Skocz do zawartości

Reklamowanie bukmacherów vs. ustawa hazardowa


moody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie, no ja wiem, ale więksi i najwięksi po prostu się przenieśli na serwery zagraniczne, albo zarejestrowali działalności za granicą. Gdzie mi tam z moimi stronkami takie cyrki robić. A znając moje szczęście na milion stron, akurat urzędasy się do mnie przyczepią.

To może warto byłoby zapytać radcy prawnego jakie jest najlepszesze rozwiązanie z danej sytuacji. Najlepiej żeby odpowiedź była na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś chyba ruszyło.

https://www.rp.pl/artykul/5,593747.html

Niewykluczone, że już w wakacje zakłady bukmacherskie w Internecie będą w Polsce legalne. Wiceminister finansów Jacek Kapica zapowiada, że projekt ustawy o grach hazardowych jeszcze w styczniu trafi do Sejmu. Firmy bukmacherskie liczą, że dzięki temu kanałowi dystrybucji uda się im poprawić wyniki i konkurować z firmami, które teraz nielegalnie organizują zakłady w sieci.
Projekt ustawy o grach hazardowych zakłada m.in., że zakłady wzajemne w Internecie organizować będzie mogła firma, która zainstaluje urządzenia do prowadzenia tej działalności na terytorium państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Urządzający zakłady będzie mógł robić to tylko przez stronę przypisaną do polskich stron internetowych. Tym samym Polska uwzględniła uwagi KE, bo pierwotnie zakładano, że serwery będą musiały być umiejscowione w Polsce. Podobnie uwzględniliśmy postulat, by przelewy mogły być realizowane przez przedstawicielstwa banków lub inną zagraniczną instytucję finansową reprezentowaną w Polsce, a nie, jak pierwotnie chciał resort, tylko przez bank lub jego oddział w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem cały temat, niemal wszyscy piszą że zmiana serwera na zagraniczny nic nie da.

Dziś chciałem znaleść dobry zagraniczny serwer, przypadkowo trafiłem do tego tematu, co do serwera już się "chyba" rozmyśliłem.

Przez ostatnie 2 miesiące robiłem zaplecze, przez ostatnie 3 lata niemal każdego dnia pracowałem nad rozwoje forum pokerowego.

Co mi teraz pozostaje? Myślę sobie teraz, że może zagadam jakiegoś kolege który wyjechał za granicę, aby kupił serwer i podepnę tam moją domenę .PL

Wie ktoś jak teraz wygląda sprawa z pokerem i kasynami ?

Dodam jeszcze jeden art. który powstał jakieś 2tyg temu. Może komuś się przyda.

https://www.pokertexas.pl/poker-news/kapica...online-zakazany

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarcow w styczniu będzie nowy projekt, ale z tego co wiem nasi geniusze nadal chcą, żeby bukmacherzy rejestrowali się w Polsce i płacili podatki. Oczywiście nikt na to nie pójdzie, a my wracamy do punktu wyjścia :)

popekpoker nie słyszałem żeby ktokolwiek został ukarany w związku z tą sprawą, ale reklamowanie hazardu (w tym pokera) pozostaje w naszym kraju nielegalne. Co do zagranicznego serwera to opinie są różne m.in. takie, że oprócz serwera, firma do której należy strona tez musi być zarejestrowana za granicą (lub osoba będąca właścicielem musi mieszkać na stałe za granicą). Jedynie prawnik może rozstrzygnąć tą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności