Skocz do zawartości

Reklamowanie bukmacherów vs. ustawa hazardowa


moody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie mam pojęcia ile trwają badania, ale wszystkim zależy na zawieszeniu ustawy przed największą imprezą, czyli czerwcowymi Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Nikt o tym w zasadzie nie mówi, ale taki jest nadrzędny cel, bo wtedy będą generowane największe zyski w branży.

https://urbas.blog.onet.pl/Obludnicy,2,ID39...,DA2009-11-20,n - przy okazji polecam ciekawy wpis. Pomimo tego, że zamieszczony w listopadzie, to kolejne wydarzenia aż do dzisiaj, zdają się tezę postawioną w nim potwierdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Miałem tu na myśli nie to, że nikt się do niego nie przyczepi ale to, że w wyniku ewentualnego dochodzenia zostanie oczyszczony z zarzutów. Chyba, że ktoś mu udowodni, że celowo wybrał taką a nie inną firmę, by wyświetlały się u niego reklamy bukmacherów, a to do udowodnienia jest raczej nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Miałem na jednej z moich stron banner bukmachera i dostałem już takiego maila:
Tresć wiadomosci:

Pragniemy poinformować Państwa, że jako podmiot gospodarczy działający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej są Państwo zobligowani do przestrzegania polskich przepisów. Aktualnie Państwa strona narusza tzw. "ustawę hazardową", która weszła w życie dnia 1 stycznia 2010 roku, która stanowi całkowity zakaz reklamowania hazardu i namawiania do uczestnictwa w takich formach rozrywki oraz reklamowania stron bezpośrednio do tego namawiających. Państwo poprzez aktualne reklamy bukmacherskie na witrynie internetowej jednoznacznie naruszają przepisy skarbowe RP.

Poniżej zamieszczam artykuł z ustawy stanowiący o łamaniu przez Państwa prawa. W przypadku dalszego łamania prawa skarbowego, zostaną podjęte dalsze kroki w odpowiednim Urzędzie Skarbowym:

Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa Śródmieście

Artykuł stanowiący z obowiązującej ustawy:

art. 103:

Kto, wbrew przepisom ustawy, zleca lub prowadzi reklamę lub

promocję gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub

gier na automatach, umieszcza reklamę takich gier lub zakładów lub informuje o

sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność w zakresie takich gier lub

zakładów, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.

Tej samej karze podlega kto czerpie korzyści z reklamy lub promocji gier

cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub gier na

automatach zlecanych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy, z umieszczania

reklamy wbrew przepisom ustawy albo informowania o sponsorowaniu przez podmiot

prowadzący działalność w zakresie takich gier lub zakładów.

Warszawa, 29 stycznia 2010 roku

Wiec na razie może nie ma kar dla serwisów internetowych ale ostrzeżenia już idą chciał nie chciał musiałem usunąć a bukmacher dobrze płacił. :(

Czy ktoś może dostał tego rodzaju wiadomość? Czy udało się namierzyć żartownisia lub chociaż nawiązać z nim kontakt?

Bo właśnie otrzymałem podobną (nieważne w sumie, że ktoś adres serwisu pomylił i dał ze wzoru Skijumping.pl :)) i zastanawiam się czy coś w takiej sytuacji mogę zrobić. Zresztą podawanie się za Urząd Skarbowy też rodzi swoje konsekwencje, prawda?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możecie go namierzyć po nr IP ? np jeśli wysłał z formularza ze strony to można sprawdzić w logach apacha kto w tym czasie wyświetlił formularz do wysyłania wiadomości.

Jeśli teraz wypłacę kase z PP bukmachera (nie reklamuje go ale kasa leci z poleconych) to jaki dać tytuł transakcji (za co kasa) na rachunku ? Nie jestem płatnikiem VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności