Skocz do zawartości

Jakiego laptopa najlepiej wybrać?


Ivellios

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Również odradzam HP. Jak ci się uda i zakupiony laptop będzie w 100% sprawny to i może będziesz z niego zadowolony.

Jednak gdy tylko będziesz zmuszony oddać go do serwisu... to wyjdzie krętactwo i niedbalstwo tej firmy.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój znajomy przymierza się do kupna laptopa w cenie ~2500zł, ihmo już z systemem W7. Czyli jak mam rozumieć to przebierać tylko między Lenovo, Toshiba, Dell a Asus?

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Lapek będzie do rzeczy biurowych i Internetu, więc np. dedykowana GPU nie musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kukis, cena w dużej mierze zależy od wielkości lapka. Im mniejsza matryca tym lapek z tymi samymi bebechami kosztuje sporo mniej.

Za 2,500 zł to jakaś Toshiba będzie idealna...

HP również odradzam już dwa na gwarancji (w jednym matryca sama z siebie się wyłączała podczas pracy, dokładnie to się stało 1 dzień przed końcem gwarancji). Więc chyba robią tylko te lapki na max. 2 lata, a potem do kosza.

Osobiście polecam głownie Sony i Asusy, ale to nie półka 2-3 tysie, ale raczej 5k w górę.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hp już trochę czasu na razie działa i jest ok ale o serwisie też trochę złego słyszałem. Jak chcesz wytrzymałego i dobrego laptopa mój znajomy co zajmuje się gwarancyjnym i po gwarancyjnym serwisem poleca Asusy ewentualnie Jabłuszka :D

Asenizacja - wywóz szamba Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyboru dokonałem, przymierzam się do kupna jednego z laptopów Toshiby (Satellite, niestety dokładnego modelu nie pamiętam - cena ok 3500 zł).

Ponieważ mam zamiar wykorzystywać tego lapka również do zgrywania dźwięków z różnego rodzaju imprez "dźwiękodajnych" typu koncerty, potrzebowałbym do niego jakąś zewnętrzną kartę dźwiękową (ta wbudowana nie ma wejścia liniowego). Jaką kartę moglibyście mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie dać jakieś praktyczne rady jeżeli chodzi o podzespoły? Byle był jakiś intel dwurdzeniowy, 2GB RAMu i dysk 160GB?

To za 2,5k wszystkie spełnia te wymagania :D

Zastanów się lepiej czy będziesz na nim pracować tylko w domu/biurze (pomieszczeniu zamkniętym) czy mobilnie ? Bo jak to drugie to o błyszczykach zapomnij...

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączę się do grona chwalących laptopy marki Dell. Mam już 2. Jeżeli faktycznie do 7 tysięcy to koniecznie seria Precision. W tańszych konfiguracjach zmieścisz się w budżecie. Bardzo nowoczesne. Bardzo trwała konstrukcja (nie ma szans, żeby Ci się połamały zawiasy, jak to opisał ktoś w Asusie). No i REWELACYJNE matryce.

Miałem kiedyś IBM (serii Thinkpad!) - miał problemy z kartą graficzną. Od tej pory unikam jak ognia. A od kiedy chińskie Lenovo go przejęło, to już zupełnie skreśliłem z pamięci tę markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
wszystko tylko nie HP ! mam służbowego ... żenua !

Ja mam HP-ka już 4 rok i daje radę. Troszkę się kolor przetarł w miejscu gdzie trzymam nadgarstki i głośno pracuje (już od nowości).

Minusy to :

- dość szybkie nagrzewanie się (bez podstawki chłodzącej nie da rady korzystać z bardziej zasobożernych aplikacji)

- głośna praca radiatora od CPU (związana z tym co powyżej napisałem)

- beznadziejny serwis HP (napiszą i uzasadnią wszystko, byle by klient był winny i serwis mógł tego nie obejmować)

- sterowniki będziesz pobierać z serwisu HP pół dnia, a i tak 80% z nich jest zbędna

Więcej wad nie zauważyłem. Do SEO (hobbystycznie) i pracy daje radę.

Jeśli nie masz zamiaru ze sobą nosić lapka to Acer jest do przyjęcia , do zastosowań w podróży odradzam (słabe i pękające obudowy). Natomiast lapki Lenovo polecić mogę z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie rozpocznę poszukiwania laptopa. Będę go wykorzystywał głównie do surfowania po sieci, tworzenia różnych projektów typu prezentacje *.pps, grafiki, stron www, czasem też do montowania krótkich filmów. Dobrze żeby laptop zaliczał się do najnowszych :P

Jaką firmę moglibyście mi polecić? Jaki model?

Cena - (optymalnie) powiedzmy gdzieś do 7000 zł :P ale może być wyższa.

Kupiłem ostatnio SONY VAIO model VPCF12S1E jestem ogólnie zadowolony, mały mankament z obudową (jak za tą cene mógłby być bardziej stabilna) ale ogólnie oceniam go na 94% dobrego zakupu, cena ok. 6000zł (zależy jaki sklep)

w tych pieniądzach lepszych parametrów wyrwać mi się nie udało,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności