Skocz do zawartości

Polityka monopolowa Google


patro

Rekomendowane odpowiedzi

To że są jakieś inne wyszukiwarki nie znaczy ze google nie ma monopolu
To zdanie sprzeczne. Warunkiem istnienia monopolu jest brak rozwiązań konkurencyjnych a ty twierdzisz, że monopol jest - mimo, że rozwiązania konkurencyjne również.
Jeżeli jesteś tego taki pewny usuń swoją stronę z google wówczas Ci uwierzę
A po co mam walczyć z czymś co daje mi darmowy ruch? :)
Sam fakt stosowania szantażu typu: jeżeli będziecie używać innych systemów niż adwords możecie wypaść cz naszej wyszukiwarki o czymś świadczy
Podlinkuj bo coś mi się zdaje, że teraz to już bajki opowiadasz. Ale jeśli to prawda na serio podeślij linka bo to ciekawe :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro monopol=100% rynku to można śmiało powiedzieć, że w ogóle on nie istnieje, microsoft, TP, też nie mają monopolu bo mają konkurencje. Wracając do tematu, dalej czekam na artykuły, publikacje, wykresy, felietony, z góry dziękuje :)

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft nie ma, bo jest jeszcze Apple i producenci dystybucji GNU/Linux.

TP ma ale nie na wszystko. Na rozmowy nie ma, ale na przykład na zakładanie nowych instalacji ma. Sam znalazłem się w takiej systuacji, kiedy wprowadziłem się na nowe miejsce i żeby pociągnąć linie musiałem zawołać serwis TP i podpisać z nimi umowę. Netia nie mogła tego zrobić.

Poczta Polska ma monopol na dostarczanie przesyłek listowych poniżej 50g (dlatego InPost dokleja "plomby" do swoich listów).

Jak część osób wyżej, również jestem zdania, że monopol jest wtedy, kiedy nie ma konkurencji w danej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a tak z ciekawosci...

czy okreslenie monopol tyczy sie kazdej rzeczy - rowniez calkowicie darmowej czy tylko platnej uslugi/towaru?

bo z platnych uslug google to mamy tylko adwordsa, natomiast wszystkie pozostale jak wyszukiwarka, gmail, analitics, googlemaps oferuje za darmo

bo w swietle przytoczonej definicji "osiąga taką pozycję na rynku, że pozostali producenci bankrutują" wychodzi ze sprawa tyczy sie tylko platnych uslug/towarow.

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to kiedys widzialem ksiazke taka w Empiku. Wlasnie cos o tym ile google o Tobie wie i co moze z tym zrobic itp. Niestety tytulu nie pamietam...

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności