Skocz do zawartości

Logi serwera


br7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Orientujecie się może jak długo należy trzymać logi serwera WWW w celu udostępnienia ich np. policji?

Na mojej stronce każdy może założyć swoją stronkę i coś na niej napisać. I miałem taką sytuację, ktoś założył taką jedną co kogoś obrażała (w marcu tego roku), w maju zwrócono mi na to uwagę, więc stronę skasowałem. I dziś przychodzi do mnie pismo z prokuratury z prośbą 'o podanie danych osobowych twórcy strony www.xxx.pl'. Czy mam obowiązek jeszcze posiadać takie dane? Stronki zakładane są anonimowo, adresu e-mail itd. oczywiście autor nie podał, chodzi o to, czy mam obowiązek mieć jego adres IP po prawie pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho nie masz w ogóle obowiązku trzymac takich danych a juz z pewnością nie "danych osobowych twórcy". prawo jest do tyłu i z pewnościa nie reguluje takich rzeczy, pytanie pod jakie inne paragrafy mozna to podciagnąć.

zapytam swojego prawnika, ale dopiero wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz olać napisz piękne pismo do Prokuratora że logi serwera trzymasz 5 dni z powodów technicznych i nie ponosisz odpowiedzialności za treści jakie umieszczają twoji klienci.

Z przykrością więc stwierdzasz że nie posiadasz takich logów.

Podpisz się pięczątka ect...

I do Swidania:) ;)

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obowiazku sie nie wypowiadam... nie znam prawa ale zaskakuja mnie wypowiedzi niektorych userow. Chcialbym ich widziec po drugiej stronie barykady w sytuacji w ktorej oni chcieliby wystapic z oskarzeniem a prokuratura odpisalaby '...z braku dowodow...' bo ktos 'zlosliwie' napisal ze nie ma logow (tak jedna wypowiedz zrozumialem).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu prokuratura, policja, MSZ, pułkownik Miodowicz. Wiem że do mnie pijesz. Zazwyczaj po logi ustawiają się w kolejce admini złamanych serwisów, kolesie szukający jakiś debili na gg/irc, co ich sfakowali, wojownicy ze spamem, adsensowicze, kolesie szukajacy lasek znajac ich ip tylko i wiele wiele innych oszołomów. Logi serwera po pierwsze zajmują dużo miejsca, po drugie mogą na nich być dane, którymi nie chciałby się dzielić.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obowiazku sie nie wypowiadam... nie znam prawa ale zaskakuja mnie wypowiedzi niektorych userow. Chcialbym ich widziec po drugiej stronie barykady w sytuacji w ktorej oni chcieliby wystapic z oskarzeniem a prokuratura odpisalaby '...z braku dowodow...' bo ktos 'zlosliwie' napisal ze nie ma logow (tak jedna wypowiedz zrozumialem).

Pozdrawiam.

I dobrze zrozumiałeś ;) bo jakbyś był po drugiej stronie barykady to byś też nie dostał (za wyjątkiem operatorów sieci komórkowych i wielkich firm hostingowych)

Dopóki nie bedzie jasnego prawa w Polsce nie zalecam mieszać się jako świadek ani strona w żaden spór.

Do dziś biegam do sądu w jakiejś smiesznej sprawie gdzie jeden facet włożył łokieć w oko drugiemu facetowi a mnie nic do tego bo ani jednym z nich nie jestem.Nikt mi za to nie płaci czas marnuje a dwóch pieniaczy wytacza sobie sprawy z powództwa cywilnego.

I tu też bedzie smrodek o zniesławienie więc nieradze się mieszać bo na koncu tak odwrócą kota ogonem że się okaże że już logów nie potrzebują albo że je spreparowałes powołają biegłego ty będziesz musiał swojego za 500,00pln Na końcu ze zdziwieniem dowiesz się że to ty napisałes ten obrazliwy tekst na stronie jako admin hostingu bo obaj Panowie byli wtedy na Białorusi gdzie niemieli dostępu do netu 8)

Oj Erbit widać że z prawnikami doczynienia nie masz [-X

Trochę posiedziałem na tym drewnianym klęczniku :)

I za dużo mam znajomych prawników.

Omijać Polskie sądy i trzymać się od tego z daleka!!!

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz powiedziałem śędzinie że chętnie za chwilę zostanę 3 stroną w sporze 8)

Zapytała o co chodzi więc jej powiedziałem lekko się zgorszyła kobieta i powiedziała żebym sobie żartów nie robił.A ja jej na to że nie robie 8)

A na poważnie to rozbawił mnie przewodniczący sądu grodzkiego podczas rozprawy któremu pokazałem artykuł kodeksu karnego.Pierwsze 5 sekund nie wiedział co powiedzieć.A po chwili stwierdził cytuje "tu nie jest miejsce do cytowania artykułow prawnych odwołaj się Pan do sądu od naszego wyroku w ciagu 14 dni" :shock: (przez 5 miut w szooku zastanawiałem się czy jestem na sali sądu grodzkiego czy w Agencji towarzyskiej "Misiek" 8)

Odwołałem się :neutral: więc zarobiła tym razem "papuga" która wzieła 5000,00pln za całość sprawy -a sąd grodzki ukarał mnie na 300,00pln .

Ale za 5000,00 się wygrywa oczywiście :neutral: więc wygrałem. Łacznie rachunek wyszedł na -4700,00pln+czas(1,5 roku) + benzyna + sluchanie bzdur.

Nic dodać nic ująć ;)

Panowie Polish Reality Again :lol:

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieraliśmy kolegę z wojska, wyszliśmy z monopolowego (pijani), transportowaliśmy bohatera dnia bo nie mógł chodzić o włąsnych siłach i jechał radiowóz. Zatrzymał się i kolesie bez słowa zaczynają go spisywać. Zeby im ulżyło pozwoliliśmy im się siebie spisać. Efek? 350zł za picie w miejscu publicznym. Bzdura, nikt z nas nie pił. Odwołujemy się. Doliczyli nam po 250 za koszta sprawy sądowej. Policjant twierdził że widział że piliśmy i to wystraczyło. Ich było dwóch a nas 7. Każdy zasilił budżet taką sumką. Nie ma co, ja od polskiego wymiaru "sprawiedliwości" to trzy kroki w bok.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Oj Erbit widać że z prawnikami doczynienia nie masz...

Nie jest to prawdą. Widzisz moją wypowiedź 'jak powinno być' a nie 'jak jest'.

...Omijać Polskie sądy i trzymać się od tego z daleka!!!

Tu kłócą się doświadczenia z własnym ego.... doświadzenia są takie jak Twoje lecz ego chyba mam silniejsze... nadal chciałbym by w tym pie.. kraju było inaczej, a nie dając logów... z drugiej strony patrząc na doświadczenia - brać pałę i samemu sprwiedliwość wymierzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy może założyć swoją stronkę i coś na niej napisać. I miałem taką sytuację, ktoś założył taką jedną co kogoś obrażała (w marcu tego roku), w maju zwrócono mi na to uwagę, więc stronę skasowałem.
Nie zapisałeś sobie IP usera tak na wszelki wypadek ? Podał byś tylko IP, resztą, tj.: próbą identyfikacji sprawcy zniesławienia powinna się zająć policja.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz powiedziałem śędzinie

z tego co wiem, to sie mowi pani sedzia, chyba za duzo "m jak milosc" ;)

mozna jeszcze mowic przewodniczaca skladu orzekajacego :)

a co do sadow, to tak to juz jest, jak kazdy idiota moze zostac prawnikiem... jestem na prawie i powiem wam ze to zadna filozofia wykuc na pamiec kilkadziesiat stron, bo to kazdy debil potrafi. taki zdebilaly i cwiercinteligentny synek (coreczka) jakiegos prawnika (czy sedziego, czy adwokata, czy tez prokuratora), z wiedza i z niewiedza jak wiedzy uzywac nalezy, siedzi sobie za lawka sedziowska i daje upust swoim kompleksom.

w przypadku zarzucenia czegokolwiek czy to sedziemu, czy wymiarowi sprawiedliwosci wyskakuja z ryjem i nastepnymi artykulami... chyba tylko dlatego ze nie ma artykulow na nieuczciwych i niedouczonych sedziow :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności