Skocz do zawartości

Prawo Autorskie


sid1972

Rekomendowane odpowiedzi

polecam Topic

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...401entry78401

w końcu i mnei trafiło ale aż tak brutalnie kto by pomyślał, większość tekstów na stronie

wroclaw.polskanoc.pl są dostarczane przez klientów

ale wiele z nich pisałem ja specjalnie dla klientów, a tu nagle patrze a tu nowa strona o Wrocławiu, moje lokale moje opisy itp itd...

szczytem jest zamieszczebnie lokalu którego od roku nie ma i wzięcie tekstu z mojej strony, jak większośc tekstów na stronie oku w stopce jest:

Thx to: PolskaNoc, Xenocomp

Ale nikt mnie nie pytał o zgode ani przyzwolenie sorry...

co wy sądzicie o tym incydencie uważacię że powinienem zwrócić się do prawnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu,

Uważam, że bez wahania powinieneś się zgłosić do prawnika. To są Twoje teksty i ktoś je bezczelnie ukradł Tobie, a to że umieścił w stopce thx, to jest śmieszne i tyle.

W sumie to zanim się skontaktujesz z prawnikiem, jeśli oczywiście chcesz, to możesz zaproponowac te teksty odpłatnie, ale wątpie aby ktoś się zgodził na taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepiej zglos sie najpierw do tych panow...

Moj Klient tez kiedys zamiescil zdjecia z innej strony

bez wiedzy ich autora... nie wiedzial ze robi zle... az pewnego

dnia autor do niego zadzwonil... zdjecia zostaly usuniete natychmiast.

Polecam najpierw kontakt.

Mozna sie zawsze dogadac...

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaś jakby ktoś do mnei napisał słuchaj chciałbym wykorzystać te teksty i wstawię wszędzie linka do źródła jestem ostatnim który mówi nie ale po fakcie??

Sorka hamstwo strasne ja stracę teraz tych klientów którzy są na stronie to sa dla mnei jakieś 30.000 które udowodnie i powiem tak wszyscy CI klienci są zadowoleni i przedłużają umowy co roku od ponad dwóch lat więc sorka

Hamstwo ludzkie nie zna granic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście powinieneś zwrócić się do prawnika.

Zabezpiecz źródło /notarialnie/ - w takim wypadku nad tym człowiekiem "wiszą" 3 lata. Plagiat to przestępstwo (KK, KC), ścigane z urzędu przez prokuraturę, a równolegle - jeżeli będziesz chciał - przez Ciebie na drodze powództwa cywilnego. W pierwszym wypadku liczy się fakt skopiowania, w drugim - dochodzisz wyrównania strat (z nawiązką) jakie poniosłeś w wyniku plagiatu. Sprawy cywilne toczą się długo, sprawy karne - niemal natychmiastowo.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Klient tez kiedys zamiescil zdjecia z innej strony

W tym wypadku praktycznie cały serwis jest wstrętną kopią więc to jest troszeczkę inna sprawa.

ale po fakcie??

Otóż to. Po fakcie to jest zupełnie co innego. To jest poniżej krytyki co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku praktycznie cały serwis jest wstrętną kopią więc to jest troszeczkę inna sprawa.

ja znam takiego kolesia co wszystko kopiuje gdzie nie ma oznaczenia copyright :]

bo (jedyny argument): "bo mozna jak nie ma"

jak mi to powiedzial to mi sie juz nie chcialo z nim dalej gadac czy cokolwiek tlumaczyc...

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje teksty też kradną mimo wyraźnego zaznaczenia copyright.

Niedawno miałem dosyć ciężki przypadek. Znalazłem mój tekst bez żadnego podpisu. Napisałem do autora strony. Okazało się, że otrzymał ten tekst od innej osoby która rzekomo była jego autorem, w zamian za link. Udało mi się sprawę w miarę szybko załatwić. Ciężko było z udowodnieniem, że ja jestem autorem, a nie tamta osoba.

Jaki jest najlepszy spodób, żeby udowodnić, że to ja jestem autorem, a nie inna osoba, która się za niego podaje? Chodzi mi raczej o rozwiązania bez notariusza, sądów, itd.

Myślałem o kopii strony w Web Archive, ale zbyt rzadko aktualizuje. A może po prostu nie da się tego udowodnić?

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności