Skocz do zawartości

Mam pomysł na strone, co otym myslicie?


dominator1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomysł mam już ten od jakiegoś czasu. Strona mogła by się nazywać np mojapraca :) Polegało by to natym że ludzie wystawiali by recenzje swoim byłym pracodawcą albo aktualnym pracodawcą. Można było by wystawiać ocene dobra lub złą. Na pomysł oczywiście wpadłem jak mnie szefuniu w Hu... zrobił... ;) Co wy nato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że lipa była by pod tym względem, że jak już ktoś da tzw recenzje to potem już by pewnie na strone nie powrócił... A co do konkurencyjnych firm to napewno mogło by sie tak dziać, no ale serwis nie odpowiadal by za zamieszczone przez użytkowników teksty.. Zdrugiej strony mógłoby się ztego powodu po jakimś czasie zrobić niezłe szambo , bo ludzie pisali by co chcieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży nie w kwestii technicznej wykonania, ale w sposobie weryfikacji, czy dana ocena jest wiarygodna czy nie. Przerzuciłem już wiele posad i wiem, że czasem opinie ludzi są powodowane przez ich subiektywny punkt widzenia, zawiść o stołek, a czasem zwykłą głupotę. Nie jesteś też w stanie zweryfikować w łatwy sposób, czy dający opinię faktycznie pracuje w danej firmie, ewentualnie czy pomysłowy szef sam nie wystąpi pod wieloma osobami wypisując ochy i achy na temat firmy. Nie ma dobrego systemu aby to zweryfikować

erepublik-badge-125x125.gif 125x125_2.jpg hekko.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przydałby się stalowe nerwy i dobry prawnik.... w takim serwisie nie obejdzie się bez naruszania czyjegoś dobrego imienia... jak również pracodawca/firma nie pozwoli sobie na oczernianie na "jakimś" portalu. A będąc zatrudnionym podpisuje się różne umowy, które zawierają przeróżne informacje o tym, co danemu pracownikowi po zwolnieniu/odejściu można o danej firmie powiedzieć, więc to nie jest taka prosta sprawa, nie wspominając o tym, że musiałbyś każdą opinię/osobę uwierzytelniać.. i tu pojawiają się problemy z fikcyjnymi kontami, za które są ogromne kary... które już płaciły serwisy społecznościowe.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można napisac że serwis nie podpisuje sie pod zadnymi materialami zamieszczonymi przez uzytkownikow i stanowczo zrzeka sie z wszelkiej odpowiedzialnosci prawnej w zwiazku z zamieszczonymi przez uzytkownikow materialami.... Na początek mogło by wystarczyć coś wtym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie przygotowywania czegoś podobnego "rate the ..." i tu wstawić dowolne słówko hehehe (pomysł ruszy moze w marcu) i też zastanawiam sie jak rozwiazać pewne kwestie prawne o ktorych traktuje post Mar'a.

W świetle Dyrektyw Unijnych jako admin jestem zobowiązany do przestrzegania pewnych zasad (moge je wyłączyć ze swojej odpwoiedzialnosci) ale na wszelkie żądania usuniecia "kalumni" bede musiał je usuwac ... trzeba znaleźć złoty środek żeby ich nei usuwać :|

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można napisac że serwis nie podpisuje sie pod zadnymi materialami zamieszczonymi przez uzytkownikow i stanowczo zrzeka sie z wszelkiej odpowiedzialnosci prawnej w zwiazku z zamieszczonymi przez uzytkownikow materialami.... Na początek mogło by wystarczyć coś wtym stylu...

Sorry za bezpośredni ton, ale Ty się chyba z choinki urwałeś, co? Pakujesz się w spory o naturze cywilno-prawnej i myślisz, że wystarczyć Ci będzie jakiś regulamin i zapis, który zwala całą odpowiedzialność na użytkownika? Rozumiem, że webmaster nie może odpowiadać za każdego debila, który wypisuje głupoty, ale wszystko ma swoje granice.

Jak będziesz reagował, jeśli np. pracodawca będzie żądał usunięcia wpisu, bo jego zdaniem jest on pomówieniem? Odpiszesz, że Ty za niego nie odpowiadasz????

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% narażasz się na obszczał i płacenie dużych kar

Proszę znajomego żeby wysmarował mi negatywną opinie a następnie jako firma kieruję sprawę przeciwko tobie (ty jesteś właścicielem strony) i wierz mi wygram

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z dyrektywą UE najpierw powinienes zwrócić sie do serwisu z żądaniem usunięcia treści a potem idziesz do sądu. pozew złożyłbyś o usunięcie treści a nie o odszkodowanie z art 23 kc. dopiero po jego odmowie miałbyś prawo do dochodzenia odskzodowania z tytułu "obrazy majestatu".

Sąd na to tez patrzy.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności