Skocz do zawartości

Reklamowanie bukmacherów vs. ustawa hazardowa


moody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 320
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

do zamkniecia forum i jasnosci w tej kwestii prosta sprawa -> kancelaria prawna (nawet internetowa np. e-prawnik.pl) opinia w tej sprawie to koszt okolo 120-200 złotych, odpowiedź w 24 godziny :)

Po za tym nikt nie napisał co to znaczy publicznie. Wiadomo przecież, że o ile miałbyś sprawę w sądzie i opierałbyś się, że forum było zamknięte dla rodziny i przyjaciół (było ich ponad 5000) to takie tłumaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez reklamę gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych

lub gier na automatach rozumie się publiczne rozpowszechnianie znaków towarowych

lub symboli graficznych i innych oznaczeń z nimi związanych, a także nazw i symboli graficznych podmiotów prowadzących działalność w zakresie gier

cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub gier na automatach

oraz informacji o miejscach, w których takie gry lub zakłady są urządzane, i

możliwościach uczestnictwa.

Gdy ostatnio sprawdzałem to w prawie polskim nie było ustawowej definicji miejsca publicznego. "Miejsce publiczne" pojawia się w kodeksie wykroczeń, ale bez sprecyzowania. Wszystko zależy więc od interpretacji prawnej.

Zgaduję, że wszystko to zostanie sprecyzowane w nowej ustawie, która ma dotyczyć hazardu internetowego, bo póki co to odnosząc to prawo do realiów sieciowych to bardzo wiele zależy od interpretacji.

A tu coś ciekawego na deser:

Mam dużo lepszy przykład związanego z tym absurdu.

Jeżeli zrobilibyśmy rodzaj chatroomu, przez który można by było transmitować obraz z kamer internetowych, tak, iż każdy uczestnik widziałby podgląd pozostałych siedzących przed komputerami, to można by ukarać z KW uczestnika takiego chatu, który w trakcie chatowania spożywałby alkohol - byłoby to wszakże picie w miejscu publicznym :)

https://forumprawne.org/nowe-technologie/93...-publiczne.html

Swoją drogą to ciekawe kiedy się to "hazardowe bicie piany" skończy :)

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak. Internet to dziki zachód dlatego nie ma co się bać. A zawsze można się ostrzeżeniem przed wejściem na stronę zabezpieczyć np. layer.

Jakbym był w tym biznesie to bym dalej robił swoje a nie uciekał bo ktoś dostał w łapę. I tak nie będą tego egzekwowali bardziej się skupią na samych bukmacherach niż na reklamach.

Eldoka: z tego co wiem i o czym bylo PISane Pis chcial kompletnie wykluczyc mozwliosc obstawiania przez net itd. PO przynajmniej na to prawd. pozwoli, wiec i tak o wiele lepiej.

dlatego nie głosuje się na mniejsze zło tylko na partię, której jest najmniej w masowych mediach i nie ma programu pisanego przez studentów kilka dni przed wyborami.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldoka - internet to nie jest dziki zachód i polskie organa ścigania bardzo dobrze sobie z nim radzą. Tu już nie chodzi tylko o to czy się da wybronić przed sądem czy nie tylko o sam fakt tego, że u nas nikt się nie cacka przy tego typu sprawach i nie zaprasza na kawę na komisariat tylko wpada cbś o 6 rano i bierze co im w łapy wpadnie - ot takie pokazanie słabości - "nie wiemy co zrobić więc weźmy co się da i może na coś trafimy".

Mnie od zawsze nurtowały zapisy dot. publicznego pokazywania/rozpowszechniania itp w stosunku do stron www. Strona www jest jak mój prywatny dom, owszem ma publiczny adres, ale nawet jak jest otwarty to nikt nie ma prawa tam wejść. Ja nie zapraszam ludzi na moje www, google sam je indexuje bo mam toolbara i pewnie kilka innych spyware od nich i ludzie na nie trafiają nie z mojej woli. Równie dobrze mogę w pokoju na piętrze powiesić sobie plakat kasyna/bukmachera i być oskarżonym bo ktoś bez pozwolenia tam wszedł i go zobaczył = "publicznie rozpowszechniłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka korespondencja ze znajomym prawnikiem.

Z definicji :) miejsce publiczne to miejsce w którym przebywają osoby w ilości i składzie, którego nie da się określić.

Kolega podaje, że jeśli np. krzyczysz na ulicy obraźliwe hasła przeciwko prezydentowi, to obrażasz go w miejscu publicznym. Jeśli robisz to jednak u siebie na hacjendzie, w towarzystwie 1000 gości imiennie zaproszonych - już nie.

Pytanie tylko czy fakt rejestracji (podania jakich danych) sprawia, że internauta przestaje być anonimowy.

Kiedy przestaje być anonimowy? Zgodnie z orzeczeniem SN z początku tego milenium - gdy poda imię, nazwisko, adres zamieszkania.

Z tym, że SN nie wypowiadał się, czy metoda "samorejestracji" bez okazania dowodu jest wystarczająca

Wniosek?

Zakładam, że nie ma co panikować i na zamkniętym forum dozwolonym od lat 18 można reklamować.

I to by było na tyle:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wpada cbś o 6 rano i bierze co im w łapy wpadnie - ot takie pokazanie słabości - "nie wiemy co zrobić więc weźmy co się da i może na coś trafimy".

Wydaje mi się, że to podchodzi pod paranoje. Wiadomo większe kwiatki muszą uważać ale jeśli ktoś ma serwis 5k uu dziennie to szkoda zachodu.

Ale tak czy inaczej warto uważać przed wyborami i innymi pokazówkami dla durnego społeczeństwa.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że tylko najmniejsze strony się przestraszyły i pousuwały reklamy bukmacherów. Wchodząc raz po raz na co drugą stronę spotykam reklamy buków i to strony na które co nie mało osób wchodzi przykład: sport24.pl weszlo.com bokser.org strony mające około 20 tys uników dziennie i widać, że się nie boją tych kar i na legalu reklamują. I tu pojawia się moje pytanie jeśli mieli by karać to od kogo by zaczeli od stron posiadających sporo grono użytkowników czy od małych stronek mających niewielką odwiedzalność w granicach 200 uników. Widać, że ta ustawa jest pisana "na kolanach" i myślę, że niedługo bukmacherzy coś ciekawego wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie ta kwestia zamykania forum czy serwisu itd, ale mysle ze to by bylo za piekne.

marcin: wez pod uwage, ze ci najwieksi moga byc porejestrowani za granica tak jak bukmacherzy.com i tam miec firmy.. a ci mali no wlasnie niemaja, bo niema sensu i funduszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności