanapa: nie wiem czy to nie jest koszt reprezentacyjny, ale jeśli nie, to można udowodnić, że dzięki wygodnej kanapie, klienci, którzy przyszli na spotkanie wcześniej mają zapewniony przyjemniejszy czas oczekiwania. :ph34r: I to też przekłada się na potencjalne zyski. Zadowolony klient jest skłonny więcej zapłacić, lepiej się z nim pracuje, a na dodatek poleci nas jeszcze swoim znajomym.

Nie chce mi się czepiać słówek, ale tak ogólnie - zakupy robimy zawsze w jakimś celu. Celem firmy jest wygenerowanie zysku, więc z zasady nie kupuje się do firmy rzeczy, które się tam nie przydadzą. Jeśli potrafisz wyjaśnić Skarbówce, do czego się przydał dany zakup, to jesteś w domu. Oczywiście są wyjątki, gdyż nie wszystko pozwalają wrzucać w koszty, ale to nie o tym temat. Pozycjoner może rozliczać faktury z domenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofalówka: pracownicy nie muszą wychodzić na miasto na obiad, dzięki czemu dłużej pracują.

heh spoko dMien, ja to wszystko znam a autopsji:) ten cytat powyżej to już bardziej dla 'żartu' no bo powiedz gdzie tak normalnie wypuszczają pracowników na miasto na obiad w godzinach pracy? U mnie co prawda nie ma z tym problemu i jak ktoś chce to proszę bardzo byle zrobił co ma na dzień zaplanowane, ale przecież są pracodawcy gdzie jakbyś im powiedział, że wychodzisz na miasto na obiad to by chyba zawału dostali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności