Skocz do zawartości

Gdzie założyć konto w banku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też polecam mBank - darmowe konto, szybkie przelewy, ciekawe oferty dla inwestorów. Wady? Na pewno lokata.

Co do pomocy technicznej - nigdy nie miałem tam żadnych problemów, więc z pomocy nie musiałem korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Osobiście polecam inteligo- koszty utrzymania nie są duże.

Formalności nie ma zbyt wiele.

Masz wiele możliwości (doładowanie kotna telefonicznego, powiadomienia sms o tranzakcjach itp).

Dostęp przez internet jak najbardziej. Miła i sprawna obsługa.

Dostęp do praktycznie wszystkich bankomatów.

Oczywiście konto prowadzone przez pko, a więc banku daleko nie będzie musiał szukać;).

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie obalić mit, który pojawił się w dyskusji.

Odsetki w Eurobanku (tak jak w Alior Banku) nie są obłożone podatkiem Belki - otóż są, z tym że bank nie musi tego robić (odciągać nam ich). Aby być w zgodzie z prawem, musimy wykazać ten przychód w zeznaniu rocznym PIT.

Co do wad eKonta w mBanku - postawowe to brak placówek (a czasem może tego brakować), nieoprocentowane konto.

Plusy - Co do zerowego oprocentowania nie można mieć pretensji, bo samo prowadzenie konta jak i utrzymanie karty też jest darmowe. Przelewy też za darmo.

Pomoc techniczna - jak w każdej firmie z infolinią. Idzie się zdenerwować czasami, ale pomoc jest ok.

Inteligo - bardzo fajny panel, dużo bankomatów (PKO BP) i placówek, ale marne oprocentowanie 0,5% i utrzymanie karty 1zł miesięcznie. UWAGA! Nie w każdej placówce PKO BP załatwimy sprawy związane z Inteligo, gdyż nie wszystkie są do tego przystosowane.

Co do wspomnianych smsach o transakcjach - to dodatkowy koszt, bo kosztują 5zł miesięcznie.

Fajny jest też Alior Bank - o ile dobrze pamiętam, przelewy są darmowe, ale płaci się za smsy potwierdzające. Pierwsze kilkadziesiąt w miesiącu jest za darmo. Można też uniknąć opłat, zatwierdzając zaufane przelewy z góry i wtedy już system nie prosi o kod sms. Oprocentowanie - słynna lokata nocna, jakoś dziwnie to jest policzone, ale rachunek zarabia około 2,5% w skali roku. Nie jest odliczany podatek Belki (do jakiejś tam kwoty [36k chyba]), ale jak napisałem wyżej, sam to musisz odliczyć. SUPER PLUS - bankomaty na całym świecie za darmo.

Jeśli nie wiesz co wybrać, to Ci podpowiem. Oto co sam planuję zrobić (mam m.in. te trzy opisane konta). Wszystkie pozamykam, zostawię sobie tylko mBank eKonto razem z rachunkiem oszczędnościowym (drugi rachunek, taka skarbonka z oprocentowaniem prawie 5%) oraz Inteligo, z tym, że postaram się zastrzec kartę Inteligo (że niby zgubiłem) by za nią nie płacić.

Darmowe bankomaty dla mBanku - BZ WBK, Cash4You, Euronet, eCard - więc nie mało. Powinno starczyć. Tutaj masz mapę: https://www.mbank.pl/przewodnik/bankomaty_wplatomaty/ .

Mam nadzieję że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomahawk : trzeba byc nie lada .... zeby pomylic PEKAO SA zarzadzany przez Włochów z PKO Bankiem Polskim SA zarzadzanym przez polski Skarb Państwa - nóz mi sie w kieszeni otwiera jak takie idiotyzmy czytam

odnosnie tematu: mBank nie ma w ofercie kart kredytowych, ktore są akceptowane przez np Google, Hetzner i ktorymi mozna by zapłacić za usługi tam swiadczone (znam to z autopsji)

jesli jestes indywidualistą mBank bo jest darmowy, ale jesli prowadzisz DG to ja używam Multibanku.

kazdy tutaj poleci inny Bank co jest normalne bo kazdy lubi cos co inny nei lubi - tutaj nie ma to tamto.

Odsyłam Cię albo do porównania kont i lokat w necie ... albo idź do Open Finance i oni Ci dobiorą co chcesz

edit: tak naprawde jedynym Państwowym bankiem jest BGK. Reszta jest sprywatyzowana z nazwy albo juz z portfela, ktory nim zarządza...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w peko24 i inteligo. Polecam inteligo gdyż możesz Kukis całkowicie za darmo utworzysz nowy rachunek. wtedy się nie pogubisz jak będziesz dostawał np przelewy za linki, a na drugim rachunku np z google itd. Dobra sprawa. Można robić przelewy między tymi rachunkami też za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla DG bardzo ciekawy jest VW Bank Direct - 0zł za przelewy (zwykłe i do ZUS/US), za 30zł dostaje się RSA SecurID w którym się pojawia klucz do autoryzacji w systemie.

Minusem jest oprocentowanie 0,10% oraz nieobecność w Płatnosci.pl (bo w dotpay chyba go już dodali). Aha, i karta też kosztuje.

Faktycznie Multibank jest w porządku dla firmy, ale żądają wpływów min. 1000zł miesięcznie. Ciekawe są też rachunki walutowe w Multibanku.

Mimik, większość (jeśli nie wszystkie) banki oferują taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomahawk : trzeba byc nie lada .... zeby pomylic PEKAO SA zarzadzany przez Włochów z PKO Bankiem Polskim SA zarzadzanym przez polski Skarb Państwa - nóz mi sie w kieszeni otwiera jak takie idiotyzmy czytam

Pomylić się jest bardzo łatwo. To nie piernik i wiatrak żeby każdy odróżniał... a zapewniam Ciebie że dla całego mnóstwa zwykłych ludzi którzy z bankami nie mają zbyt wielkiej styczności PEKAO i PKO to to samo....

Zresztą jaki temat taka odpowiedź.

Gdzie założyć konto w banku?

No jak to gdzie? Bank to nie galeria ani muzeum. Konto się zakłada u Pani w okularach przy biurku.

P.S.

Powodzenia na maturze z Polskiego życzę ;)

Moimi faworytami jest inteligo i mbank.

A jak się nie trzyma bilionów to niema sensu przebierać w bankach. Zakłada się w najbardziej popularnym żeby mieć szybkie przelewy.

Bo co po oprocentowaniu 10% jak ma się na koncie 500zł i każdy przelew idzie 1 dzień?

Ewentualnie można założyć wszystkie darmowe konta a potem się zastanawiać które najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Powodzenia na maturze z Polskiego życzę ;)

Dziekuje w imieniu moich dzieci :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze tylko ze nie polecam mbanku mimo ze naprawdę jest fajny, ale jak będzie coś się nie zgadzać to masakra.

Dopisze tylko ze po 3 latach od spłacenia debetu w wysokości 98 zł przyszedł do mnie komornik ze mam zadłużenie. Z czasem okazało się ze nie tylko mam zadłużenie ( którego defekto nie było), ale zostałem wpisany do wszystkich baz jako dłużnik nie spłacając długu od 3 lat. Na dodatek musiałem zapłacić 25 lub 15 (nie pamiętam już) zł żeby mi wystawili zaświadczenie (dla komornika) ze nie jestem im nic winien i nie zalegam z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie doczytałem się nowych rzeczy.

O czym zapomniałem wspomnieć wcześniej, to fakt, że opłata za kartę płatniczą w Alior Banku wynosi 3zł/msc. Od nowego roku ta opłata będzie wynosiła 5zł, a dodatkowo jeśli nie będzie się przelewać na to konto wynagrodzenia, opłata urośnie o kolejne 4zł (czyli 9zł).

W zasadzie to niewarto zakładać konto w Aliorze. Co dają tak naprawdę darmowe wypłaty na całym świecie, skoro zostają one przewalutowywane po kursach komercyjnego banku, zapewne mało korzystnych dla klientów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Polbank.

Jeśli chodzi o oprocentowanie to nie znajdziesz w Polsce nic lepszego. Ale trzeba wiedzieć co i jak założyć ;)

1. Zakładasz konto gotówkowe - nieoprocentowane, ale za darmo z niego robisz przelewy przez internet. Tu nie trzymasz ani grosza.

2. Zakładasz konto samooszczędzające - oprocentowane na 4,25%, to konto niech będzie Twoje główne, na nie niech spływa do Ciebie wynagrodzenie.

3. Kartę podpinasz do konta samooszczędzającego (karta darmowa, cały czas za darmo z niej korzystasz).

4. Zakładasz 3 konta mocnoszczędzające - to jest najlepsze, oprocentowane do 5000 zł na 6,5% i 5% powyżej 5000 zł; czyli dostajesz możliwość 15000 zł oprocentowane na 6,5%, kapitalizacja dzienna, czyli odsetki pojawiają się codziennie. Z tego konta w każdej chwili możesz przelać kasę na inne swoje konto. W ogóle możesz przelewać cały czas za darmo środki między swoimi kontami.

Do wszystkiego masz dostęp internetowy.

Oczywiście wszystkie konta są darmowe, przelewy zewnętrzne do innych banków z konta gotówkowego - darmowe. Wypłaty ze wszystkich bankomatów Euronetu i Polbanku - darmowe. Przez ponad rok korzystania z Polbanku nie zapłaciłem ani złotówki.

Jeśli chcesz zrobić np. 3 przelewy np. po 500 zł za darmo, to z konta samooszczędzającego przelewasz 1500 zł na gotówkowe i później wykonujesz już 3 przelewy. Wszystko za darmo.

Dziwi mnie, że nikt nie napisał jeszcze o tym banku.

Rosani.pl - Pierwsza taka perfumeria internetowa! - Światowe marki - Hurtowe ceny! - Ponad 5000 produktów - Tani kurier lub odbiór osobisty przy Metrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności