Skocz do zawartości

Przekierowanie podstron w .htaccess


tomek_25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zajmuję się reklamą w serpach strony Wgprojekt.pl.

Zanim przystapiłem do budowy linków postanowiłem zająć się poprawą URLi na stronie.

Utworzyłem plik .htaccess jednak z tego co widzę nie działa :) i nie wiem co jest tego problemem.

Fragment pliku :

Options FollowSymLinks

RewriteEngine On

# WG Projekt

RewriteRule ^index.php$ ?page=start [L]

RewriteRule ^ofirmie.php$ ?page=ofirmie [L]

RewriteRule ^warunki-handlowe.php$ ?page=warunki [L]

RewriteRule ^nasi-klienci.php$ ?page=klienci [L]

RewriteRule ^kolory-formaty.php$ ?page=kolory [L]

RewriteRule ^zamowienia.php$ ?page=zamowienia [L]

RewriteRule ^kontakt.php$ ?page=kontakt [L]

Mod-rewrite działa gdyż np:

Ten oraz ten link wskazują na tą samą podstronę.

W sumie mógłbym to tak zostawić i pozycjonować adresy seofriendly jednak mija się to zupełnie z celem bo robot po wejściu na stronę głowna w menu widzi nadal nieprzyjazne linki...

Drugie moje pytanie:

czy znacie jakieś przekierowanie w HTML które powodowałoby przekierowanie na tą samą podstronę tylko ze zmianą adresu URL?

Kod:

<meta http-equiv="refresh" content="x; url=https://.../strona.html">

Powoduje co prawda zmianę adresów na przyjazne (rzecz jasna podaję właściwe podstrony w kodzie), jednak zapewne za sprawą redirectu na tą samą domenę strona się odświeża co jest bardzo denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedna reguła działa to pozostałe też muszą wiec nie widzę podstaw do jakiś kombinacji z <meta http-equiv="refresh" content= ..

A właściwie to w czym masz problem z tym modrewrite ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion spójrz na stronę którą podałem w pierwszym poście.

Adresy w menu pozostały te same (co jest logiczne bo skrypt za to odpowiada) ale stary adres nie jest przekierowywany na nowy...

Pozatym zobacz przykładową podstronę seofriendly i zobacz co się dzieje z linkami w menu.

Myślałem że mod rewrite robi przekierowanie a nie aliasy dla podstron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod dyskusję i spytam czy dobrze rozumiem idee Mod rewrite.

Mam teraz "brzydki" adres domena.pl/11111111111111111111111. Poprzez Mod rewrite mogę go zmienić na domena.pl/dobry.html

No i tego nowego ładnego adresu mogę używać, pozycjonować stronę o tym ładnym adresie.

Jednakże planuję całkowitą przebudowę strony i jeżeli treść która do tej pory była na stronie domena.pl/11111111111111111111111, pozycjonowanej jako domena.pl/dobry.html może znaleść się na stronie domena.pl/2222222222222222222222.

I tu moje pytanie czy jak znowu zastosuje Mod rewrite na domena.pl/dobry.html czyli ten sam co do tej pory to czy google zauważy zmianę?

Moim zdaniem skoro:

adres zostanie ten sam

treść zostanie ta sama

linki zewnętrzne się nie zmienią

to raczej wielkiej różnicy być nie powinno.

Mam też drugą opcję:

dla podstron które chcę pozycjonować już teraz utworzyć subdomeny (myślę że są to takie treści że nie wyglądało by to nienaturalnie) i je pozycjonować a w nowym serwisie treści z tych subdomen nadal będą na tym samym miejscu)

Z góry dziękuję za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności