Skocz do zawartości

Jakiego laptopa najlepiej wybrać?


Ivellios

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie rozpocznę poszukiwania laptopa. Będę go wykorzystywał głównie do surfowania po sieci, tworzenia różnych projektów typu prezentacje *.pps, grafiki, stron www, czasem też do montowania krótkich filmów. Dobrze żeby laptop zaliczał się do najnowszych !!!

Jaką firmę moglibyście mi polecić? Jaki model?

Cena - (optymalnie) powiedzmy gdzieś do 7000 zł !!! ale może być wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja zapytam, po co Ci tak drogi laptop - jak chcesz go wykorzystywać do celów takich co wypisałeś to laptop do 3000zł będzie, aż za bardzo "wypasiony".

Przecież kupowanie takich drogich rzeczy się nie opłaca ich cena leci najszybciej i po pół roku za laptopa 7000zł co dałeś, będzie on wart już kilka tys. nawet mniej. A taki za 2000-3000zł stanieje może z 200-400zł.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z tymi 7000 zł przesadziłem z lekka !!! Aż tak drogiego nie zamierzam kupować.

Co do Asusów - dobry sprzęt? Szukając informacji w Internecie trafiłem na niezbyt pochlebne opinie na temat tej firmy...

A co powiecie na temat HP? Szczególnie z ich oferty zainteresował mnie ten model:

https://www.ceneo.pl/4551484

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko tylko nie HP ! mam służbowego ... żenua !

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusów - dobry sprzęt? Szukając informacji w Internecie trafiłem na niezbyt pochlebne opinie na temat tej firmy...

Mialem Asusa niecale 3 lata do tej pory. Po 2 latach zaczely sie w nim lamac zawiasy, pekla troche obudowa, a teraz calkiem polecialy zawiasy i uszkodzilo sie polaczenie z ekranem. Takze nie byla to zbyt mocna konstrukcja a laptop byl z naprawe gornej polki jak na tamte czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tworzenia grafiki, do montowania krótkich filmów
laptop do 3000zł będzie, aż za bardzo "wypasiony".

Coś mi się wydaje, iż koledzy nigdy nie zajmowali się grafiką 3d, jak i montażem filmów... Oczywiście, każdy sprzęt sobie z tym poradzi - kwestią jest tutaj tylko i wyłącznie ilość czasu potrzebnego na konwersję filmów, czy chociażby rendering scen...

Przecież kupowanie takich drogich rzeczy się nie opłaca ich cena leci najszybciej i po pół roku za laptopa 7000zł co dałeś, będzie on wart już kilka tys. nawet mniej. A taki za 2000-3000zł stanieje może z 200-400zł.

To też niekoniecznie jest prawda. Czy kupując Mercedesa patrzysz na to, iż za rok będzie on mniej wart? Kupujesz na teraz, nie na za jakiś czas... Ze wszystkim tak jest, iż technologia idzie do przodu i nawet jakby poczekał miesiąc od tej chwili, to kupiłby lepszy sprzęt za tą samą kwotę niż gdyby kupił w dniu dzisiejszym...

Z tym 200-400złotych też nie jest to prawdą - wszystko zależy od tego, jaki to był sprzęt i w jakim jest stanie.

!!!

Spółki | Prawo | Sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam z Ptaqiem, że niewarto brać drogich rzeczy.

Jeśli możesz, to kup komputer stacjonarny oraz laptopa.

Dobry stacjonarny z procesorem czterordzeniowym i 4GB ram kupisz za 1500zł (bez monitora). Nada się do bardziej zaawansowanej grafiki oraz montażu filmów.

Do surfowania w Sieci, tworzenia stron i prostych grafik znajdziesz z łatwością laptopa nawet za około 2000zł.

Co do laptopów HP, również nie ma reguły. Jak u większości producentów, są serie i modele udane, są też niedoróbki.

Jeśli chodzi o wybór firmy, przez ostatnie lata Lenovo wydaje bardzo udane konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ci zależy, mi się przez lata utrwaliło, że super trwała konstrukcja to IBM, dobre parametry i średniawa konstrukcja to Asus (alternatywnie Toshiba). Super parametry to Sony Vaio. Natomiast racjonalna granica do której można kupić laptopa to wg. mnie 3500 zł więc Sony by dzisiaj odpadł wg. moich kryteriów.

Natomiast znajomy ostatnio kupił jakiegoś Compala z Allegro i parametrami za taką kasę jest to bardzo dobra altrenatywa.

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności