Skocz do zawartości

Obowiązek zamieszczania informacji na stronach WWW


spookypld

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie czytam sobie warunki korzystania z pewnej usługi i tam stoi:

xxx przypomina, że w przypadku działalności online, Klienci, których nazwy domen

są publikowane w Internecie, są zobowiązani do ujawnienia na stronie następujących

informacji: nazwy autora strony, redaktora...

xxx zaleca, aby Klient korzystający z usługi xxx umieszczał na swojej stronie

internetowej wszystkie informacje wymagane przez prawo.

i oniemiałem. Czy ja dobrze rozumiem, że to dotyczy wyłącznie osób prowadzących działaność gospodarczą? Jeśli tak, to jakie są te wszystkie informacje wymagane przez prawo? Co, jeśli mam dużą stronę, ale hobbystyczną? To są jakieś jaja, czy faktycznie jest na coś takiego paragraf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sa to strony których włascicielem jest dana firma to wymagane dane to:

Nazwa firmy

NIP

REGON

ADRES FIRMY

KONTAKT

jezeli strona hobbistyczna(prywatna) jedynie kontakt z administratorem. z tego co wiem paragrafu niema ale sa to wymagane dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ROZRÓŻNIAJCIE dzialalnosc gospodarcza od pojecia osobowosci prawnej, osoba prawna czyli posiadajaca odrebna osobowosc prawna jest tylko: SPÓŁKA AKCYJNA lub SPÓŁKA z o.o. a nie jednoosobowa dzialnosc gospodarcza :aniolek: generalnie w/w społki maja obowiązek oznaczania swoja nazwa np. wszystkim lokali/budynków w których prowadza działalność wiec pod to podpada tez chyba www jesli nie jest tylko wizytowka ale miejscem prowadzenia dzialanosci (sklep, posrednik itd).

Z ciekawostek to w UK rozsylanie NIEzamowionych ofert handlowych (czytaj: SPAMU) do firm posiadajaych osobowosc prawna czyli wszelkie LLC LLP (odpowiedniki polskich spolek z o.o.) jest legalne, naotmiast rozsylanie tego samego ale do firm ktore nie sa LLP lub 1-osobowych czyli self-employed jest zabronione i dosyc mocno kara£ne

Wedding Photography Edinburgh

Artykularnia - skrobnij coś i opublikuj

UK Websites Directory - UK Only

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszaqq - Pozwoliłem sobie przeredagować Twój post, ażeby ktoś, kto to będzie czytał zrozumiał z niego cokolwiek.

Ludzie, rozróżnijcie działalność gospodarcza od pojęcia osobowości prawnej!

Osobą prawna (czyli posiadającą odrębna osobowość prawną) jest tylko: SPÓŁKA AKCYJNA lub SPÓŁKA z o.o., a nie jednoosobowa dzialność gospodarcza. Generalnie w/w spółki maja obowiązek oznaczania swoja nazwą m.in. wszystkich lokali i budynków w których prowadzą działalność.

Więc pod to podpada też chyba WWW, jeśli nie jest tylko wizytówka, ale miejscem prowadzenia dzialaności (sklep, pośrednik itd).

:)

Odpowiem Ci, że już się dowiedziałem, że tak nie jest. Zainteresowanych odsyłam na : https://forumprawne.org/nowe-technologie/94...-www-prawo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego czy strona jest prywatna czy publiczna. Obowiązek publikowania konkretnych danych wynika z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Art. 5. 1. Usługodawca podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca, informacje podstawowe określone w ust. 2-5.

2. Usługodawca podaje:

1) adresy elektroniczne,

2) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres.

3. Jeżeli usługodawcą jest przedsiębiorca, podaje on również informacje dotyczące właściwego zezwolenia i organu zezwalającego, w razie gdy świadczenie usługi wymaga, na podstawie odrębnych przepisów, takiego zezwolenia.

4. (10) Przepis ust. 3 nie narusza obowiązku określonego w art. 21 pkt 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1807).

5. Jeżeli usługodawcą jest osoba fizyczna, której prawo do wykonywania zawodu jest uzależnione od spełnienia określonych w odrębnych ustawach wymagań, podaje również:

1) w przypadku ustanowienia pełnomocnika, jego imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo jego nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres,

2) samorząd zawodowy, do którego należy,

3) tytuł zawodowy, którego używa, oraz państwo, w którym został on przyznany,

4) numer w rejestrze publicznym, do którego jest wpisany wraz ze wskazaniem nazwy rejestru i organu prowadzącego rejestr,

5) informację o istnieniu właściwych dla danego zawodu zasad etyki zawodowej oraz o sposobie dostępu do tych zasad.

Jeśli więc nawet firma prowadzi stronę hobbystyczną to nie musi publikować takich danych. Jeśli zaś os. fizyczna prowadzi stronę na której świadczone są usługi (bez względu na to w jakiej formie rozlicza się z podatku) musi prezentować dane i regulamin jak to zostało szczegółowo opisane w art. 5 powołanej ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samo wstawnie AdSense na stronę obliguje do wstawienia takich informacji? Jeśli tak, to by oznaczało, iż sporo stron stoi na bakier z prawem. Proszę o odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc nawet firma prowadzi stronę hobbystyczną to nie musi publikować takich danych.

A strona hobbystyczna z AdSense osoby fizycznej na małą skalę? ;)

Głowa podpowiada mi, że tylko kontakt z adminem powinien być, tj. e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności