Skocz do zawartości

Reklamowanie bukmacherów vs. ustawa hazardowa


moody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
dobra panowie zeby zakonczyc te dyskusje bo widze czesc z was robi sobie nadzieje i kombinuje jak by tu oszukac prawo. Powiem w skrocie bylem w kancelarii prawnej z opisem tej sprawy i otrzymalem opinie z ktorej jasno wynika, ze reklamowanie bukmacherow, nawet jezeli server jest zagranica i domena zagraniczna JEST KARANE, a osoba ktora lamie przepisy podlega karze karnoskarbowej. x720 dziennych stawek uff to boli :)

Dziekuje

A możesz napisać "nie w skrócie" ?

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego forum:

Sprawdziłem i faktycznie większość stron bukmacherskich, tych dużych, poprzenosiła swoje serwery za granicę i dalej trzymają reklamy buków.

Czyżby o tym nie wiedzieli i nie sprawdzali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie zeby zakonczyc te dyskusje bo widze czesc z was robi sobie nadzieje i kombinuje jak by tu oszukac prawo. Powiem w skrocie bylem w kancelarii prawnej z opisem tej sprawy i otrzymalem opinie z ktorej jasno wynika, ze reklamowanie bukmacherow, nawet jezeli server jest zagranica i domena zagraniczna JEST KARANE, a osoba ktora lamie przepisy podlega karze karnoskarbowej. x720 dziennych stawek uff to boli :)

Dziekuje

Nie jestem prawnikiem, ale trochę dziwne posiadając domenę globalną .com zarejestrowaną nie w Polsce oraz zagraniczny serwer tworząc serwis dla polaków nie mieszkających w Polsce mieszkających np. w Wielkiej Brytanii czemu mamy być karani ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrocie chodzi o to, ze jestes obywatelem polski i swoja strone kierujesz w jezyku polskim do Polakow wiec dopasowujesz sie do naszego prawa. To ze serwer umiesciles sobie za granica niema zadnego znaczenia, takie sa przepisy prawne.

Tak czesc dzieci przenosi serwery za granice i domeny bowiem poszla taka plota na interenecie i ktos w tym widzi szanse. Oczywiscie nikt z nich nie udal sie do adwokatow aby uzyskac 100 procentowa pewnosc no bo po co, wsumei zachowanie dosc dziecinne :) Ja to zrobilem bowiem mialem dosc spory serwis i fakty sa takie jak napisalem. Najwieksze portale, ktore skorzystaly z pomocy prawnej rowniez juz wiedza na czym polega pic. Sam kaiser z dobrych typow napisal ze ani server ani domena nic nie dadza, decyzja renomowanej kancelarii prawnej potwierdzila mnie w tym mysleniu.

Jezeli jednak ktos uwaza inaczej no to super. Ja podzielilem sie infem sporzadzonym przez prawnikow z wami. Jezeli ktos chce calosc opini prawnej niech wylozy 2 stowki i otrzyma u prawnika tak jak zrobilem to ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powiem wam w skrócie, że jestem mądry a wy nie. Ja się dowiadywałem i zapłaciłem 200zł a wy nie. Więcej nie powiem." A całość okraszona masą błędów...

Bez urazy - ale gadasz jak potłuczony.

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salab: niemam urazy po prostu mam malo czasu, moze czesc osob odebrala ze sie madze. Po prostu chcialem podzielic sie ze wszystkimi informacjami, ktore uzyskalem od kancelarii prawnej bo takiego infa nikt nie podawal. Mi rowniez te fakty sie nie podobaja, aczkolwiek to, ze kupi sie zagraniczny server i domene, kompletnie nic z naszego punktu widzenia nie zmienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w bardzo duzym skrocie specjalnie dla was. Interesowala mnie opinia na temat m.in. czy jezeli umieszcze server za granica i zarejestruje tam domene to czy moze mi cos grozic z powodu banerow itd, oczywiscie prosilem tez o rozpatrzenie tego pod katem faktu, iz reklama bukamcherow w niektorych krajach UE jest dozwolona..

.

.

.

Podsumowując, reklamowanie w postaci banera na stronie internetowej, na której treści

zamieszcza się w języku polskim, reklam zakazanych w rozumieniu art. 110a § 1 kks stanowi

przestępstwo skarbowe, a osoba (lub inny podmiot) reklamująca podlega polskiej ustawie

karnoskarbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, reklamowanie w postaci banera na stronie internetowej, na której treści

zamieszcza się w języku polskim, reklam zakazanych w rozumieniu art. 110a § 1 kks stanowi

przestępstwo skarbowe, a osoba (lub inny podmiot) reklamująca podlega polskiej ustawie

karnoskarbowej.

No trochę mnie to przekonało i widzę 2 sposoby rozwiązania tej kwestii

1) Przerobić stronę na język angielski( pytanie jak na to zareaguje google )

2) niektórzy założyli firmę za granicą przykład to bukmacherzy.com gdzie firmę mają na jakiś wyspach i ich prawo nie obejmuje, zaproponować przystąpienie ze stroną do tej firmy w zamian za jakiś profit od reklam ( jeżeli ktoś chce założyć taką firmę za granicą mogę się złożyć na opłaty itp proszę pisać na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jest taka samo forma reklamy bukmachera.

1) w takiej sytuacji i tak ktos z konkurencji moglby cie niestety podwalic doskonale wiedziac ze byl to wczesniej polski serwis.. Po za tym jak bys sie w polskim google pojawial to tez moglbys wedlug mnie podpasc pod lupe. Samo zrobienie serwisu na nowo anglojezycznego nie jest zlym pomyslem.

2) co do kwestii numer dwa niewiem, aczkolwiek byc moze jest to sytuacja jak w przypadku wlasciciela mecz.pl. Jest on zameldowany w Singapurze tam ma tez dzialalnosc.. Nie da sie ukryc, ze to jest oprocz tego dosc spora kasa.

Przed skladaniem sie na tego typu firme proponuje skontaktowac sie rowniez w tej sprawie z adwokatem, bowiem w tym wypadku ty zapewne mieszkasz w Pl, jestes tu obywatelem itd, wiec warto skonsultowac ta kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej zasadzie działa np. forum.bukmacherskie.com - chyba największa strona bukmacherska w polskim internecie. Mają siedzibę na malcie jako firma, serwer w Londynie i nikt im nic nie może zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności