Skocz do zawartości

Jakiego laptopa najlepiej wybrać?


Ivellios

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko tylko nie HP ! mam służbowego ... żenua !

Ja mam HP-ka już 4 rok i daje radę. Troszkę się kolor przetarł w miejscu gdzie trzymam nadgarstki i głośno pracuje (już od nowości).

Minusy to :

- dość szybkie nagrzewanie się (bez podstawki chłodzącej nie da rady korzystać z bardziej zasobożernych aplikacji)

- głośna praca radiatora od CPU (związana z tym co powyżej napisałem)

- beznadziejny serwis HP (napiszą i uzasadnią wszystko, byle by klient był winny i serwis mógł tego nie obejmować)

Też nie polecam HP, głównie przez te minusy, które są dość sporym problemem...

\,,/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To i tak jest nieważne jakiej firmy kupisz laptopa, niemal wszystkie sprzedawane w Polsce laptopy pochodzą z tej samej fabryki, włącznie z produktami Apple. Różnią się tylko logiem "producenta". Więc takie uwagi że laptop jakiejś firmy się psuje częściej niż innej można między bajki włożyć, bo to są te same laptopy. To tak samo jak soki z hortex'u i soki z biedronki. To te same soki, ten sam producent tylko opakowanie inne i cena inna.

A jaki laptop kupić? Taki, który ma dobry wyświetlacz, ale to trzeba zobaczyć w sklepie. Dla mnie jest to jedyna rzecz na jaką trzeba zwrócić uwagę w laptopie. Cała reszta - zupełnie nieważna, cały sprzęt w tej samej granicy cenowej ma porównywalne parametry, wyjątkiem są produkty HP i Apple - one są po prostu droższe bo płaci się za firmę.

Jesteś bezczelny, nieuprzejmy i nie przepuszczasz kobiet w drzwiach? Zapraszam na ulubione24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ThinkPad T410 (1350$ w US, w Polsce koło 5500)

o konfiguracji (modem 3g i bateria na ponad 10h), można jeszcze pomyśleć nad dyskiem ssd:

14.1 WXGA+ TFT, w/ LED Backlight (WWAN antenna)

Intel Core i5-560M Processor (2.66GHz, 3MB L3, 1066MHz FSB)

4 GB PC3-8500 DDR3 SDRAM 1067MHz SODIMM Memory (2 DIMM)

NVIDIA NVS 3100m Optimus Graphics 512MB DDR3 with AMT

500 GB Hard Disk Drive, 7200rpm

9 cell 2.8Ah Li-Ion Battery - Dual Mode

Integrated Mobile Broadband (Gobi 2000 3G with GPS)

Intel Centrino Advanced-N 6200 (2x2 AGN)

Bluetooth w/ antenna

UltraNav (TrackPoint and TouchPad)

DVD Recordable 8x Max Dual Layer, Ultrabay Slim (Serial ATA)

Camera, 2.0 MP

Genuine Windows 7 Professional 64

TANIE PUNKTY SWL - Automatyczna transakcja - punkty w 5 minut na Twoim koncie (seomatik, gotlink, statlink)

HURTOWE ILOŚCI: Linki z PageRank (ponad 1000 domen PR1-5)

Sławomir Siudek+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Jako posiadasz Della Studio 1558 (i5, 4GB, 500GB, Blu-ray, Win7) już z doświadczenia mogę polecić Delle aczkolwiek zdecydowanie w tej chwili kupiłbym biznesowego (Latitude, Precision) i tylko z gwarancją NBD (Next Business Day). Mój Studio już raz był w serwisie (wymieniali chłodzenie, gdyż wada tych modeli to właśnie wadliwy system chłodzenia, który po kilku miesiącach nie spełniał swojej roli i procesor nagrzewał się do temperatur 100*C a przy 90*C tracił na wydajności i wszystko się "cięło" oraz mam odbitą klawiaturę na matrycy ale jeszcze nie wysyłałem tego do serwisu).

Nie wszyscy wiedzą (zdecydowana mniejszość posiadaczy Delli), że sprzęt domowy (serie Studio, Vostro etc.) z gwarancją typu CAR (czyli zamawiamy kuriera, który przyjeżdża, daje nam karton - pakujemy sprzęt i wysyłamy na 2 tygodnie do serwisu [max]) wysyłany jest do tej samej firmy co obsługuje HP czy Lenovo (tak - tej firmy, z którą wielu miało problemy - A Novo z Wołomina) aczkolwiek z tego co zdążyłem się zorientować - Delle są tam traktowane dużo lepiej niż sprzęty tamtych firm - mój bez zarzutu wrócił po 5 dniach naprawy a dodatkowo byłem w szoku, że nikt nie zajumał/wyrzucił mi mojego odbiornika od myszki komputerowej, którego zapomniałem wyciągnąć z USB (pomimo prośby przy odbieraniu sprzętu przez kuriera) i dołączyli go w woreczku dołączonym do sprzętu.

Jeżeli masz możliwość kupienia Latitude/Precision - bierz bez zastanowienia. Sama gwarancja to coś pięknego.

Bartek

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NBD się zgadzam. Mam w Precision. Miałem kaprys pod tytułem jakaś skaza na matrycy (jakieś takie dziwne, mikroskopijne przyciemnienie w jednym miejscu) - przyjechał Pan z nową matrycą, wymienił. Miałem kaprys z piszczącym (wydającym cichy, bardzo wysoki dźwięk - dla niektórych poza pasmem słyszalnym, ja niestety słyszę) procesorem (niestety wada wszystkich Quad-Core Extreme) - wszyscy myśleli, że to jakiś kondensator na płycie głównej. Przyjechał Pan z nową płytą główną (ma na sobie lepszy chipset graficzny ;)) i płyta główna wymieniona. Dzwonisz, następnego dnia serwis jest u Ciebie w domu. A i jeszcze mi baterie wymieniali. Już nie pamiętam dlaczego, ale miło z ich strony :P

Tylko dodam jedną rzecz. Bo brzmi jak bajka. Nie możesz kupić Della z dystrybucji zagranicznej. Musi to być dystrybucja polska. Wtedy przysługuje Ci telefon do polskiego wsparcia technicznego i polskiego serwisu. Jak kupisz zagraniczniaka - to zapomnij o tych przywilejach. Reasumując - wydajesz duże pieniądze, ale są to dobrze wydane tysiące.

PS. Ktoś powie - zaraz non-stop naprawiany, co to za komputer?! Odpowiadam - nie naprawiany, tylko polerowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam jedną rzecz. Bo brzmi jak bajka. Nie możesz kupić Della z dystrybucji zagranicznej. Musi to być dystrybucja polska. Wtedy przysługuje Ci telefon do polskiego wsparcia technicznego i polskiego serwisu. Jak kupisz zagraniczniaka - to zapomnij o tych przywilejach. Reasumując - wydajesz duże pieniądze, ale są to dobrze wydane tysiące.

Niekoniecznie. :-) Czytałem na różnych forach, że i ze sprzętem zakupionym w innych krajach a posiadającym gwarancję NBD nie było problemu. Wystarczyło tylko odpowiednio zmienić dane u nich w Dellu.

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zgodzić się z blusss1 - Sony Vaio seria F to naprawdę klasa ;) Do tworzenia grafiki nadaje się świetnie bowiem mamy tam bardzo fajną, matową (bardzo matową) matrycę z FULL HD i 95% pokrycia Adobe RGB. Jest jeszcze wersja droższa (trochę poniżej 7k) niż ten o którym pisał blusss1, różnica jest bodaj jedynie w wadze i ilości ramu - tam mamy już 8gb :P

Co może się nie spodobać hmm... jeżeli pracujemy w nocy, to dysk 7200 obrotów jak się rozkręci + chłodzenie lapka, może troszkę hałasu robić. Poza tym bateria trzyma jedynie ok 2h no i waga też nie jest najmniejsza ale w tej serii priorytetem ona nie była bo to nie ten target.

To i tak jest nieważne jakiej firmy kupisz laptopa, niemal wszystkie sprzedawane w Polsce laptopy pochodzą z tej samej fabryki...

A propos, Sony VAIO seria Z (wiem wiem, cena poraża) jest Made in Japan.

Ale i tak nie mogę się z Tobą zgodzić z tym, że producent niema znaczenia. Pierwsze co mi przychodzi do głowy to klawiatura - popracuj sobie trochę np właśnie na Vaio, z niskim skokiem i izolowanymi klawiszami i zobaczysz że po 2 tygodniach będzie ciężko wrócić do "tradycyjnych" klawiszy :)

Poza tym dochodzi oprogramowanie, tutaj np. w Vaio oraz w jednym/kilku (nie wiem) modelach HP mamy ciekawą funkcję WEB. Laptop stoi wyłączony, wciskasz przycisk WEB i po 10 sekundach masz odpaloną przeglądarkę internetową - fajne? przydatne.

logo-stat4seo-blue-small.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dowiadywałem się w Dellu i powiedzieli, że gwarancja jest na cała Europę - w każdym kraju mogę serwisować swój sprzęt.

Ja bazuję na doświadczeniu. Wiem, że z polskimi NBD nie ma żadnego problemu, a z zagranicznymi są (z tego powodu na początku rozmowy zawsze pytają o Service Tag). Doradzajcie koledze co chcecie - tylko sugerowałbym pisać o rzeczach podpartych doświadczeniem. Bo opinie zasłyszane mogą się okazać bardzo kosztowne dla kogoś kto im zaufa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Vaio zaproponowany przez Bogdana to super sprzęt, tylko dla grafika to coś z większą matrycą. Sam mam Vaio EB i jestem bardzo zadowolony. Solidnie wykonany, czysty design i dobra specyfikacja.

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności