Skocz do zawartości

Za ile kupilibyście link site-wide z PR6


iszmael

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy to dobra kategoria, ale od lat prowadzę hobbystycznie serwis tematyczny i myślę nad możliwością sprzedaży linków. Potraktujcie to jako luźne pytanie, ale jakby ktoś chciał pogadać o konkretach to zapraszam na priv.

Strona ma stabilne PR6 (od dwóch ostatnich updatów), wcześniej miała PR5. Domena z 2001 roku, wspomniany serwis istniał na niej w roku 2001-2003, potem przez dwa lata funkcjonował pod innym adresem, a od 2006 wrócił pod obecny adres. Google.com pokazuje prawie 400 podstron, Google.pl - ponad 650. BackLinks w Yahoo - ponad 10000. Byłoby maksymalnie 15 linków wychodzących, wszystkie site-wide, w bocznej kolumnie, nie stopce.

Adresu nie podaję publicznie z szoookująco oczywistych względów :D

Ile Waszym zdaniem byłby wart taki link, a może inaczej - czy bylibyście tym zainteresowani i ile bylibyście w stanie za taki link zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Waszym zdaniem byłby wart taki link, a może inaczej - czy bylibyście tym zainteresowani i ile bylibyście w stanie za taki link zapłacić?

To Ty masz towar, podaj cenę za ile wstawisz link.

Jak idziesz do sklepu, to nikt Cię nie pyta za ile kupisz to czy tamto, tylko płacisz po takich cenach jakie są, możesz je negocjować na niższe, lub idziesz do konkurencji...

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem, bo po pierwsze nie wiem, czy w ogóle jest zainteresowanie kupnem, a po drugie nie mam pojęcia za ile takie linki zaoferować. Na Allegro oferty kończą się na PR4, a jak się trafi wyższe to zwykle bez wartości dla pozycjonerów, bo ma 50 i więcej wychodzących.

Jeśli taki link miałby kosztować poniżej 100 zł za miesiąc, to nie ma to dla mnie sensu (sam spożytkuję je lepiej). Ale jakby to było kilkakrotnie więcej, to już gra jest warta świeczki.

Zapytam więc inaczej: jak sprawdzić, jaka mniej więcej jest "rynkowa" cena takiego linku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby ktoś zapłacił 100zł za miesiąc. To tylko pr.

Dowiedzieć się ile link jest warty możesz tylko w jeden sposób. Wystaw cenę jaka Cię interesuje i zobacz czy będzie zainteresowanie. Jeśli nie, to stopniowo obniżaj cenę. Jeżeli zainteresowanie będzie za duże, to cenę stopniowo podwyższaj :hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wchodząc na rynek :hello:

Chciałbym przynajmniej poznać rząd wielkości, widełki jakieś, bo teraz to w ciemności błądzę. Ostatni raz interesowałem się cenami linków ponad 3 lata temu, a od tego czasu trochę się chyba zmieniło.

Nie sądzę żeby ktoś zapłacił 100zł za miesiąc. To tylko pr.

No nie tylko Pagerank, bo domena z 2001 i dużo stabilnych starych BL, bo strona była i wciąż jest wielokrotnie cytowana (jest najlepszym źródłem informacji w internecie o swoim temacie), odwiedzin też jest 600-700 uu dziennie, więc taki link i jakiś ruch by generował.

Ale jeśli naprawdę to miałoby być tylko 100 zł za miesiąc, to nie ma sensu wystawianie linków przy takich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jest wart tyle ile ktos za niego bedzie chcial zaplacic...

A jezli rozumiem dobrze ten kawalek

Domena z 2001 roku, wspomniany serwis istniał na niej w roku 2001-2003, potem przez dwa lata funkcjonował pod innym adresem, a od 2006 wrócił pod obecny adres

to przeniosles domene na inna i pozniej wrociles do tej samej tak? bo sie pogubilem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, serwis przez dwa lata funkcjonował na innej domenie. Potem wrócił do obecnej, a z tej drugiej od 2006 jest przekierowanie 301.

Edycja:

Dodam jeszcze, bo sprawdziłem automaty do wyceny: Linkstore wycenia link na 298 zł, LinkVendor na 150 dolarów. Na ile w ocenie ceny rynkowej można ufać takim automatom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka nie błądzi!

Zobacz dział ogłoszenia i zlecenia, tam sporo ludzi oferuje linki na sprzedaż. Zrób małą analizę i będziesz miał orientację +/- ile można cenowo krzyknąć za Twoje linki.

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showforum=20

Polskadirect.pl - Dobry katalog firm - Firmy od A do Z

REKLAMA od A do ZFIRMY REKLAMOWE – USŁUGI REKLAMOWE – AGENCJE REKLAMOWE – KATALOGI STRON I FIRMZAPRASZAMY DO REKLAMY

REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Zapytam więc inaczej: jak sprawdzić, jaka mniej więcej jest "rynkowa" cena takiego linku?

stary wybacz ale jak takiej rzeczy nie wiesz to zmień zainteresowania nie ma sensu żebyś sie męczył

ps. wystarczy wystawić w dziale ogłoszenia, ogłoszenie że sprzedasz linka na 30 dni na stronie PR6 tematyka hotele za cene 300 zł miesięcznie lub wystawić aukcje na allegro i dac licytacje od 1 zł a na pewno się dowiesz czy jest zainteresoanie czy są chętni i ile może ON kosztowac

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności