Skocz do zawartości

Dramatycznie niski poziom faktów i TVN24


jesu

Rekomendowane odpowiedzi

niż o rzeczach faktycznie ważnych.
Kto Cię upoważnił do decydowania o tym co jest ważne dla innych? Skoro mają oglądalność (fakty, wiadomości, itd.) to widocznie są ludzie chcący je oglądać.

Nie podoba się to nie oglądaj i przestań wmawiać innym że to co oglądają ich nie interesuje. Niech sami decydują o tym co dla nich jest ważne.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jest coś takiego jak ważność obiektywna. W dniu wybuchu wojny chciałbyś słuchac o pani Zosi narzekającej na sąsiadów skoro wypadałoby szukać możliwości wyjazdu z kraju?

I nie jest tak że ludzie decydują co chcą oglądać - NIE JEST tak. To media decydują co ludzie mają oglądać. Tak samo jest z umcyk papką zwaną przez niektórych muzyką. To wytwórnie w porozumieniu z telewizjami i radiem wmawiają nam że trzeba być cool trendy modny i w ogóle i trzeba słuchać tego czy innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby wiesz jakie informacje byłyby w takim dniu?

To media decydują co ludzie mają oglądać.
Jasne, siłą zmuszają ludzi do oglądania tego co pokazują. Do tego zabraniają im samodzielnego myślenia.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości dostosowuje się do ludzi i to właśnie ludzie są wyznacznikiem tego co jest pokazywane.

Z muzyką jest trochę inna sprawa. Tam często liczą się kwestie znajomości, powiązań biznesowych, widzimisię.

Wybiera się to co jest najbardziej popularne.

Myślisz, że przeciętnego człowieka interesują informacje finansowe, których w większości kompletnie nie rozumie? Ludzi poruszają często historie pojedynczych ludzi, którym stało się to i to. Tak jak z tymi dziećmi z Austrii i trzymaniem rodziny w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irek

Poniekąd tak. Infotainment dąży do tego aby każdą sprawę przedstawić jako skandal, aferę, coś co od nas nie zależy. Jednocześnie obniżają poziom skomplikowania aby przyciągnąć więcej widzów. A takimi najłatwiej manipulować.

@Nikosis

Nie, nie wybiera się czegoś co jest popularne. Wybiera się coś co MA BYĆ popularne i łoji do utraty tchu. Tak jak mówił Josef Goebbels - "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą". A czy przeciętnego interesują finanse? Nie. Dlaczego? Bo nie da się tego przedstawić w formie sensacyjno-prowokacyjnej więc o tym się nie mówi. Po to aby rządzić umysłami motłochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę u Ciebie spory błąd w myśleniu. Media nie tworzą ludzi "nie myślących", tylko ich wykorzystują do zarabiania pieniędzy.

Żadne media bez odpowiedniej grupy odbiorców nie są w stanie nic narzucić. Chcesz narzekać, to narzekaj na "ogromną rzeszę" nie myślących samodzielnie ludzi i "zmuś" ich do myślenia.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesu, ale gdyby większość ludzi to nie interesowało, tego typu skandale, plotki, takie właśnie "pudelki" to tego by nie było. Ludzie są żądni sensacji, żądni tego typu wiadomości. To jest proste, to trafia do człowieka. Dlatego to właśnie jest pokazywane. W dodatku jest to takie fajne dla dla mas dalej pielęgnować stereotypy, że jak polityk to zawsze kłamca i skorumpowany. Wszystko jest pod ludzi. To jest TV komercyjna, nie niesie za sobą żadnej misji.

Oczywiście, poruszasz też kwestie tego, że media mogą wmówić co tylko zechcą. Są ogromną siłą, która przemawia bardzo mocno. Tego nie da się podważyć, aczkolwiek nie wiązałbym tego z miałkością newsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ogladam TV o ladnych paru lat :P Schemat newsow jest zawsze taki sam:

1. Ciezka dawka depresji - jest zle, bedzie jeszcze gorzej

2. Duzo nowych afer - politycy kradna itp

3. Pan Stanisław W. z miejscowości Komorzynów Dolny wyhodował 30 kilogramowego pomidora - tak, na rozładowanie atmosfery

4. Tym miłym akcentem żegnamy, do zobaczenia wrótce :(

Nie oglądam tego badziewia od lat :P I jakoś nie czuje się nie na czasie, świat dalej trwa, jakoś się żyje i przynajmniej się nie denerwuję :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciezka dawka depresji - jest zle, bedzie jeszcze gorzej

2. Duzo nowych afer - politycy kradna itp

3. Pan Stanisław W. z miejscowości Komorzynów Dolny wyhodował 30 kilogramowego pomidora - tak, na rozładowanie atmosfery

4. Tym miłym akcentem żegnamy, do zobaczenia wrótce smile.gif

Post miesiąca. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To media decydują co ludzie mają oglądać. Tak samo jest z umcyk papką zwaną przez niektórych muzyką. To wytwórnie w porozumieniu z telewizjami i radiem wmawiają nam że trzeba być cool trendy modny i w ogóle i trzeba słuchać tego czy innego.

To wszystko wina szatana i czarnoskórych żydów!

https://wiadomosci.onet.pl/1972645,69,item.html

Ludzie, nie podoba się to nie oglądajcie a nie szukacie teorii spiskowych.

Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać z tego cytatu jesu'a. No ręce opadają. Rozumiem subiektywne niezadowolenie z poziomu prezentowanych wiadomości, ale te zmowy, teorie spiskowe przerosły moje wyobrażenia. Myślałem, że to forum jest wolne od ludzi "korporacje nas zabijają"

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@intruder2600, dokladnie. Niedawno o tym było w Polityce (poprzez wykop.pl)

@perplexus ale ja przecież nie tworzę żadnych teorii spiskowych. Takie rzeczy są od dawna i naprawdę widoczne gołym okiem. Nie mówię o takich bzdetach jak ty przytoczyłeś. Pomyśl logicznie - czy uwierzysz że ludzie są aż tak głupi aby słuchać wytworów, produktów typu "lady gaga", czy innej chałtury? Nie mówię tu o guście (albo o jego braku), po prostu przeanalizuj to co się dzieje i naprawdę widać że taka "moda" czy "trend" jest sztucznie kreowana na zamówienie wytwórni muzycznych.

A co do mediów

https://www.polityka.pl/kraj/analizy/150084...domosci-tv.read

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że taka "moda" czy "trend" jest sztucznie kreowana na zamówienie wytwórni muzycznych.

Nie na zamówienie, bo wytwórnia nie zamawia lecz wybiera co lansować a co nie.

czy uwierzysz że ludzie są aż tak głupi aby słuchać wytworów, produktów typu "lady gaga", czy innej chałtury?

Nie oceniałbym tego w kategorii głupoty. O gustach jak sam wspomniałeś się nie dyskutuje. Utwory wpadające w ucho, rytmiczne podobają się ludziom, stają się popularne. Wytwórnia nie ma celu: "będziemy propagować umcyk-umcyk choćby nie wiem co" bo np. szatan nam każe. Nie ma w tym ŻADNEJ ideologii. Żaden szatan(akurat nie Ty, ale niektórzy tak twierdzą) ani żadna tajemnicza persona, nie decyduje o tym. JEDYNA motywacja wytwórni to pieniądze, zarobić, wycisnąć ile się da. Coś się sprzedaje, jest promowane. Nie każda propozycja wytwórni staje się hitem. Wiele piosenek przechodzi bez echa. Szukają kolejnych, aż osiągną sukces. Wymieniłeś L. Gage, niekwestionowaną sławę tego roku i na tym opierasz teorie zmowy wytwórń i stacji radiowych. Nie zgadzam się. Radia walczą o słuchalność. Nikt im nie narzuca co puszczać o czego nie. Sami dyrektorzy programowi czy inni odpowiedzialni za repertuar decydują się na to aby zatrzymać, przyciągniąć jak największa liczbę słuchaczy. Nie ma w tym żadnej zmowy!

Pewnie, że zgadzam się z tym artykułem. Ja nie pisałem, że jesteś w błędzie apropo faktów. Jak już mam głos to Ci wyjaśnię dlaczego tak się dzieje. W dzisiejszych czasach wiadomości są pewnego typu show. Wydanie musi być w atrakcyjnej formie, wyrażone prostym językiem aby trafić do jak największego grona odbiorców. Dobór prezentowanych treści nie może męczyć, musi być ciekawy, intrygujący, zastanawiający. Do tego odpowiednia oprawa graficzna i jest szał.

Dlaczego tak się dzieje? Nie ma już tylko TVP2 i Panoramy. Do wyboru jest kilkanaście stacji. Jeśli człowieczkowi się nie podoba to następnym razem włączy coś innego. Dlatego codziennie oglądamy to co oglądamy. Jest to następstwo(wynik) zapotrzebowania. To się nie dzieje bez przyczyny. Odpowiedni specjaliści wybadali nastroje i oczekiwania ludzi i ich zaspokajają.

Widzę, że jesteś bardzo niezadowolony z formy jak i treści faktów. polecam Ci słuchać Polskiego Radia. W nim wiadomości są przedstawiane w bardzo suchej formie, bez emocji ale na pewno rzeczowo. Jesteś ich grupą docelowa i doradzam zapoznać się z ich audycjami. Powinieneś być zadowolony. A formy faktów czy Polsatowskich wiadomości nie zmienisz bo jesteś w zdecydowanej mniejszości.

Pozdrawiam

e-weblink uznałem za najgorszy system wymiany linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności